Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Sh@rance

Punto Classic 1.3 MultiJet

Recommended Posts

Evo malo da osvežim svoju temu. Počinju polako pripreme za more pa da okačim koju fotku nisam odavno. :D Počeo sam polako da pripremam kola.

U utorak radim drugi redovn servis trenutno je na satu 19947 km od 16.02.2011 taman mi pao servis pred more da budem miran.

P170612_17_35.jpg P170612_17_36.jpg

P170612_17_36_03.jpg P170612_18_47_02.jpg P170612_18_48.jpg

P170612_18_57_01.jpg P170612_18_57_02.jpg P170612_18_58_02.jpg P170612_18_59_02.jpg

I dve lađe se spremaju za sezonu :D

P170612_19_03_02.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah,geldam i ne verujem,lik ladno iz Obrenovca,a tek sada sam procitao ,a i znam obe lokacije jako dobro :)

Inace dobar faznon puntica,krovni nosac+kofer,lajsne na vratima i alu felne :) :) :)

E zaboravih,a sto se tice ,alarma,ako nisi kupio,uzmi bre metu i uzivaj,fabricki alarm mu ugradis i ne mislis ! :)

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas odradih drugi redovan servis. Ubo sam pravu kilometrazu za servis

P180612_09_02_02.jpg

Nesto mi mnogo izasao servis u odnosu na prosli put

Prvi redovan servis me izasao

23.09.2011

Set filtera 5724 din

Selenia WR Dizal 2/1 lit. 1794 din

Selenia WR Dizel 1/1 lit 909 din

Usluge 1992 din.

Suma sumaru 10419 dinara

Danas 19.06.2012

Selenia WR 5W-40 lit 3x 1050,20 3150,60 din

Filter goriva 3503,58 din

Filter polena 1894,15 din

Filter za ulje 1150,68 din

Filter za vazduh 1413,01 din

Usluge 1991,25 din

Tutela Care GLASS CLEAN 370,52 din

Suma sumaru 13473,25 din.

Kad odbijem Tutelu sto sam naknadno uzeo za pranje stakala

Servis me izadje 13102 din.

Skoro pa 3000 vise nego prvi servis

Imam i problem sa sajtnom pre jedno 5 meseci sam primetio da je pocela da mi se ljusti sajtna ne znam da lije to od kamencica ali na nezgodnom je mestu tako da neverujem da su kamencici u pitanju jer tragova ostecenja na tom delu sajtne nema. Farba je bas pocela da se ljusti jer kako sam krenuo sa noktom mogao sam pola sajtne komotno da skinem.

P190612_14_04.jpg

P190612_14_04_01.jpg

na slici se vidi prvo ostcenje koje je bilo i farbano sa korektorom korektor i dalje stoji ali farba je nastavila dalje da se ljusti.

Danas sam na servisu potegao pitanje garancije ja se nadam da ce je prihvatiti ako ne onda cu da kupim body zastitu pa cu premazati sajtne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Puntać je dobio i novu letnju obuću Michelin energy saver 165/70/14 napakovane na alufelne i spremne cekaju Mart :)

Sad sam mu kompletirao novu letnju i zimsku obuću u znaku Michelina

Letnji set spreman čeka mart

cxc554.jpg cxc555.jpg

Zimski set

cxc556.jpg p0611111240.jpg

Imam dobio sam dve nove Orginalne aluminijumske felne za punta u ovlascenom servisu 14" 6j ET35

DSCN0165.jpg

Imam samo dve pa bih voleo kad bih nabavio negde jos dve polovne, nove ne mogu jer kostaju 30000 din po komadu.

Ako neko ima informaciju gde bih mogao da kupim bio bih mu zahvalan. Prodao bih celicne felne i od ovih alu felni bi napravio zimski set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam bio ubeđen da sam video dve ovakve na polovnim automobilima i sad zabedio da nađem i nađem, a ono vidim tvoj oglas :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj Body na sajtni nikako, ako treba ofarbaj je celu kod majstora, nije neka investicija a pogotovu sto je nov auto. Mislim da nece preci 50-ak eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradio sam druze sajtnu ima jedno dva meseca, pokrila mi garancija, bio sam ubedjen da nece pokriti ali sam se eto prevario. Inace za Fiat kao fabriku i njihov odnos prema kupcu imam samo reci hvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstore, ja vozim te original felne fiatove kao sto ti imas dve, ali su moje 15ice, nego sam video kod makia u sapcu (verovatno si ovde vec cuo za njega) da ime polovne takve 14ice i iznenadio se, nisam znao da postoje, i sad citam da ti trazis jos dve, pa probaj tamo, po forumu ces vec naci broj, ja sam negde zagubio.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ga pre neki dan ima felne i trazi 200 eura za sve 4. Jedino sto meni ne trebaju 4 nego dve pa nece da proda samo dve. Licno mi i ne trebaju felne jer vec imam 4 alufelne nove Dezent F i 4 isto tako celicne. Ove dve su mi bas visak jedino sto sam mislio ako bas naletim na dve pa da kupim i da naparavim od njih zimski set sa alu felnama tj da imam dva kompleta alufelni a ove celicne da prodam. Ako ih ne nadjem opet nista neka stoje leba ne traze :) Ima u ovlascenim servisima ali su papreno skupe 30000 din traze za komad sto meni ne pada napamet da ih dam, a i ove moje su potpuno nove dobio ih skoro u ovlascenom servisu ali samo dve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E maler, juce mi zaboli poklopac jedan sa felne, pa ako tvoje leba ne traze daaaaaaaaaaaaaaaaaj jedan poklopaaaaaaaac :)

Salim se, ako naletis u potrazi za tim felnama na neke poklopce viska javi mi , ocajno je ovako !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji su poklopci sa novim znakom tako da ti se ne uklapaju :laughing: inace mislim da su novi u servisu 2500 din po komadu isto sa novim znakom to je jedina mana ovih felni sto imaju te poklopce koji se bas lako skidaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha nema veze uklopicu ja tvoj ako je to razlog da mi ne poklonis :p

salim se, videcu dal po otpadima ima, izludeo sam sinoc kad sam video!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma tesko ces naci polovno jer ko ce da ti proda poklopce, a da ostavi felne. Pa meni nece da prodju dve cele felne, a zamisli da sakati felnu zbog poklopca. Nadji nekog da ti proda poklopce, a meni dve felne bez tih poklopaca pa cu ja posle poklopce kupiti nove u servisu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao danas ovlasceni servis

Cena jednog plasticnog poklopca je 31 evro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa gde plovi ovaj brod :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore je to sto su felne orginalne i sto ima samo da se nabavi u ovlascenom servisu. Ako je cena cepa 31 euro ja sam ti rekao da je oko 2500 din, budi ubedjen da to nije do ovlascenog servisa nego do Fiata to su njihove cene, a cene po servisima mogu da variraju evro gore dole zbog marze. da limislis da je realna cena jedne alufelne za punta 30000 din? ili ti u protivnom ceo komplet 120000din=1000 eura 14" felne te 15" su jos skuplje. Sto je najgore zvao sam 4 ovlascena servisera i kod svih je bila ista cena nesto sitno gore dole. Dezent F Nemacka felna kupljena kod vulkanizera Lesanovica potpuno nova za 10200 din. i uzivo kad stavis Dezen F i ovu orginalnu Dezentova felna je 100x lepsa. Dezent F moj model ima oznaku pored i Fiat pravljena je za fiatova vozila i pasuje kao guza na nosu.

Za taj novac koji traze sem na prvoj ugradnju ako neko kupi sa kolima tesko da ce je nekom prodati.

Ja sam One dve felne stavio u oglase pa ako se proda proda ako ne leba ne traze mozda napravim i rezervni tocak sa alufelnom cak bi ih i zamenio za nesto jer mi ne trebaju jer vec imam komplet novih Dezentovih felni. Nemam bas neku preteranu zelju ni da bacam nesto posebno novac na jos jedan komplet alu felni ali ako bi naletreo povoljno na dve kupio bi ih sigurno pa da deo troska pokrijem sa prodajom celicnih felni.

Ovo je slika mojih felni

P220312_15_56.jpg

a ovo je sa onim orginalnim naravno uradjeno u fotosopu

puntocrni.jpg

Jedino sa cu najverovatnije da kupim u beneluks tuningu su cepovi za dezentove felne sa crvenim fiatovim znako i to u martu kad budem vracao alu felne na kola

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja sve to,ali ja sam uzeo puntica i u njegovoj opremi fabricki ide ova felna,a 14 ne mogu da mi stanu zbog vecih diskova od standardnih,ali je i to fabrika.

cak mi se i dopadaju felne,retke su a originalne tako da kontam da su kvalitetnije od vecine aftermarket....

a kad ih vec imam naravno da necu juriti druge ove su mi bas ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si uzeo ove zaštitne lajsne koje si naknadno stavio? Da li možda odgovaraju i za Grande Punto. Moj Punto 2 je bio sa troja vrata pa nemam predstavu o tome.

Da li si ih sam postavio i kako? Ja sam otvorila temu o tome www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=57973

pa te molim da podeliš svoja iskustva sa mnom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sklapaju i MultiJeta. Mislim da su njega poceli da sklapaju negde u Junu 2010, a ja sam ga uzeo u februaru 2011.

Evo pročitah sada tvoju temu u kompletu pa sam se setio kako si i ti pisao o sitnom čukanju na onom drugom forumu, tj tvoja žena je imala manju nezgodu sa autom. Isti slučaj kao i kod mene! He-he šta ćeš, žene su al, naše! :D :D :D Pade mi na pamet, da sam skidajući desno podkrilo video potpis sa pečatom zalepljen na krilu odozdo, sa imenom čoveka koji je izvršio kontrolu i pustio ga sa trake 16.01.2010. što će reći da su počeli da ga sklapaju u KG-u i pre, ja mislim u jesen 2009. Ima nekoliko multijet-ova, koje sam video sa malim bočnim retrovizorima. Ovi naši su klempavi i njih su počeli da kače od 2010.god. Mislim da je to reper otkada se radi dizelka u KG-u !??

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=48154. Evo ti link, ostavio sam ti i na onom forumu, apropo ovlašćenih servisa. Čitaj i zanimaj se, a ujedno pazi kome daješ kola u servis!

POZDRAV!

Eh da , zaboravih još i ovo, na staklima je 09 i kod ovog mog klempavog i na ovima što imaju male ušiće! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si uzeo ove zaštitne lajsne koje si naknadno stavio? Da li možda odgovaraju i za Grande Punto. Moj Punto 2 je bio sa troja vrata pa nemam predstavu o tome.

Da li si ih sam postavio i kako? Ja sam otvorila temu o tome www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=57973

pa te molim da podeliš svoja iskustva sa mnom...

Izvini tek sad sam video ovaj post. Lajsne sam kupio i montirao u Ovlascenom servisu ge sam i kupio auto. Lajsne sa montazom su me izasle 5000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sklapaju i MultiJeta. Mislim da su njega poceli da sklapaju negde u Junu 2010, a ja sam ga uzeo u februaru 2011.

Evo pročitah sada tvoju temu u kompletu pa sam se setio kako si i ti pisao o sitnom čukanju na onom drugom forumu, tj tvoja žena je imala manju nezgodu sa autom. Isti slučaj kao i kod mene! He-he šta ćeš, žene su al, naše! :D :D :D Pade mi na pamet, da sam skidajući desno podkrilo video potpis sa pečatom zalepljen na krilu odozdo, sa imenom čoveka koji je izvršio kontrolu i pustio ga sa trake 16.01.2010. što će reći da su počeli da ga sklapaju u KG-u i pre, ja mislim u jesen 2009. Ima nekoliko multijet-ova, koje sam video sa malim bočnim retrovizorima. Ovi naši su klempavi i njih su počeli da kače od 2010.god. Mislim da je to reper otkada se radi dizelka u KG-u !??

http://www.fiat-lanc...showtopic=48154. Evo ti link, ostavio sam ti i na onom forumu, apropo ovlašćenih servisa. Čitaj i zanimaj se, a ujedno pazi kome daješ kola u servis!

POZDRAV!

Eh da , zaboravih još i ovo, na staklima je 09 i kod ovog mog klempavog i na ovima što imaju male ušiće! :cheers:

Druze sasija od benzinca i dizela je ista, tvoje krilo potpuno odgovara i benzincu, a dizel motor su poceli da ubacuju u punta u junu 2010, siroki retrovizori su poceli da se stavljaju kraj novemra 2010. Procitao sam ja odavno tvoj problem, ali ja imam samo reci hvale za Ovlasceni servis.

Ja sam svoj auto kupio u MSD Trade Obrenovac i prezadovoljan sam sa njihovom uslugom i radom, tamo i odrzavam svoj automobil. Potpuno su fer i korektni i oni su moja preporuka svima. Poznajem mladu gazdaricu jer je od moje vencane kume sestra, a i bila mi komsinica vrata do mene. Poznajem momke koji rade u servisu i stvarno su fer i korektni. Imao sam par ne suglasica sa radnicima ali mojom krivicom u pocetku jer sam hteo da se nedostatak otkloni sad i odmah.

Zena kad je imala ono cukanje pozvao sam MSD Trade da vidim sta da radim jer ja nikad do tada nisam imao udes, na lice mesta dosao je decko Sef limarije i bukvalno sve odradio sa pandurima umesto mene, garantno pismo sam u dunavu dobio za dva dana, a auto mi uradili u naredna 4 dana, jer smo cekali da stignu delovi.

Za mene licno je MSD trade Obrenovac licna preporuka svima ja sam prezadovoljan sa njima i njihovom uslugom. Jos smo poceli da se zezamo kako ja imam otvoren karton kod njih kao kod zubara, kad god odem netrebaju ni papiri ni garancija jer me imaju u evidenciji :) , a svoju garanciju i kasko osiguranje sam iskoristio maksimalno, auto mi je presao drugu godinu i bukvalno je bez ogrebotinice sve nedostatke sam sanirao u garantnom roku i preko osiguranja.

Tvoj problem je bio druge vrste sto na takvom ostecenom autu si pristao na evropski izvestaj koji je limitiran sa sumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...