Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
daredu

Širenje čeličnih felni / ''okretanje'' felni

Recommended Posts

Postovani ljubitelji automobila,zapocinjem jedan ozbiljan projekat.Naime rec je o sirenju celicnih felni(jotaza)i pomeranju srca felne kako bih dobio zeljeni et.Inace sam vlasnik Fiat Grande punta ali bih zeleo da na njemu nabacim malo "Germani Stayla".Kupio sam celicne felne 16" od Opel Astre H koje savrseno odgovaraju za Grandea.cenralna rupa je 56.6 a raspon rupa 4x100.Preturao sam po forumima i sajtovima pokusavajuci da nadjem majstora ali koliko sam shvatio jako je malo takvih.Medjutim niotkud se pojavi moj drug koji je inace srugar i bravar po struci i prihvati ovaj izazov.

Voleo bih da mi date koji savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri puta meri i jednom seci... ;) Mada iskreno meni je malo bzvz na tako moderan auto stavljati neke sirene celicare ali ako se tebi to svidja, onda samo napred ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas kao sto Yugisa kaze,po meni to nece bas lepo izgledati,plus moze lose da se odrazi na trap..,amortizere itd.GP je prelep u paketu opreme GT sve preko toga je :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

A cemu sve to?

Ako zelis da unakazis i unistis prelep auto onda samo napred!

Kupi neke lepe alu felne a na celicne stavi zimske gume i uzivaj! Ja sam tako napravio. Otisao sam preko grane i u pola cene skupa sa carinom kupio alu felne. Ako mislis kupovati onda je vreme za to jer sto se sunce vise dize to i cena alu felni raste.

To je moj savet a na tebi je odluka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominjali smo ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46972&view=findpost&p=770891

:thumbup:

Inače, ljudi...nema mnogo koristi od postova u kojima pišete nešto što niko nije pitao. :whistle: Čovek je rekao da to hoće da uradi, nije pitao šta mislite da li to da uradi... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog zanimljivog klipa na ovu temu, a mozda ce ti pomoci da realizujes to sto si zamislio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u suštini najpametnije je da od 8 felni napraviš 4, samo kao što Yugiša reče, tri puta meri, jednom seci...

Prvo da zavariš jednu na drugu, povući će var na neku stranu 100% tako da će u startu da baca dosta jer će da bude ovalna, tako da će tu imati dosta strugarskog posla, samo za tako nešto treba baš ozbiljniji strug, kome je glava dosta podignuta od kliznih staza i koji može da stegne 16" felnu i da ima veliki šiljak koji će da prisloni sa druge strane da ne baca mnogo pri obradi...

Posle svega trebaće ozbiljno balansiranje, jer to nije izlivena felna, već radjena...

U suštini ne može to da bude skupo koliko posla ima što se tiče samih felni, samo posle ćeš morati da juriš mnogo široke gume, a one su preskupe, pa najbolje da se prekalkulišeš pre nego što počneš, ali voleo bih kada bi na kraju izneo gotov projekat ovde :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio neki oglas na facebooku, slicice dosta odradjenih felnica. Kad nadjem kacim link.

Inace samo napred :) i sto uzu gumu da bude veci strech :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima i sugestijama,sto se tice samog izgleda auta jednostavno ti posle nekog vremena dosadi bez obzira sto je i dalje prelep.Imam alu 17" kao na slici tako da ih uvek mogu vratiti.

Vec sam poceo nesto da radim a evo i slika.

G10.jpg G11.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Pa dobro kada si tako odlucio :thumbdown: , Ali za "kaznu" sto pokusavas da skrnavis talijanski dizajn duzan si nam ispratiti ceo projekt! Naravno sve sa slikama na autu!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bice to super verujte,mada mi je malo i dosadno pa je verovatno i to razlog zasto ih pravim. Jedva cekam da ih zavrsim medjutim pre neki dan kupim jedan par lepih felni

Photo0336.jpg

Tako da sad ne znam za sta da se odlucim.

Photo0335.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i nema svrhe ali je bitno da se nesto desava. Proekat uspesno napreduje.

Prednje felne se prosiruju za 40mm a zadnje za 80mm. Kad to zavrsim moracu da ih montiram pa da odredim ET.

image.jpg image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ce izgledati flena spolja kad se gleda? Imas li sliku tog "srca", ili neku sliku cisto kao ilustraciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mudro zboris decace,lepa ideja samo povlaci neke druge radove.Trenutno imam kockice na retrovizorima pa mi je i na felnama ok,ako uradim tvoju ideju moracu isto to i na retrovizorima jel da....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...