Jump to content
FAS Goran
br3ka_16v

Fiat Stilo - Webasto

Recommended Posts

Pozdrav ekipo,imam jedno pitanje..pre godinu dana sam uvezao Stila 1.2 (16v 2003 god) iz Nemacke i dobijem sertifikat da je 2008 god u njega ugradjen Webasto uredjaj.Odvezem ja auto kod majstora i nadje ga ispod desnog krila medjutim ja nisam dobio nikakav daljinski za njega.Ne mogu da provailim ni koji je model uredjaja jer je sve na nemackom ali pise nesto Thermo Top E i Thermo Top C ?! ako iko ima neke info na ovu temu bicu vam zahvalan na bilo kojoj informaciji...Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde slikaj da vidimo kako to izgleda. Ne znam kako to radi ali po meni je nekako logicno da imas samo neki prekidac kojim ga uljucujes i iskljucujes. A mozda i radi cim ukljucis grejanje kabine, probaj da kada je hladno odnah ukljucis grejanje ma max i ventilator na 3 pa vidi da li odmah imas grejanje, tj i dok je motor hladan. Kod nas koji to nemamo nema ni grejanja dok je motor hladan, sto je i normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam ta nova generacija webastog se sama uključuje (mislim na +5%) i sama isključuje, veoma su i tihi pa ih i neosjetiš kako rade osim što ti bukvakno za dva minuta digne temperaturu. Ako misliš da neradi pregledaj osigurače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U uputstvu koje sam dobio kad sam pazario auto spominje se i daljinac.provericu kako radi pa cu javiti,inace sam video negde na nbg tablu servisiranje webasto uredjaja i kad sam zvao rekli su mi da rade samo za kamione i autobuse i da cu za auto tesko naci ko to radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vladac81 , kontaktirao sam ih preko mail-a i danas sam dobio odg jer je bio vikend :) covek mi je poslao brosuru uredjaja (za wranglera) za SVAKI webasto uredjaj je potreban daljinski..posto imaju dve vrste daljinaca T100 i T91 sad cu da vidim koja je razlika u ceni pa ga pazarimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu :thumbsup:

ja sam ih skoro kontaktirao posto planiram da ugradim kod mene webasto pa sam zato sacuvao kontakte..Mnooogo dobra stvar,zavidim ti sto ti to vec imas na kolima :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ br3ka_16v

Nemoj biti siguran da svi imaju daljinski, meni brat ima Tojotu Auris (kupio novu pre dve godine) i ima webasto koje se samo pali i gasi, nema čak ni prekidača a o daljinskom ni govora, kolega mi ima mercedesa W210 ista stvar ali ima prekidač u kabini, poznajem još par ljudi sa novijim autima koji imaju webasto i niko nema daljinski. Taj tvoj ako je novije ugradnje (a najvjerovatnije da jeste) nevjerujem da ima daljinski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde pricamo o Webasto Thermo Top uredjajima za cije je koriscenje potreban daljinski..ne koristi se jedan webasto za sve vrste vozila tako da za moj treba jer spada u srednju klasu vozila, Toyota je noviji auto a Merdzan je luksuzan automobil tako da ih necemo porediti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdje nisam tvrdio da taj tvoj Webasto nema daljinski već sam dao sugestiju da postoje izvedbe i bez daljinskog. L.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ih skoro kontaktirao posto planiram da ugradim kod mene webasto pa sam zato sacuvao kontakte..Mnooogo dobra stvar,zavidim ti sto ti to vec imas na kolima :thumbsup:

Jel znas mozda koja je otprilike cena ugradnje? Stvarno mnogo dobra stvar, kamo srece da sam ga imao dok je bio ovaj mraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj malo da osvezim temu . Ugradio sam sam webasto u mog stila . Mogu vam reci da je to perverzija od uredjaja za nas s jeftinim ulaznicama bez garaze !

Na temu "nisu svi uredjaji isti " . Nisu ali kad je u pitanju Thermo Top ima varijanta E , C i Z i skoro su isti. Postoje za benzin i dizel goriva.

C je opremljen sopstvenom pumpom za vodu i izlazom za ventilator u kabini . Koristi se kao Parking grejac = daljincem s prozora palite W -ili webasto oem programatorom koji namestite da pali svako jutro 20 min pre nego krenete na posao, on ugreje motor i kabinu i sedate u topao auto.

E je isti kao C ali je slabiji za 0,5 kW

Z je tzv. auxiliary heater i fabricki se ugradjuje uglavnom. Automatski se pali ako je temp manja od 5 C i sluzi da kod novih ekonomicnih auta pomogne brzem grejanju kabine i motora a kod kombija i monovolumena pomaze i kasnije u toku voznje jer imaju veci zahtev za toplim vazduhom .

Ne moze se bez izmena koristiti kao parking grejac jer nema pumpu za vodu .

Isto tako nema izlaz koji bi palio ventilator u kabini .

E sad svaki termo top se moze povezati da ga palite na dugme ili daljinski bilo koji model da je u pitanju tj Z model se moze koristiti kao parking grejac ali se mora dodati neka elektro pumpa za vodu .

Ja sam na stila ugradio Z model ...palim ga sa prozora ...radi ubija a komsiluk se snebiva kad prodje pored auta jer se cuje kao mali avion kad polece .

Malo nafte trosi...kad je 0 napolju treba mu 15 ak min da igla bude na 2/3 . Za 20min natera iglu na pola . Termostat mora biti ispravan naravno da ne bi grejao perking .

Radi punom snagom dok ne postigne 77 stepeni , tad pravi pauzu...pumpa za vodu i dalje vrti vodu...kad padne na 56 c nastavlja da radi s 50% snage opet do 77c i tako u krug maksimum 60 min i tad se gasi .

Mora imati svoju pumpu za gorivo i svoj auspuh - na oglasima se prodaju samo uredjaji bez ova dva detalja i prakticno je nemoguce napraviti ga da radi bez toga.

E da sto se tice cene ugradnje to gore navedeno 650e je malo jaka cena(jeste zvanicni webasto pa zato ta cena) s tim da se moze naci dobar polovan za 150-160e a ima cak i novih za 200e da se iskopa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad sam vec ovde da i ja pitam :) Isto kada sam kupio auto imao sam ugradjen webasto,a posto mi ne ide snalazenje sa njim i isto nemam nikakav daljinac da li neko zna u NS neki servis koji se bavi ovim ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...