Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Prodaja i ugradnja Xenona, parking senzora

Recommended Posts

Kao što reče Zvezdo, ovo je sečenje fara. Uvek ću radije da ga grejem mego da ga sečem. Doduše, ne brenerom, rerna je zakon :)

sent from my Google Nexus 7 using Tapatalk 2

Farove koji su zatvoreni permaseal metodom, odnosno nisu predviđeni za otvaranje, možeš da greješ do prekosutra, možeš i da ih ispečeš u rerni, sve će da se istopi osim mase kojom je zatvoren... Zato sam i ostavio ovaj klip gore, mnogo farova jednostavno ne može da se otvori metodom grejanja.

Pozdrav druze!
Interesuje me xenon za alfu 159 2007 godiste, e sad posto veze nemam koja sijalica ide tj. koji kit/set. Znam da su mi duga i kratka odvojena, tako da ne bih morao i na duga stavljati :laughing: Pa sad sta bi mi ti preporucio, naravno da nema smetnji na radio aparat i mozda neku kvalitetniju marku da nije bas neka kina pa da rikne za mesec dana. :thumbdown:
I poslednje, koliko bi me to zadovoljstvo kostalo sa ugradnjom i garancijom kojom dajes(koliko meseci?)!? Za ostalo cemo se lako dogovoriti, pa da okacim i neke slike kako izgleda, gledam temu, nema novijih slika. :2guns:

Edited by Coja

Dvoje kolega hoce da ugrade ksenone na Fiat Puntu sa uskim farovima (nisu ovi kao na Z10 ili Punto Classsicu).

Daj mi ponude i cenu i da li mogu kod tebe da ugrade bez da su clanovi (bojim se da nikada nisu ni culi za ovaj forum)?

Ako moze i kontakt tel... Znam da ga ima ovde, ali ne mogu da citam sve, u frci sam na poslu i nemam vremena da trazim, a zeleo bih im uciniti i preporuciti nekog od poverenja...

Pozz !!!

Pozdrav druze!

Interesuje me xenon za alfu 159 2007 godiste, e sad posto veze nemam koja sijalica ide tj. koji kit/set. Znam da su mi duga i kratka odvojena, tako da ne bih morao i na duga stavljati :laughing: Pa sad sta bi mi ti preporucio, naravno da nema smetnji na radio aparat i mozda neku kvalitetniju marku da nije bas neka kina pa da rikne za mesec dana. :thumbdown:

I poslednje, koliko bi me to zadovoljstvo kostalo sa ugradnjom i garancijom kojom dajes(koliko meseci?)!? Za ostalo cemo se lako dogovoriti, pa da okacim i neke slike kako izgleda, gledam temu, nema novijih slika. :2guns:

Za 159-ku moze recimo Bear classic set sa 12 meseci garancije 60e,Bear ultra extreme set sa 18 meseci garancije 80e.Sve je kineski proizvod ali proverenog kvaliteta i nije za mesec dana.Ako si clan kluba popust je na ove cene 5e,inace su cene sa ugradnjom.Novijih slika ima ali ih ne ubacujem redovno jer ne stizem.

Dvoje kolega hoce da ugrade ksenone na Fiat Puntu sa uskim farovima (nisu ovi kao na Z10 ili Punto Classsicu).

Daj mi ponude i cenu i da li mogu kod tebe da ugrade bez da su clanovi (bojim se da nikada nisu ni culi za ovaj forum)?

Ako moze i kontakt tel... Znam da ga ima ovde, ali ne mogu da citam sve, u frci sam na poslu i nemam vremena da trazim, a zeleo bih im uciniti i preporuciti nekog od poverenja...

Pozz !!!

Za njih opusteno moze Bear classic set sa 12 meseci garancije i ugradnjom 60e,posto nisu clanovi a dosli bi preko tebe i obojica u isto vreme onda bi im napravio cenu kao za clanove odnosno 55e. 064 174 50 11.

Ovo sto sam ja gledao je far AR 147 i nije ni malo naivno zalepljen! Tip ga je nekolko puta grejao i strugao lepak odvijacem dok nije uspeo da ga gurne dublje da zapne za prednje "staklo" Kada ga je konacno malo odvojio jos je bilo dosta muke i posla!

Za GP nisu stakla na vijcima ili srafovima vec je lepljeno,kako se otvaraju to je vec umece onog ko ih radi,moram reci da im grejanje ne pomaze.

Dakle to ne bi bilo preporucljivo da odradim sam!

Kada je vec toliki problem otvoriti ih onda bi trebalo i ugraditi LED dnevna svetla u njih.

Koliko bi me kostalo to zadovoljstvo? 

Donesem farove ti ugradis projektore, ksenone  i LED dnevna svetla?

Naravno otvoris i zatvoris farove!

Majko moja mila!!!

http://www.youtube.com/watch?v=4s_MjB9LgwQ

Pa zar ih je tako tesko otvoriti?

Mislim da bi ih daleko lakse otvorili onom malom busilicom-brusilicom!

Imas pp sa detaljnim objasnjenjem svega.

Pozdrav,

trebaju mi sijalice bi ksenon za audi a6 2005g. Ne znam koje su sijalice pa me interasuje da li Vi znate, koja je cena po sijalici i da li saljete postom. Drugo pitanje, da li sijalice mogu da oslabe posle nekog vremena posto na mom autu jedva osvetljavaju put a kad pada kisa nista se ne vidi. To su fabricki farovi i mislim da sijalice nisu nikad zamenjene. 

Pozdrav,

po katalogu za njega idu D2S sijalice.U ponudi imam set 2 kom. sa garancijom 12 meseci,i njihova cena je 40e.Proizvodjac je Bear.Ima 4300k ili 6000k.Ja bih preporucio da se stave 4300k sijalice,pogotovo sto se zalite da je vidljivost po kisi losa.Ako sijalice nisu nikad menjane moguce je da su pred kraj pa je vidljivost oslabljena,moguce je i da su sociva zaprljana pa to utice na vidljivost.Saljem post expresom.Vise od toga ne bih mogao napamet da kazem dok se ne pogledaju farovi uzivo.

Edited by yuhica

Bear modeli sa 12 meseci garancije,i ugradnjom,

samo sa zvukom 50e,sa displejom 60e. Ako si clan kluba imas jos i popust.

Pozdrav.

Послато са HTC Sensation Z710e користећи Тапаток 2

Malo novih radova
Alfa 156 xenon 4300k.
IMAG0357.jpg IMAG0358.jpg IMAG0359.jpg IMAG0360.jpg

Alfa 159 xenon 4300k.
IMAG0405.jpg IMAG0406.jpg IMAG0407.jpg IMAG0408.jpg
IMAG0409.jpg

BMW e 46 2003 compact bixenon projektori 4300k.
IMAG0369.jpg IMAG0370.jpg IMAG0371.jpg IMAG0372.jpg
IMAG0373.jpg IMAG0374.jpg IMAG0377.jpg IMAG0378.jpg
IMAG0379.jpg IMAG0380.jpg IMAG0385.jpg IMAG0386.jpg
IMAG0387.jpg

Opel Insignia bixenon projektori 4300k.
IMAG0361.jpg IMAG0362.jpg IMAG0364.jpg IMAG0365.jpg
IMAG0366.jpg IMAG0367.jpg IMAG0368.jpg

Fiat Punto MK2 xenon 4300k + eagle eye led dnevno svetlo
IMAG0391.jpg IMAG0392.jpg IMAG0393.jpg IMAG0394.jpg
IMAG0395.jpg IMAG0396.jpg

WW Golf IV xenon 5000k
IMAG0291.jpg IMAG0292.jpg

Jeep Cherokee bixenon projekori 5000k + led prstenovi
IMAG0432.jpg IMAG0433.jpg IMAG0434.jpg IMAG0435.jpg
IMAG0437.jpg IMAG0438.jpg IMAG0439.jpg IMAG0442.jpg
IMAG0444.jpg IMAG0445.jpg

Pozdrav,

Zanima me koliko bi kostala ugradnja xenona na Mareu 2002 godiste?Koja verzija daje najbolje rezultate?CIlj mi je da pobosljam svoju vidljivost ali i da ne zaslepljujem vozace ispred mene i one koje mi dolaze u susret?Kako cesto putujem u inostranstvo,da li postoji kombinacija za samostalno vracanje obicnih sijalica?

I koja je Vasa preporuka dnevnog LED osvetljenja?Da li je izvodljivo,na koji nacin i koliko je legalno?

Hvala unapred na odgovorima,izvinjavam se na opsirnom postu,odgovor moze i na PP

Edited by Pauk

Pozdrav,

Zanima me koliko bi kostala ugradnja xenona na Mareu 2002 godiste?Koja verzija daje najbolje rezultate?CIlj mi je da pobosljam svoju vidljivost ali i da ne zaslepljujem vozace ispred mene i one koje mi dolaze u susret?Kako cesto putujem u inostranstvo,da li postoji kombinacija za samostalno vracanje obicnih sijalica?

I koja je Vasa preporuka dnevnog LED osvetljenja?Da li je izvodljivo,na koji nacin i koliko je legalno?

Hvala unapred na odgovorima,izvinjavam se na opsirnom postu,odgovor moze i na PP

Pozdrav,

Bear classic set sa 12 meseci garancije i ugradnjom 60e,ako ste clan kluba 55e.Marea ima sociva u faru koja u vecini slucajeva nisu idealna,vidljivost ce biti bolja ali ne ocekujte da ce biti dan ispred vozila.U svakom trenutku se mozete vratiti na halogenu varijantu,dzek na dzek.Sto se dnevnih svetala tice izbor,je sirok kao i cene ,krecu se od 30-120e.Izvodljivo je ugraditi i legalno je.

Pozdrav,

Da li imas u ponudi neke bezicne parking senzore i koja bi bila cena?

Hvala

Bear model H106,garancija 12 meseci,40e,su bez ugradnje.Displej ima bezicnu vezu sa centralom,ali se displeju mora dati napajanje negde kod osiguracke table.

Malo novih radova.
Alfa 159 xenon.
IMAG0484.jpgIMAG0483.jpgIMAG0486.jpgIMAG0485.jpg

Stilo sredjivanje farova,bojenje maske senila u crno,ugradnja xenona i led pozicija.
Ovako su izgledali farovi.
IMAG0533.jpg
Sada izgledaju ovako...
IMAG0504.jpgIMAG0526.jpgIMAG0525.jpgIMAG0532.jpgIMAG0534.jpgIMAG0536.jpgIMAG0537.jpgIMAG0538.jpgIMAG0539.jpgIMAG0541.jpgIMAG0540.jpg

Toyota Rav4 xenon
IMAG0478.jpgIMAG0480.jpgIMAG0481.jpgIMAG0479.jpg

Mercedes A klasa,parking senzori napred,nazad i xenoni
IMAG0494.jpgIMAG0497.jpgIMAG0495.jpgIMAG0500.jpgIMAG0503.jpgIMAG0498.jpg

Audi A6 parking senzori napred i nazad
IMAG0507.jpgIMAG0505.jpgIMAG0509.jpgIMAG0508.jpgIMAG0515.jpgIMAG0518.jpgIMAG0512.jpgIMAG0514.jpg

Pozdrav,

Pozdrav,

Bear classic set sa 12 meseci garancije i ugradnjom 60e,ako ste clan kluba 55e.Marea ima sociva u faru koja u vecini slucajeva nisu idealna,vidljivost ce biti bolja ali ne ocekujte da ce biti dan ispred vozila.U svakom trenutku se mozete vratiti na halogenu varijantu,dzek na dzek.Sto se dnevnih svetala tice izbor,je sirok kao i cene ,krecu se od 30-120e.Izvodljivo je ugraditi i legalno je.

Pozdrav,

Da li imas u ponudi neke bezicne parking senzore i koja bi bila cena?

Hvala

Bear model H106,garancija 12 meseci,40e,su bez ugradnje.Displej ima bezicnu vezu sa centralom,ali se displeju mora dati napajanje negde kod osiguracke table.

Hvala na odgovoru.

Ako mareina ociva nisu idealna,verovatno postoji mogucnost ugradnje drugih sociva?Koliko bi to poskupelo ceo "zahvat"?Da li to znaci da automobili bez sociva na ovu cenu za xenone placaju jos i sociva?

Sto se tice dnevnog osvetljenja, na koji nacin predlazes da se to resi na marei?Ili jos bolje,ima li nekih  slika ugradjenog dnevnog svetla, kako bi znao koja je  razlika izmedju skupjih i jeftinijih opcija?

Jos jednom izvinjavam se na opsirnim pitanjima,odgovor moze i na PP.

Hvala unapred

@Pauk

Postoji mogucnost ugradnje drugih sociva,mogu da se sredjuju njena sociva ako su u losem stanju,to sve zavisi od toga sta zelis da postignes i koliko si voljan da ulozis.Koliko to sve poskupljuje zahvat zavisi od toga sta bi trebalo da se radi,okvirno od 60e pa na vise.Farovi koji nemaju sociva ,mogu da se ubace ista ali nije obaveza to vec zavisi od zelja i mogucnosti.Za dnevna svetla nemam slike bas sa mare-e,ali ti mogu poslati da vidis kojih modela ima u ponudi i koje su cene.

Radnja nije zatvorena,cak sta vise uveliko radim na tome da se jos prosiri ...ali nestizem bas svakodnevo da ogovorim na sva pitanja,pa ukoliko se to desi telefon je uvek dostupan.064 174 50 11 Bane.

@Sale

:fun:

Hvala puno Bane,telefon upisan.Ako bi mogao da mi posaljes slike dnevnih svetala bilo bi lepo.Javljam ti se pocetkom februara verovatno,do tada sam u inostranstu.

I naravno,sve najbolje sa prosirivanjem radnje :unworthy:

Pozdrav Bane, možeš li mi reći koliko vremenski traje ugradnja xenona i zamena projektora (u najgorem slučaju) na Mareu? Pošto sam nekih 70km od tebe, da se odradi u dogovoreno vreme?

Ugradnja xenona oko 1,5 h,dok za zamenu projektora treba sigurno dva radna dana,sve u zavisnosti sta bi se menjalo,modifikovalo i slicno.

Opet ja sa pitanjima,izvinjavam se ali klinci mi ne daju puno slobodnog vremena kako bi se dublje upustio i smostalno istrazivao :fun:

Koja je razlika izmedju ksenona i na primer morimoto biksenona?Da li rade na istom principu,da li je morimoto legalan?Sta bi se dogodilo ako bi ugradio bi ksenon,nastelovani farovi kada je auto prazan,i onda nakon toga napunim gepek,zadnji deo "legne",prednji se podigne,da li bi na taj nacin zaslepljavao vozace koji mi dolaze u susret.

Druga stvar,da li je izvodljivo kod Vas ugraditi da kada se auto otkljuca i alarm deaktivira, da se upali na primer  pozicija sa maglenkama na 10-15 sekundi?

Hvala na odgovorima :fun:  :scooter:

Kao sto Ivan rece morimoto je bixenon projektor,I kratko I dugo xenon svetlo u jednom socivu,regulisano klapnom. Projektor je napravljen za xenon sijalicu I nije moguce u njega staviti obicnu halogenu sijalicu. Ako su farovi od maree sa clear glass staklom ima svrhe uradi projektor,ako je rebrasto staklo nece projektor doci do izrazaja. Kod mene takva akcija sa komplet demontazom,ugradnjom projektora I xenon seta I montazom sa garancijom od 12 meseci kosta 180 eur.

Malo sam istrazivao i sam sebi nasao odgovore na prethodno pitanje.Ajde samo jos jednom da potvrdim,pisem ovde,ne zovem,nisam u Srbiji trenutno,znaci ugradnja morimoto projektora i ksenona sa sve montazom 180 evra?