Jump to content
FAS Goran
miljkonis

Lancia Y 1.2 8v - lupanje u motoru

Recommended Posts

Zdravo svima,

Prosle nedelje sam kupio Lanciu Y 1.2 8V 2001.god u Sapcu, do Nisa je radila perfektno na autoputu. Resio sam da uradim veliki servis, i zamenim dihtunge i semeringe jer je na 100 mesta curilo ulje. Promenio sam, zupcasti kais, spaner, dva semeringa, ulje sa filterom, vodenu pumpu, dihtung glave poklopca motora, predihtovan karter. Posle jednog dana primetim da kad se auto zagreje cuje se zvuk iz motora GLA-GLA-GLA-GLA kao traktor da radi. Nije prejak ali se cuje.

Na jacem gasu prestaje kad se motor utisa ponovo pocinje. Malo sam se zabrinuo. Majstor moze da pogleda ali je mnogo u poslu pa tek za neki dan. Cuo sam price da kad prodaju auto napune ga aditivima da umire rad motora i na prvu promenu ulja sve se pokaze. Sta mi je raditi... Hvala unapred svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti stelovao ventile? :) Jel se trese i trokira ili se samo cuje to kao klaparanje?

Vrati se ti do njega da on lepo proveri kako je uzupcio motor ;)

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je cuje se kao klaparanje, na leru kad radi ne trese ali sam primetio da kad polazim u prvu ili kad saltam iz trece u drugu kao da zatrese i teze prima gas. Mislis da moze da bude da je lose uzupcio kais? Oko motora nista nije dirao, nikakvo stelovanje ventila.

Edited by miljkonis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dimi na auspuh onako sitno? Velika je verovatnoca da je lose uzupcen. Moj je bio omasio samo za jedan zub i bacao je dim kad radi naleru i vukao se ko da je produvao totalno . . .

Da je bio neki aditiv on ne bi mogao da sakrije to klaparanje nikako samo bi eliminisao potrosnju ulje eventualno . . .

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Prosle nedelje sam kupio Lanciu Y 1.2 8V 2001.god u Sapcu, do Nisa je radila perfektno na autoputu. Resio sam da uradim veliki servis, i zamenim dihtunge i semeringe jer je na 100 mesta curilo ulje. Promenio sam, zupcasti kais, spaner, dva semeringa, ulje sa filterom, vodenu pumpu, dihtung glave poklopca motora, predihtovan karter. Posle jednog dana primetim da kad se auto zagreje cuje se zvuk iz motora GLA-GLA-GLA-GLA kao traktor da radi. Nije prejak ali se cuje.

Na jacem gasu prestaje kad se motor utisa ponovo pocinje. Malo sam se zabrinuo. Majstor moze da pogleda ali je mnogo u poslu pa tek za neki dan. Cuo sam price da kad prodaju auto napune ga aditivima da umire rad motora i na prvu promenu ulja sve se pokaze. Sta mi je raditi... Hvala unapred svima!

I ja imam lanciu y, i imao sam slicno klaparanje koje sam resio pre 3. nedelje kod Gorana. Naime kod mene je problem bio u hodu radilice, tacnije dobila je povisen hod(ili luft)i Goran je to jako brzo primetio i resio stvar. Ne mora da znaci da ti je neko nesto ''maskirao'' pri kupovini auta, meni se ovo desilo iz cista mira jedan dan i trajalo je dok nisam izasao iz servisa. Ne mora da znaci da je kod tebe bas to, ali eto, da pregledas i to. pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam primetio da dimi nesto posebno. Mislim da je u granicama normale. Sad povezujem da lose vuce zbog lose uzubljenog kaisa. Videcu sta ce da bude. Generalno auto je dosta ocuvan ali mi je motor bitniji od svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko ideju o cemu bi ovde moglo da se radi,tj odakle potice ovaj zvuk.

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...