Jump to content
boki

2012 Audi A3 / S3 / RS3

Recommended Posts

Neidfaktor Audi RS3

neidfaktor%2011.jpg

Audi RS3 je sam po sebi više nego atraktivan auto. Ipak, neki kupci žele određene personalizacije a tu na scenu stupa Neidfaktor, tjuner koji zna šta radi. Osim poboljšanja performansi, tjuneri često iznose veoma dobre ideje u pogledu personalizacije unutrašnjosti automobila. Tako je Neidfaktor preuredio unutrašnjost Audija RS3 uz relativno proverena rešenja. Uz sivu boju se slaže sve što je toplih boja ili drečavo.

neidfaktor%201.jpg

Tako je fluoroscentna žuta, koja nam nikada ne bi pala na pamet prilikom uređenja enterijera, ''legla'' kao zanimljivo rešenje uz sivi Audi RS3, pogotovo u kombinaciji sa velikom količinom alkantare, kojom je presvučena komandna tabla i svi tapacirunzi u vratima.

neidfaktor%20111.jpg

Inače, Audi RS3 je jedan od ubedljivo najpoželjnijih hečbeka današnjice. Pokreće ga petocilindrični motor zapremine 2.5 litre sa 362 konjske snage i 465 Nm maksimalnog obrtnog momenta. Snaga se na sva četiri točka prenosi preko S-tronic robotizovanog menjača sa dve lamele. Iz stanja mirovanja do 100 km/h ubrzava za 4.3 sekunde a maksimalna brzina je fabrički ograničena na 250 km/h. Uz doplatu, maksimalna brzina se ''otključava'' na 280 km/h.

preuzeto sa - Auto Blog

Ja sam imao priliku da poprilicno izmaltretiram A3 limuzinu 1.4tfsi 150ks i manje-vise se potvrdilo ono sto sam ocekivao od ovih kola, nazalost i dobro i lose.

Model koji sam ja vozio kosta nesto preko 30 000e i to je, po mom misljenju, nedostatak posto cak ni ovaj model nema najjacu opremu (bio je na 16" felnama i nije imao tempomat, a kamoli trozonsku klimu, kozu, panoramu,..!?). Tako da lepo opremljen A3 1.4tfsi kosta kao Giulia 2.0 u solidnoj opremi sto ga cini atraktivnim samo istinskim ljubiteljima.

Sto se spoljasnosti tice na slikama mi je bio prelep, a uzivo deluje kao Rapid pored Octavie, odnosno A4 "za sirotinju" :) Farovi su bi-xenon i savsreni su sto bas dolazi do izrazaja kada se brze vozi na autoputu.

Unutrasnjost je prelepa, mada mi se nikako ne dopadaju otvori ventilacije koji su prenaglaseni i nekako suvise agresivni u odnosu na ostale komande. Navigacija nije preterano funckionalna jer uredjaj nije touchscreen vec ima multi taster sa kojim treba vecnost dok se iskuca adresa.

Tabla- savsrena. Verovatno najlepsi cajger koji sam do sad video. Evo kako izgleda:

Ocekivao sam losiju vidljivost po jakom svetlu, ali ni najmanji problem nije bio ni kada Sunce direktno udara u tablu. Motor je jako zanimljiv. Nova verzija 1.4 turbo motora koja moze da radi na 2 cilindra kada je auto neopterecen. Prelazak na dvocilindricni mod nije bas neprimetan i izaziva blagi trzaj vozila.

Ovako izgleda dvocilindricni mod:

Uspeo sam par puta i da ubrzam par kilometara u dvocilindricnom modu, ali vrlo brzo se vraca koriscenju svih cilindara po pipkanju gasa.

Menjac je savrsen i brzine su odlicno odmerene. Potrosnja je bas smesna za turbo benzin zahvaljujuci koriscenju 2 cilindra.

Sto se poredjenja sa siromasnijom bracom (Golf i Leon) tice, bas se vidi razlika u kvalitetu materijala. Moj licni utisak je da mi vise odgovara sedenje u Leonu i polozaj multimedije i volana, ali definitivno se vidi koji od ta 3 najvise kosta.

Sto se poredjenja 1.4tfsi i 2.0tdi tice, i dalje mi je drazi tdi iako me je turbo benzin zaista odusevio. Razlog za to je obrtni moment koji je ipak dosta veci na dizelu. Takodje, mnogo me zanima trajnost motora koji vrsi tako komplikovan zahtev kao sto je iskljucivanje cilindara vise puta u toku voznje.