Jump to content
FAS Goran
dvla

Mašinsko pranje automobila

Recommended Posts

Planiram da kupim neki perač za kola tipa npr karcher, bosch itd... pa me interesuje da li neko ima neki model za preporuku. Koje su mane i prednosri ovih mašina, sta treba gledati kod kuovine i sl.

Pozzz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam kućna varijanta. Imaš u Metrou Karcher K 2,185 za 7,315 din. Sve ostalo je osetno skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je prava stvar ako greje vodu. Bolje će da opere auto - ispravite me ako grešim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su već ozbiljne i skupe mašine, ova mala (pod mišku) čisto za kućnu varijantu i tepihe. Završava posao. Ko ima dvorište ili uslove a ne voli da mu ovi iz perionica šmirglaju auto odrađuje posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas u sva tri Metroa akcija pocela danas a K 2185 nema. Kad ce stići nezna se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo ih je, baš skoro sam gledao i Bosch pored. Akcija traje 3 nedelje ako naletim javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.

Mislim da je ako se nevaram Bosch malo lošiji od Karcher-a ? Ili je to sve isto :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko kupio perac? Meni treba ubrzo jedan... manje zbog kola, a vise zbog pranja vikendice poplavljene zbog nedavnog izlivanja Dunava.

 

Necu da kupim najjeftiniji, jer mi treba nesto sto moze da opere 100 m2 zidova i 50 m2 podova a da ne crkne u medjuvremenu. Kazu da su dobri neki sa aluminijumskom glavom... sta mislite o sledecim:

 

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=75116000

 

ili nekoj jacoj varijanti, kao npr.

 

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=150200050

 

sve trenutne ponude:

 

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_lista.aspx?finder=pera%C4%8D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, imam ja taj mali. Sada trenutno imam Bosch Aquatak 100 a ranije sam imao Karcher, ne secam se tacno modela ali je bio onaj najmanji, otprilike velicine kao ovaj Bosch.

Prvo je VRLO bitno da shvatite jednu stvar. Taj mali Karcher koji se prodaje po Metrou i Uradi Sam, je golo govno, odnosno nije pravi Karcher nego neka kinjezara koja se proizvodi pod Karcherovim logoom. Evo kako i znam. Vec sam pomenuo da sam imao jedan takav jos pre par godina. Kupljen je u Uradi Sam na NBG. Ima pritisak od 100 bar-a i radi on sasvim lepo da se razumemo. Mlaznica pici samo tako i neznatno je slabiji mlaz od onog velikog Karchera koji vidjate po perionicama. Recimo da sa velikim iz perionice zalepljene musice skidate za 10-ak cm razdaljine a sa ovim malim treba da priblizite na 5 ili 6 cm. Problem je u tome sto taj mali Karcher ima plastican kompresor koji je nesto slicno plasticnom motoru iz usisivaca i onda imate problem kada zimi ostavljate perac u supi ili garazi. Dovoljno je da u njemu ostane mrvica vode i kompresor puca kada se to malo vode zaledi na zimskom minusu. Meni se to desilo prve zime pa je masina bila u garantnom roku i kvar je otklonjen. Pred sledecu zimu sam  pazio i gledao da ne ostane ni trunka vode, ali se to ipak nekim cudom desilo i opet sam imao problem. Posto vise nije bio u garanciji morao sam sam da trazim servis i nasao sam ga negde u zemunu. Kad sam im odneo perac na popravku prvo su zagledali aparat, pa mene, pa su se gledali medjusobno i rekli mi: brate mi smo zastupnik za Karcher ali ovo nikad u zivotu nismo videli. Nabudzili su ga nekako i opet je radio do sledece zime kad je ponovo puko i izgubio sam zivce i bacio govno u smece.

Onda sam nasao taj Bosch koji ima isto 100 bar-a i pazario sam ga u Woby-u za nekih 6000 na popustu, jer on ima celicni kompresor i ova sranja mu se ne desavaju. Cini mi se da mu je mlaznica malo losija od Karchera pa je mlaz sa sitnu nijansu slabiji ali daleko od toga da lose radi. Dosad sam nebrojeno puta oprao auto, tepih a skoro sam i ljustio mahovinu i talog sa betonskih staza oko kuce. Tom prilikom je bez prestanka radio 3-4 sata i obavio je posao svetski.

Ako kupujete Karcher, obavezno kupite sa metalnim kompresorom samo znajte da to i kosta. Ako je pravi Karcher od 100 bar-a, ne bi smelo da bude ispod 150 evra (po recima ljudi iz servisa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto i ja planiram da uzmem neku hoby-kucnu varijantu masine za pranje pod pritiskom pronasao sam par sajtova koji kod nas prodaju Karcher program,pa ako nekog zanima moze pogledati.Vidim da ima i online prodavnica i neke akcije...

http://www.mlazmatik.co.rs/index.html

http://www.ak-karcher.com/index.php

http://www.vikler-karcher.com

/http://karcher.eurooriginal.rs

http://www.karchercentar.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 3 dana sam kupio Karcher K 3.80 MD - 190e, kupljen u Mlazmatiku na Pančevačkom putu. Sasvim ljubazni prodavci.

Za sada sam veoma zadovoljan samo još da provalim kako se najbolje pere auto. Šo se tiče pranja betonskih ili nekih drugih staza tu sam se stvarno oduševio.

Ima teflonski kompresor pa je potrebno voditi računa da ne radi duže od 15-tak minuta u "cugu" nego da se malo odmori 10-tak minuta, pa opet može 15-tak da radi. Ima dve mlaznice, lepezu i rotacionu. Inače su Karcher-ove mlaznice oko 40e na komad.

Što se tiče aluminiumskih kompresora najjeftiniji Karcher-ov je oko 450e.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam juce ovog malog

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=086007

Aluminijumska pumpa, a prodavac kaze da ga i on ima duze vreme i da je zadovoljan. Sutra cu da ga isprobam pa javljam rezultat. Kupio sam neki deterdzent sa voskom u metrou, Marex u cetvrtastoj kutiji od 3 litre na kome pise 1:50 I za masinsko I za rucno prenje, da li je to realno I koliko ce trebati da napravim rastvora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi dal vredi to cudo. Dal valja, pa da kupim i ja. Nije velika cena. Za rastvor ne znam stvarno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa ovim čudom probao da operem sedišta jer može da se skine sam raspršivać i pere parom

 

 

 

Rezultat sledeći- fleke koje su bile su i dalje ostale, mrlje iste, čak ni neke fleke od čokolade čini mi se ne skida koje alkohol lagano pere. Jedina promena je što su  mi ceo dan bila mokra sedišta  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar si ga dezinfikovao.

Nemoj da se igraš sa parom. Kola i para ne idu zajedno.

Imaš sredstva baš za te namene koja jako dobro uklanjaju fleke i prljavštinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je više bilo da bih probao da li ovo čudo valja, a mesta gde ću ga napariti sam pažljivo birao da ne bi neka žica ovlažila i postalo veselo, ali očigledno je ovaj h20 mop glupost. Mnogo bolje rezultate daju dezinfikatori u spreju od 200din 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isproban danas:

 

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=086007

 

Doduse ne na kolima, vec na zidovima i podovima (prljavim posle nedavne poplave) - fantasticno radi. Radio sam preko 2h neprekidno, nikakvih problema, povremeno sam ga pipao da vidim da li se zagreva (pogotovo na pocetku), ali kad sam video da mu nista ne smeta nisam ga iskljucivao 2 sata, sve dok se ja nisam totalno umorio! Cak mi je u jednom trentku spalo dovodno crevo i doobrooo nalilo telo peraca, sve preko pumpe i motora, na sta sam vec pomislio - "gotov je", ali njemu nista... :) nemojte probati kod kuce! :no

 

Taktika je sledeca: Najbolje pere sa sirokim mlazom (uglom nesto manjim od 90o), skoro maksimalno rasirenim, sa daljine od 20-tak cm, sto odgovara sirini mlaza od isto 20-tak cm, a tek povremeno ga priblizim na 10-tak cm. Uzi mlaz skida glet i losiji malter sa zida. Ako bas treba skinuti neku glistu i sl. sa zida priblizim ga (onaj siri) na nekih 10-tak cm.  Znam da je off, ali ako moze zidove 2h da cisti bez pauze, mozete misliti sta radi sa kolima.

 

Jedina zamerka je na generator pene, onu bocicu. Sipao sam oko 5% Ferija i nije mi pravio nesto narocitu penu, a potrosio je bocicu vrlo brzo za minut-dva-nisam se ni okrenuo posteno. Sa tom kolicinom deterdzenta mogao sam 10 puta da perem rucno kola, a ne znam da li bi uspeo jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide bas dosta deterdzenta ako peres sa tim dodatkom.Tzv snow foam.Gledao sam klipove gde sipaju po litru sampona za jedno pranje,ali ipak je to previse.Ali da trosi mnogo vise nego rucno pranje ,to da.

Tako da to nema veze sa tvojom,konkretno,masinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda nema veze sa mašinom, ali ima sa diznom i dozerom deterdženta...

Karcher-ova bočica koja služi za deterdžent (za pravljenje pene) koja se stavlja na "pištolj" umesto dizne, košta 1800 din. Pravi penu kao luda, a ne treba 1l deterdženta. Ja sam kupio 1l deterđenta, na uputstvu piše da se razređuje 1:50 za ručno pranje, a 1:6 kada se pena nanosi sa puromatom. Potroši oko 0,5l tako razređene tečnosti za jedno pranje i to da ga pošteno zapeni.

Ali to stoji da se mnogo više deterdženta troši za pranje mašinom nego ručno.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi li jos taj womax?

 

Meni je crkla masina koju sam jos u Nekermanu kupio.

 

Vise je koristim za dvoriste jer mi se skuplja ona mahovina. Kola sad operem za 150-200din u samousluznoj perionici.

 

Gledao sam neke Karcher 2.14 i 2.30 i pojma nemam sta da radim. Koliko kontam one sve imaju plasticnu glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...