Jump to content
FAS Goran
boki

Audi A3 / S3 / RS3

Recommended Posts

Neidfaktor Audi RS3

 

neidfaktor%2011.jpg

 

Audi RS3 je sam po sebi više nego atraktivan auto. Ipak, neki kupci žele određene personalizacije a tu na scenu stupa Neidfaktor, tjuner koji zna šta radi. Osim poboljšanja performansi, tjuneri često iznose veoma dobre ideje u pogledu personalizacije unutrašnjosti automobila. Tako je Neidfaktor preuredio unutrašnjost Audija RS3 uz relativno proverena rešenja. Uz sivu boju se slaže sve što je toplih boja ili drečavo.

 

neidfaktor%201.jpg

 

Tako je fluoroscentna žuta, koja nam nikada ne bi pala na pamet prilikom uređenja enterijera, ''legla'' kao zanimljivo rešenje uz sivi Audi RS3, pogotovo u kombinaciji sa velikom količinom alkantare, kojom je presvučena komandna tabla i svi tapacirunzi u vratima.

 

neidfaktor%20111.jpg

 

Inače, Audi RS3 je jedan od ubedljivo najpoželjnijih hečbeka današnjice. Pokreće ga petocilindrični motor zapremine 2.5 litre sa 362 konjske snage i 465 Nm maksimalnog obrtnog momenta. Snaga se na sva četiri točka prenosi preko S-tronic robotizovanog menjača sa dve lamele. Iz stanja mirovanja do 100 km/h ubrzava za 4.3 sekunde a maksimalna brzina je fabrički ograničena na 250 km/h. Uz doplatu, maksimalna brzina se ''otključava'' na 280 km/h.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao priliku da poprilicno izmaltretiram A3 limuzinu 1.4tfsi 150ks i manje-vise se potvrdilo ono sto sam ocekivao od ovih kola, nazalost i dobro i lose.

 

Model koji sam ja vozio kosta nesto preko 30 000e i to je, po mom misljenju, nedostatak posto cak ni ovaj model nema najjacu opremu (bio je na 16" felnama i nije imao tempomat, a kamoli trozonsku klimu, kozu, panoramu,..!?). Tako da lepo opremljen A3 1.4tfsi kosta kao Giulia 2.0 u solidnoj opremi sto ga cini atraktivnim samo istinskim ljubiteljima.

 

Sto se spoljasnosti tice na slikama mi je bio prelep, a uzivo deluje kao Rapid pored Octavie, odnosno A4 "za sirotinju" :) Farovi su bi-xenon i savsreni su sto bas dolazi do izrazaja kada se brze vozi na autoputu.

Unutrasnjost je prelepa, mada mi se nikako ne dopadaju otvori ventilacije koji su prenaglaseni i nekako suvise agresivni u odnosu na ostale komande. Navigacija nije preterano funckionalna jer uredjaj nije touchscreen vec ima multi taster sa kojim treba vecnost dok se iskuca adresa.

Tabla- savsrena. Verovatno najlepsi cajger koji sam do sad video. Evo kako izgleda:

 

 

Ocekivao sam losiju vidljivost po jakom svetlu, ali ni najmanji problem nije bio ni kada Sunce direktno udara u tablu. Motor je jako zanimljiv. Nova verzija 1.4 turbo motora koja moze da radi na 2 cilindra kada je auto neopterecen. Prelazak na dvocilindricni mod nije bas neprimetan i izaziva blagi trzaj vozila.

Ovako izgleda dvocilindricni mod:

 

 

Uspeo sam par puta i da ubrzam par kilometara u dvocilindricnom modu, ali vrlo brzo se vraca koriscenju svih cilindara po pipkanju gasa.

Menjac je savrsen i brzine su odlicno odmerene. Potrosnja je bas smesna za turbo benzin zahvaljujuci koriscenju 2 cilindra.

 

Sto se poredjenja sa siromasnijom bracom (Golf i Leon) tice, bas se vidi razlika u kvalitetu materijala. Moj licni utisak je da mi vise odgovara sedenje u Leonu i polozaj multimedije i volana, ali definitivno se vidi koji od ta 3 najvise kosta.

Sto se poredjenja 1.4tfsi i 2.0tdi tice, i dalje mi je drazi tdi iako me je turbo benzin zaista odusevio. Razlog za to je obrtni moment koji je ipak dosta veci na dizelu. Takodje, mnogo me zanima trajnost motora koji vrsi tako komplikovan zahtev kao sto je iskljucivanje cilindara vise puta u toku voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ABT Audi RS3 sa 460KS

 

abt%20rs3%201.jpg

 

Dok fabrički Audi RS3 raspolaže sa 400KS, tjuner ABT Sportsline je njegov 2.5 litarski turbo motor pojačao na 460KS (u Sportback i Sedan verzijama).

 

abt%20rs3%2011.jpg

 

Izmene su pretrpeli i oslanjanje, kočnice i izduvni sistem, a tu su i točkovi od 19 i 20 inča, kao i elementi od ugljeničnih vlakana i ABT oznake.

 

abt%20rs3%20111.jpg

 

U pripremi je i paket sa još više snage, a promocija se očekuje na sajmu tjunera u Esenu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ABT Audi RS3 na sajmu u Esenu 2017.

 

abt rs3

 

Audijev kompakt u najbrutalnijem izdanju je priča za sebe, a u slučaju ABT-a radi se o jednom od najsnažnijih kompaktnih modela u ponudi. I najskupljih jer za ovaj automobil, uzimajući u obzir 16.900 evra tjuninga, mora da se izdvoji oko 74.000 evra.

 

abt rs3

 

Kažu da vredi svaki evro jer sada svih 500KS upražnjava na puno bolji način zahvaljujući temeljito revidiranom oslanjanju. Jače su i kočnice, a i zvučna kulisa je ubedljivija kada imate topove kalibra 102 mm.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neidfaktor Audi RS3 sedan

 

Neidfaktor Audi RS3

 

Novi Audi RS3 je pravi sportski automobil, a sada je zahvaljujći nemačkoj kompaniji koja se bavi stilizovanjem enterijera automobila, Neidfaktor, postao nešto što bi se visoko kotiralo na listi novogodišnjih želja svakog od nas. Kada je reč o enterijeru, Audi je svakako jedan od lidera u segmentu premijum automobila, ali to ne znači da stvarni ne mogu postati još bolje. Najbolji dokaz za to je ovaj RS3.

 

Neidfaktor Audi RS3

 

Kako bi enterijer ovog Audija učinila još primamljivijim i elegantnijim, nemačka kompanija Neidfaktor je komandnu tablu presvukla u alkantru kroz koju prolaze svetlocrveni šavovi i detalji, čak i na otvorima za vazduh. Tu je još i volan presvučen kožom, alkantrom i takođe crvenim šavovima. Iako su promene relativno suptilne i male, one itekako ostavljaju jak utisak u enetrijeru, odnosno, čine ovaj performantni sedan još luksuznijim.

 

Neidfaktor Audi RS3

 

Audi je model RS3 predstavio u septembru prošle godine. Njegov pogonski sklop čini petocilindarski TFSI agregat zapremine 2,5 litara koji proizvodi 394 konjskih snaga i 480 Nm obrtnog momenta. Zahvaljujući ovom agregatu RS3 od 0 do 100 km/h ubrzava za svega 3.9 sekundi i postiže elektronski ograničenu brzinu od 250 km/h.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ABT Audi RS3 Sportback sa 500KS

 

ABT Audi RS3 Sportback

 

Redizajnirani Audi RS3 Sportback iz 2.5 litarskog turbo benzinskog motora izvlači impresivnih 400KS! Više nego dovoljno, zar ne? Ako pitate ekipu iz tjuning kuće ABT, reći će vam - ne. 

 

ABT Audi RS3 Sportback

 

Oni naime sada nude povećanje snage na čak 500KS što je već nivo superautomobila! Uz to, ugrađene su i KW opruge, dok se za zaustavljanje brinu novi 380-milimetarski diskovi.

 

ABT Audi RS3 Sportback

 

Što se tiče vizuelnih izmena, one su prilično diskretne. Tako se ističu tek novi prednji spliter, bočni pragovi i novi agresivni difuzor. Utisak upotpunjuju poznati ABT crni naplaci u dimenzijama 19 i 20 inča.

 

ABT Audi RS3 Sportback ABT Audi RS3 Sportback

 

Osim vizuelnih promena i povećanja snage, ABT nudi i novi iszduvni sistem s četvorostrukim mat crnim nastavcima. U videu možete pogledati kako ovaj monstrum zvuči u akciji.

 

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

photo.jpg TestAutomobila video: Audi A3 2.0 TDI

 

Na testu Audi A3 treće generacije, fabričke oznake 8V u heč verziji sa petoro vrata, nosi motor 2.0 TDI sa 150 konja iz 2013. godine:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

photo.jpg Cars.co.za video: Audi RS3 Sedan vs Mercedes AMG A45

 

- Potezanje:

 

 

 

- Na stazi:

 

 

 

 - Hoće li driftovati:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo predstavljanja polovnjaka Audi A3.

 

Na testu Audi A3 druge generacije, fabričke oznake 8P, ovo je osvežena verzija iz 2009-te, sa motorom 2.0 TDI, snage 140 konja.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

MTM Audi RS3 R

 

mtm rs3 1.jpg

 

Nemačka tjunerska kuća MTM će u Ženevi izložiti svoj program, koji obuhvata Audi RS3 R, Audi RS5 R, kao i restaurirani Audi RS2. Na Salonu automobila u Ženevi, pored vodećih svetskih proizvođača automobila, nastupaju i brojne tuning kuće, među kojima i nemački MTM - specijalista za Volkswagen/Audi program. Na njihovom štandu naći će se nekoliko automobila, od kojih se naročito izdvajaju MTM RS3 R, MTM RS5 R, kao i ''stari'' RS2 Estate.

 

mtm rs3 11.jpg

 

MTM RS3 R pokreće 2.5-litarski TFSI petocilindraš, koji umesto serijskih 400, sada oslobađa 572 konjske snage, kao i više nego impresivnih 670 Nm obrtnog momenta. Sprint do stotke traje svega 3.5 sekundi, dok maksimalna brzina iznosi 300 km/h.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...