Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Sh@rance

Punto Classic 1.3 MultiJet

Recommended Posts

Evo da predstavim i ja moju ljutu zverku :D

Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet 1248 cm3 51kw Crni zmaj, izasao prvi put na ulicu iz salona 14.02.2011. Slusao sam dosta price o dizelima, znate kako ljudi hvale dizelase na sva usta zato je odluka i pala na dizela da vidim i ja kako je voziti dizalasa :thumbsup:

Sto se tice samog motora ja sam fasciniran sa njim. Neverovatno kako motor od 1248 cm3 moze da ide i da vuce.

Sto se tice samih kola za sada sam zadovoljan sa njim, ali za to je jos rano reci, kad bude proslo nekoliko godina onda moze da se kaze da lisam zadovoljan ili ne. Za sada je klasika sipaj gorivo i vozi. Isao sam i u Grcku na letovanje sa njim i odusevljen sam kako ovaj mali dizelcic moze da ide i vuce. Ne znam sta bi jos mogao da pricam o njemu a sto do sada nije vec ispricano, punto je poznat svima :rolleyes: .

Sto se tice samog auta dodatno sam dokupio i uradio:

- Stavljene su bocne zastitne lajsne na vrata

- Ugradjeno je daljinsko centralno zakljucavanje (kada se zakljucava i otkljucava blinkaju migavci kao i na alarmu+ led dioda koja isto tako jako blinka kada je auto zakljucan), od dodatne zastite necu nista stavljati jer ce auto dokle god je kod mene biti pokriven sa Full Kaskom.

- 4x Michelin Alpin A4 zimske gume

- Krovni nocaci CAM TOTUS i kofer.

U planu:

- Aluminijumke felne 14"

- Pred leto zatamnjivanje stakala

- Suspleh (to se dvoumim jer neko kaze da ne valja da se stavlja posto je puntu katalizator u motornom prostoru pa moze da dodje do pregrevanja)

- Da prodam letnje Gume koje sam dobio na kolima i kupim michelin energy saver.

Eto to bi bilo to za sada ne znam sta bih mogao vise da pricao o ovom svima dobro poznatom automobilu :thumbup:

p0203111634.jpg p0203111636.jpg

p020311163401.jpg p0703111354.jpg p0803111250.jpg

p0803111453.jpg p080311124901.jpg p080311125001.jpg

p080311125002.jpg p080311125003.jpg p080311125101.jpg

p080311125103.jpg p0611111240.jpg p0611111246.jpg

p0607111400.jpg p060711140001.jpg p060711140002.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 bas super punto klasik,sa the best dizel motorom na svetu  : :unworthy: :sa srecom da ga vozis i da uzivas,a obavezno neke felne stavi 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto kad ga hvalite toliko da se i ja nadovezem ;)

Fiatov 1.3 MultiJet,proglasen za najbolji dizel motor klase do 1500cc ikada!

a kod nas ima jedna picerija,gaze ovakvog Punta evo vec 7 godina,dusu mu vade svi zivi,presao preko 600 000 km,bez kvarova, jedino sto su mu stopu kidali jednom,ali nije ni cudo sto mu rade :thumbup: i udarali ga 10-ak puta,i jos radi :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sklapaju i MultiJeta. Mislim da su njega poceli da sklapaju negde u Junu 2010, a ja sam ga uzeo u februaru 2011.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo i pedantno ,samo reflektujuci prsluk mora da ti bude u kabini ,mogu seljaci da te kazne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre nadjem ovaj oglas na Polovnim automobilima. Covek iz Obrenovca prodaje aluminijmske felne

Šta mislite o ovim felnama kako bi čučnule na Puntu

390ad45164f5_640x480.jpg

6f0be138f420_640x480.jpg

Jel vam se svidja dezen. Idem sutra popodne da ih pogledam dogovorio sam se malo pre sa prodavcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ikada budem imao para za alu felne to će biti samo ove

8878_im2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felna je ekstra i meni se svidja, ali sve to vuce jedno za drugim. Ja sam kupio nova kola sto znaci da su mi i gume nove 165/70/14, jurim bas redak model felni 14" 5,5 jota. Nisam lud da ponovo kupujem nove gume zbog felni ako i nenadjem odgovarajuce kupicu nove celcne i one su mi u opticaju.

Felna 14" 6 jota je siroka za moju gumu, moze da se namontira ali ce onda felna biti starija od gume i rub felne ce biti bas is izlozen ostecenjima, a uzgred i ruzno izgleda. Ima kod mene na parkingu jedan punto sa 165/70/14 gumama i felnom od 6jota meni izgleda ruzno, a ja nebi da menjam dimenziju gume cak ni pri sledecoj kupovini guma.

Podvarak je prodavao ovde na forumu bas ovaj model i cena je bila korektna 200 eura ali meni dimenzija ne odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjaj te tvoje letnje za zimske, a kupi nove 185/60/14 i alu felnice (mala razlika u ceni 165/70 i 185/60)

Kao sto si rekao tesko ces naci 14" od 5.5j (mislim da Fiat Panda ima takve alu pa trazi njih ako vec neces da menjas gume)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče felni, moje mišljenje je da sačekaš još malo. Pa kad se rešiš da kupuješ, kupiš 15" felne.

Ja sam kupio 14" i dan danas se kajem što nisam uzeo 15". Mnogo bolje izgleda Punto sa 15" felnama.

Inače, super si skockao puntishu. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam neku preteranu želju da ulažem neke silne pare u kola. Ono što odlučim da uradim ili kupim gledam da bude kvalitetno. Kupio sam nova kola baš iz razloga da neulažem u njih. Što se tiče felni, 17 godina vozim kola i 17 godina imam svoj lični automobil, nikada dosada ni na jednim kolima nisam imao alu felne. Što se tiče punta veruj da mi uopšte nije opsesija dal će da ima alu felne ili ne meni lično odgovara i čelične sa ovim fiatovim ratkapnama i ovom dimenzijom gume. Kupio sam 4 Nove Michelin Alpin A4 zimske gume i njih namontirao na fabričke čelične felne, imam i 4 nove letnje za koje nemam felne, hteo sam da kupim 4 nove čelične felne i da na njih namontiram te letnje i tu da zaokružim priču što se ulaganja tiče u mog punta. Međutim eto imam želju da po prvi put kupim i ja alu felne, treba mi felna istog gabarita kao što je i čelična jer neću da menjam dimenziju gume 14" 5,5 jota meni to sasvim odgovara.

Kada kupiš 15" felnu to podrazumeva i kupovinu novih guma ako hoćeš da ti točak bude u fabričkim gabaritima moraš da staviš gumu 185/55/15 i ta guma je papreno skupa zbog nižeg profila. Ja u kolima prevozim dvoje maloletne dece i nikada u životu na svoja kola nebi stavio polovnu gumu jer guma glavu čuva i uvek kupujem samo mišelina.

Inače felna 15" sa gumom 185/55/15 izgleda smešno na novom puntu klasiku jer je novi punto klasik nešto višlji tj ima veće opruge nego stariji modeli.

Evo ovo je slika od mog jednog prijatelja i njegovog punta sa 15" felnom i gumama 185/55/15 nadam se da se neće ljutiti što koristim njegove slike i kola :thumbsup:

IMG_1720.jpg

Ovakav tip felne i gume zahteva i spuštanje auta jer ovako izgleda kusavo, što su dodatni troškovi i gubitak garancije na auto.

I njemu se isto nije svidelo pa je zamenio felne Kupio je Nove alu felne Dezent F 14" 5,5 jota i vratio fabričku gumu 165/70/14

i ovako sada izgleda

img3254.jpg

Felne su prelepe i lepo mu stoje i najbitnije je što su nove i nadam se da će ovakav model zasijati na mom puntu.

Dezent felne u dimenziji 14" nova košta 8300 din i jedna je od skupljih, inače cene novih felni u 14" dimenziji se kreću od 65 eura po komadu. Pa vidi šta se više isplati kupiti nov model felni koji se tebi sviđa, ili kupiti 14" polovnu izguljenu felnu sa ne realnom od na primer 220 eura + oko 100 eura sredjivanje za sve 4 felne i opet imaš polovnu felnu od jedno 10 godina o kojoj neznaš nista po ceni isto kao i nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntu lepse stoji guma 175/65/14 nego ta fabricka,imao sam par prilika da vidim,posebno sa alu felnama.

Sto se tice dezent felni,ja sam uzeo nove,platio sam ih 8oe komad,a jedan lik je na oglasima naso sam trazio ispod 200e 4 glanc nove i otsile su bukvalno za dan :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logično je da se na novi auto ne stavlja ništa polovno,ali ja bih samo pored čestitki za odabir stvarno dobrog diesel motora,dodao da bi ipak trebalo ugraditi i jedan kvalitetan alarm u njega. Imao sam novi auto,Hyundai Accent diesel 1.5 Crdi-sa ful kaskom,i šta se desilo,posle par meseci jer tada nisam imao garažu,neki huligani-narkomani mi razbiju staklo od suvozača i ukradu mi, verovali ili ne,patosnice i CD diskove??! Naravno,kasko je pokrio štetu ali je meni bilo neverovatno teško,neshvatljivo. Nakon toga,nije prošlo 6 meseci,takođe na parkingu,dok svi pošteni ljudi spavaju,huligani mi razbiju zadnju šoferku na autu,otključaju auto i naravno,ništa ne ukradu a auto ostave tako otvorenog ! Zoven policiju,a oni kažu,dođite u SUP radimo od 8:00 h??!

Ugradio sam alarm sa trostrukim sirenama,i to je pomoglo,nakon toga nisam imao takve egzibicije ali eto,dajem svoj primer jer znam kako boli kad na novom autu ( a i na polovnom )neko ujutru pred posao zatekne haos i vandalizam,i mislim da je ipak garaža lek za sve,i za ljubomorne i za narkomane kao i za obesne huligane koji samo hoće nekom štetu da pričine. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bane23 pozdrav zemljače i ja sam iz Obrenovca :thumbsup: imam 4 nove letnje gume u fabričkoj dimenziji i bilo bi glupo da sad kupujem druge. Stavio sam ih u oglase iz prostog razloga jer volim da mi na gumi piše Michelin :rofl: Hoću da ih prodam tj ako ih prodam jer hoću da kupim Michelin energy saver, ako ih prodam do 15. marta nije na odmet i ta dimenzija 175/65/14 ali to bi bio neki maksimum što se dimenzije gume tiče, ako ih ne prodam do 15. marta onda ću ja da ih poderem :thumbup: što znači naredne 4 godine su kod mene.

@MULTUPRAKTIK hvala druže na čestitkama :thumbsup: inače i moj punto je pretrpeo štetu od obijanja sa samo 3 meseca starosti. Žena ostavila navigaju u kolima i obili mi auto zbog nje inače i navigacija je bila nova nije bila ni 5 dana kod mene od kako sam je kupio. Posle toga sam kupio alarm ali nisam hteo da ga komplet ugrađujem, tražio sam samo da mi stave centralu za daljinsko otključavanje i to sam izboksovao preko veze jer u nova kola nesmeš ništa da ugrađuješ zbog gubitka garancije koja itekako znači. Pošto poznajem vlasnike autosalona kod kojih sam kupio kola ugradili su mi samo centralu od alarma i sakrili je vešto na kojoj je povezano samo daljinsko zaključavanje. Kada zakljucavam-otključavam migavci i pozicija isto blinkaju i kada je auto zaključan ima i led dioda koja blinka. Mada do sada je delotvorno auto mi od kako sam to ugradio više nisu obijali, ali narkoman kada je u krizi zabole ga baš patka za alarm znam dosta slučajeva u Obrenovcu kome su obijali kola iako imaju alarm, na zvuk alarma se više niko ne okreće. Naravno auto mi je pokriven sa FULL kaskom.

p1505110919.jpg p1505110920.jpg

A što se felni tiče naravno da je novo najbolja kupovina na novi auto, nije ni polovna na odmet pod uslovom da je prava kao strela tj u odličnom balansu što se lako proveri kod vulkanizera.

Dezent RE 14" nove felne u radnji su 320 eura kompet sve 4

Ima i lepih polovnih felni meni se na primer sviđaju Fabričke fitove felne koje bi vrlo rado kupio, ali generalno u Srbiji je problem ljudi jednostavno ili ne znaju koliko košta nova felna ili traže para koliko njima treba kada se gleda prodaja polovnih felni u 14" dimenziji.

Alu felne su prelep detalj na kolima. Bukvalno 50% lepote na kolima čine lepe alu felne. Neki ljudi tj velika većina kupuje polovne felne samo zato da se kaže da imaju alu felne, nesmeta im što su izguljene pod izgovorom star mi je auto, tu onda uopšte i nema estetike. Upravo zbog toga i treba felnu srediti da starim kolima povrate sjaj.

Ja felne kupujem isključivo radi estetskog detalja na kolima da kola još lepše zasijaju i budu još lepša.

Ima i polovnih lepih felni ali normalno sa tragovima korišćenja staviti iguljenu alu felnu na auto to više nije estetika.

Generalno problem sa polovnim felnama je u ceni Ljudi traže papreno visoke cene za alu felne i pogotovo što na njima pokušavaju da ti uvale i neko groblje od guma. Dati za polovnu felnu od 14" 220-230 eura sa vidnim tragovima korišćenja koliko traže po oglasima je čista ludost na to dodati još min. 80 eura za peskarenje i farbanje izadje isto koliko i nove.

Realna cena polovnih alu felni je maksimum od 130-150 eura za 14" na to dodati 80 za sredjivanje i da ispadne sredjena 230 eura.

Dezent RE i F model nove felne u radnji 320 eura komplet

Kormetal felne su 250 eura komplet od sve 4 i ima prelepih dezena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...