Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
daredu

Širenje čeličnih felni / ''okretanje'' felni

Recommended Posts

Nesto slabije vidim slike, deluje jako fino!

Pohvale za majstora koji je odradio posao!! :unworthy: Malo ih je koji bi se upustili u tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate predrkano izgledaju ove felne. Iskreni sam zaljubljenik u German style i volim kad vidim da neko to praktikuje na italijanu ;)

Koliko te je to sve izaslo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridruzujem se cestitkama, ne bih da kakim sad ali koliko je bezbedno da se vozi takva felna, jedan lik na fb je trazio 20 evra po felni da napravi nesto slicno ovome, ali imao je sve neke slike koje nisu slikane kod nas, pa nisam znao koliko je to bezbedno jer kod nas to nisam video do sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista sam odusevljen vasim komentarima,Verujte ne skidam osmeh sa lica i drago mi je sto su nam misljenja ista.

Sto se tice sirenja felne koristio sam lim debljine 3mm,isekao 4 trake duzine po 2,5m stime sto su prednje siroke 4cm a zadnje 8cm,zatim ih pustio koroz valjke i napravio krugove pribliznih dimenzija.Posle toga je vareno na licu mesta i odbacen visak a krajevi spojeni.

Zaista ne znam koliko je bezbedno,drug koji je radio kaze da nemam potrebe za brigom ali kao sto znate i nova felna moze da popusti(kineska) a obzirom da je ovo sada Srpska felna nikad se ne zna.Vozio sam do nekih 140km/h i bilo je naj normalnije,mada videcemo na 220km/h+...

Ovo zadovoljstvo kosta oko 200e naravno bez guma i original felni.Meni je naplaceno upola od toga zbog drugarstva ...

Jos jednom HVALA svima na podrsci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde su sad ovi sto pominjase skrnavljenje auta :p

Evo me!

Posao je vrhunski odradjen i felge su sigurne :unworthy: :unworthy: :unworthy::thumbsup: a to je ipak najvaznije od necijeg ukusa.

Meni se licno ne svidjaju na grandeu, jer je to ipak dizajnerski auto sa potpisom pa mi to na njemu nekako ne lezi. Eto zamislite neku lepoticu sa mindjusama velicine manjeg lustera ili nekog vojnika koji umesto puske drzi beztrzajni top! Meni to na grandeu izgleda prebrutalno! Same felge su Extra i savrseno bi pristajale nekim malo "kockastijim" autima tipa Alfe 155, Fiata Tempra,Tipo,Uno.

Sa paznjom sam pratio ceo projekt i cestitam na odlicno odradjenom poslu! :thumbsup: Vidim da se masi ljudi svidja pa moje misljenje (ukus) zanemari i uzivaj u doteranoj makini!

Jos jednom cestitam na odlicno odradjenom poslu! :welcome::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde su sad ovi sto pominjase skrnavljenje auta :p

Evo da se i ja javim, licno ja ne zameram nista vlasniku, njegov auto pa ako se njemu svidja, onda zasto da to ne uradi ;) Licno meni ne ide to jednostavno, cak i kad je tako lepo sredjeno meni izgleda ko da su zimski set tockova... I inace nisam nikad svarivao to da pozadi budu sire felne nego napred na automobilima prednje vuce i takodje mi je malo bzvz da je napred guma taman a pozadi razvucena... Ali kao sto kazem, ovo je moje misljenje i ukus, ako je neko drugacije uradio, svakako da to ne znaci da je pogresio ;)

Da su ove felne na recimo belom tristacu, onda bi mi bio pun pogodak :thumbsup:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ovo je čist GERMAN STYLE, i tačka...

E sad, da li je lepo na grandeu ili ne, ipak je stvar ukusa, ako vas ne mrzi kliknite na LINK i ovo LINK 2 pa vidite koliko "raznolikosti" ima, kockastih i zaobljenih linija... I SVUDA izgleda do j*** ;)

Što se mene tiče, bravo, uživaj i pravi zazubice ;)

Edited by ivanerns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja podržavam ove radove pogotovo što se uvek možeš vratiti na početno stanje, tj. promeniti točkove, iako mi se german style ne sviđa baš.

Sve pohvale za majstora ako točkovi ne bacaju. Ovo uopšte nije jednostavno dobro uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje na koje nigde na netu nisam uspeo da pronađem odgovor, a da ne otvaram novu temu sad za to.. Da li je izvodljivo i koje su mane i prednosti okrenuti čeličnu felnu naopako da to izgleda ovako nekako

377901_1803947275376_1740710225_915891_172389619.jpg

Kada sam menjao točkove, naslonio sam točak naopako i onako mi je baš moćno izgledalo, pa me zanima koliko je bezbedno i da li uništava trapove?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja msislim da ovo nije okrenuta felna naopako, nego je prosirivana, ima to i svoj tacan naziv ali ne znam kako bese. To se navaruje i pitanje je koliko to moze da se odradi kvalitetno da ti posle tocak ostane u balansu, moja preporuka je da se manis toga, zimu izguras sa obicnim celicnim a leti stavis svoje aluminijumske koje su inace bas lepe. To sirenje ti utice i na trap, i na udobnost i verovatno potrosnju, a plus posto puntici i ovako imaju problem sa servo motorom, kontam da bi ga to jos brze sahranilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno ne bih se usudio da vozim tako i ugrožavam bezbednost i trap ako utiče na to, a nisam razmišljao o širenju, nije mi to za zimu pametno, posle trebaju i gume šire i sve, nego me konkretno zanima samo okretanje felne, pošto to menja njen ofset i izbacuje je spolja, a ostaju iste gume i isto sve, naravno gume bi morale da se okrenu zbog rotacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šulc svaka čast. Ja ležim nešto dokon i razmišljam o širenju čeličara. Uđem na forum i imam šta da vidim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:-) ja mislio da odradim malo german style na celicnom zimskom setu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug moderator djape1977 je davno pisao o tome, sećam se da ga je neko pitao, jer je vozio takve felne na svojim ladama. Neki čiča je to radio, nadam se da je još živ. Najbolje da mu pošaljete poruku ako ne nađete odgovor na flcs, ili prekopate lada forum i oldtajmeri.rs forum. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nema ljudi u bg koji rade to i koji bi se upustili u tako nesto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...