Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Prodaja i ugradnja Xenona, parking senzora

Recommended Posts

Nece ni znati. Tesko da fmce to da primete. Puste ove sa ksenonima u obicnom faru, a tebe sa halogenom i projektorima da ne puste...tesko.
E sad. Moguce da ne mora prepravka i neko secenje da se ubaci morimoto, pa mozes opet u servis da ti vrate na staro.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa citirao sam ovaj post gde covek kaze da su dvaput vadili projektore zbog vracanja sa granice.. bas sam se nesto nameracio na ksenone, juce se vozio u civicu sa ksenonima, nema sociva i brutalno dobro osvetljavaju farovi. Kaze mi lik da mu nije jos nijednom neko blicao zbog prejakog svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nece ni znati. Tesko da fmce to da primete. Puste ove sa ksenonima u obicnom faru, a tebe sa halogenom i projektorima da ne puste...tesko.
E sad. Moguce da ne mora prepravka i neko secenje da se ubaci morimoto, pa mozes opet u servis da ti vrate na staro.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk



Kako mislis nece znati.
Onaj ko zna, zna da nisu fabrikana.
Moji su recimo BI-xenon i naravno ima nivelaciju i prskalice, a u krivini se i svetla okrecu ka strani gde skreces tzv. AFS.
Dal si nekad video fabricki xenon na 8P i morimoto aftermarket budzenje?
Nebo i zemlja i onaj koji zna sta gleda znace da nije fabricki.
Ranije su postojali fabricki xenoni bez projektora i autonivelacije, danas toga nema pa tako ni Audi A3 8P nije nikad izasao iz fabrike bez opreme koja se doplacivala za xenon varijantu.
Dakle A3 bez prskalica i autonivelacije iz fabrike nijedan nije izasao.
I ako madjarski drot to zna lako ce videti i utvrditi da nije fabrika.
Dal ce ga smarati i zezati zbog toga, ne znam ali da moze da se utvrdi lako -moze, bar onaj koji zna.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako nema xenon? Samo morimoto.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

To mu dodje na isto kao da montira aftermarket farove sa projektorima. Tj slicno.
Ti aftermarket imaju zig, ali i njih mozes otvoriti i staviti mesto unutra, morimoto.

Za minimalno izlaganje riziku, ako bas zelis Marko, ja bih stavio projektore sto slivnije fabrickim i ako bas hoces ksenone, neku zuckastiju boju, zavisi od proizvodjaca 4000k-4500k. Ti su ujedno i jaci (vise lumena) i daju bolje svetlo, pogotovo po mokrom, a manje ce upadati u oci za proveru.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi mi najmanje izlaganje riziku bilo kad bi stavio samo ksenone, i pre nekog puta van zemlje, skinuo njih i vratio moje halogene :-) a nisam ni mislio da idem na neku ultra-belo-plavu varijantu. Koliko sam shvatio 4300 ili 5000 k su najbolji sto se tice osvetljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, rkoma1986 said:

Na ovo sam mislio. Voleo bi da ubacim i morimoto ali sta cu ako posle budem morao da vracam na fabriku

Poenta price su ksenon sijalice, ne projektor. Niko ne moze da te smara sto imas projektor i halogenu sijalicu. Kod mene na 207ici je setup projektor+philips xtreme vision halogena i najnormalnije prosao madjarsku granicu 2 puta i hrvatsku jednom.

 

Ukoliko se ipak odlucis za ksenon 4300K je najbolja opcija.

Edited by electronizer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa yuhicinim morimotom isao i u MKD i u GR, niko me nista nije pitao niti je gledao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad razmislim, na proslom a4 sam imao fabriske farove sa projektorima, bez prakalica farova.. Tako da onda stoji ta prica da nije problem u projektorima nego u ksenonima.. onda bi mogao sve komplet pa eventualno da vratim samo halogenke pred neki put u inostranstvo.. Zamisljam scenu, na granici sa zenom i detetom, i kao ne mozemo da udjemo u zemlju zbog farova... Ili bi me zena ubila, ili bi se sam ubio

 

Sad skontah da se diskusija povela u ovoj temi kona je vezana za yuhicu i njegov rad, tako da ne bi bilo lose da neko prebaci u neku odgovarajucu

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenon+projektor = niko ti ni reč neće reći. Jedino i najgore što može da ti se desi jeste da te policija startuje noću, misleći da je neki skupoceni model u pitanju pa da se malo ogrebu za "nešto". ;)

 

Xenon-klasičan far (bez projektora) = ......videćeš dobro, ali ćeš više smetati ostalim vozačima. To ti garantujem i ne predlažem da radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yuhica

Pokusavam da ti posaljem pp ali mi izbacuje poruku "yuhica cannot receive messages"..

Elem, koja bi cena bila za morimoto + ksenoni + neke jace pozicije koje bi mogle da prodju kao dnevna svetla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam ubacio Morimoto pre par nedelja.. Pre toga sam imao H4 xenon u halogenom faru.

Xenon u obicnom faru bez projektora da sija sija.. rasipa na sve strane i gde treba i gde ne treba, sto je za vozaca skroz ok jer vidi sve, ali je problem za sve ostale okolo. Konstantan bes vozaca iz susreta sa blicanjem i zadrzavanjem dugih svetala itd. Uvek je nivelacija stajala na 1 ili 2, dakle nisu bili skroz podignuti, ali jednostavno previse jako "sljasti" i ne moze da ne smeta u saobracaju.

Morimoto H1 - imas varijantu da ubacis xenon od 35 ili 55w. Koncentrisana svetlost sa hotspotom bas u sredini gde treba i jakim cut off-om pravi ispod linije odlicnu osvetljenost, dok preko linije baca svetlost u vrlo malom procentu. Dakle smetnju u susretu pravi samo ako nisu dobro podeseni pa laicki receno linija cut-a prelazi preko ociju vozaca iz susret. Sa normalnim setom od tipa 4300 do 5000k sigurno neces skretati paznju na sebe sto se policije tice. Sto se granice tice uvek ih mozes zabosti dole u asfalt na "3" tako da sigurno ne moze da skrece paznju.

Inace u projektor kad gledas sa visine preko linije cut-a, on sija veoma slabo, izgleda malo jace od pozicije.

H4 xenon 55w u normalnom faru:

image-b7e45a2d4ed0dc4b3e51cb134fb59ac51d77cb0102c4be97670df72aa5254f15-V.thumb.jpg.52603d9176e5fb52bc3f9d7cc1d52d78.jpg

Morimoto H1 2.5' i xenon 55w:

IMG_20180211_190148.thumb.jpg.7173fb85620517296d04a8d15631048b.jpgIMG_20180211_135937.thumb.jpg.83785976fb782a457cb2ab8bfe53d57f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno sam se odlucio za Morimoto, mislim da cu uzeti 5000k sijalice, samo da mi covek odgovori koja je cena..

@radomir.g jel ova prva slika sa Delfina? :)

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Delfin na naselju :)

Zaboravio sam napomenuti i stvar da je Morimoto bi-xenon projektor. Dakle u mom slucaju dugo svetlo dobijam otvaranjem cut off klapne tako da sija pun projektor.

U slucaju da far ima i dodatno mesto sa dugim svetlom, sve se lepo spoji da paljenjem dugog svetla povlaci paljenje pomenutog + dodatno otvoren bi-xenon projektor. Verujte mi ta kombinacija je DAN u svakom pogledu. Tada se moze staviti na primer LED H1 u dugo svetlo samo iz razloga sto se LED brze pali i u momentu daje punu svetlost (za razliku od xenona koji se postepeno pojacava). Naravno halogena sijalica u dugom bi bila nesto prijatnija za oci zbog zute boje, ali eto LED moze biti i stvar estetike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam o tome razmisljao, znam da je morimoto bixenon, tako da mislim da mi sadasnje dugo svetlo nece trebati.. al opet, sto da ne sija sve zivo kad su vec duga svetla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I maglenke automatski da se pale. A kad skreces da sve blinka i klapna na morimoto projektoru da se otvara i zatvara :)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iskopcao duga i ne koristim ih nizasta.. Ako mi nekad crkne sijalica u losem trenutku samo zakacim konektor i eto je halogena duga za prvu pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rkoma1986@

Morimoto bixenon projektori,xenon canbus set ,komplet rad i sredjivanje farova sa keramickom zastitom okvirno 190e,kazem okvirno jer ne znam u kakvom su stanju farovi.Sto se tice neke jace pozicije kao day light to je uglavnom sve slabo da bi bio u zakonskom okviru,odnosno dovoljno vidljiv i da bi to tako prolazilo.Elem najbolja varijanta sto se po meni moze odraditi to je da se od sijalice dugog svetla odradi dnevno.Moze raditi automatski,pali se 10tak sekundi posle startovanja motora,sijalicu dugog svetla pali sa 40% snage,pritom u svakom trenutku sijalica kada se blica radi sa 100% snage.Dnevno se gasi paljenjem kratkog svetla i tad je opet sijalica dugog svetla.Moze se isto odraditi i sa led setom .Cena modula sa ugradnjom je 40e.

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, yuhica said:

@rkoma1986@

Morimoto bixenon projektori,xenon canbus set ,komplet rad i sredjivanje farova sa keramickom zastitom okvirno 190e,kazem okvirno jer ne znam u kakvom su stanju farovi.Sto se tice neke jace pozicije kao day light to je uglavnom sve slabo da bi bio u zakonskom okviru,odnosno dovoljno vidljiv i da bi to tako prolazilo.Elem najbolja varijanta sto se po meni moze odraditi to je da se od sijalice dugog svetla odradi dnevno.Moze raditi automatski,pali se 10tak sekundi posle startovanja motora,sijalicu dugog svetla pali sa 40% snage,pritom u svakom trenutku sijalica kada se blica radi sa 100% snage.Dnevno se gasi paljenjem kratkog svetla i tad je opet sijalica dugog svetla.Moze se isto odraditi i sa led setom .Cena modula sa ugradnjom je 40e.

Ne treba sredjivanje i zastita, farovi su u odlicnom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju 30tak e manje ako se ne sredjuju farovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze info. Koliko kosta set parking senzora sa ugradnjom na Renault Modus?

Nije bitno da je fensi sa displejem, samo da pisti i da pouzdano radi

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...