Jump to content
Goran
Sign in to follow this  
paja.

Moj prvi auto...

Recommended Posts

Srce moje :):heart::smoke:

Ovo je kad sam ga uzeo, posle sam mu celu limariju sredio, ma lukta :)

bus331.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi auto je Daihatsu Applause, kupljen u lošem limarskom stanju od nekog majstora u Zemunu, kod nekog pozorišta, teatra, tako nešto, a prodao sam ga u Prokuplje nedelju dana pošto sam kupio Punta i mislim da se i dalje nalazi tamo...

Oko limarije nisam dirao ništa sve dok nisam dao svojoj devojci da vozi, koja je inače pola sata pre toga uzela dozvolu, a onda je otišlo krilo, far, branik i malo hauba, ali srećom deda ima isti auto, pa smo godinu dana pre toga kupili stranca da imamo za delove, a onda sam prepakovao sve što mi se na tom strancu dopalo, ogitovao, ošmirglao, nabacio špric git i vodenom prešao ceo auto i na kraju dao 50e farbaru za ruku da ga ofarba u komori, pošto nisam hteo da 20 dana šmirglanja upropastim učeći se da farbam aute...

DSC00599.jpg DSC00601.jpg

DSC00602.jpg DSC00615.jpg

DSC00617.jpg DSC00613.jpg DSC00620.jpg

i kada se sve na kraju sklopilo je izgledalo ovako

DSC00630.jpg DSC00634.jpg

i u tom stanju je prodat... Ma koliko me je namučio pretpostavljam zbog nemarnosti prethodnih vlasnika, ipak sam se teška srca odvojio od njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi auto je moj trenutni auto (stilo sa avatar slike)...pre toga sam vozio biciklu :)

Sikter svaka ti cast, bas napravio bombonicu od tog Daihatsua :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi auto, kadet kockica, presao sam sa njim skoro 100.000km i nikad me nije izneverio.

Nema gde nisam stigao sa njim, ali mu je propala limarija pa sam morao da se oprostim od njega!

Bas sam voleo taj auto i jos uvek ga se rado secam i opet bi ga vozio B)

hpim01773.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi auto je Yugo Florida 1,3 sa plinom, rezervoar za benzin je bio probusen pa je ja nikad ni nisam vozio na benzin. na plin je palila uvek cak i na minus veliki :D Imao sam koralke crne, jbl vufer u gepeku, napravio sam joj zadnju svetlosnu grupu od led dioda i zadnji lonac je bio od kawasakija zzr 1100 :D sa njom sam presao 22000 kilometara za godinu dana i nikad me nije ostavila. auto sam dobio kada sam polozio sa 18 godina. bila je 98 godiste :) ovo je jedina slika i to kada sam je dobio :) nazalost ne mogu da nadjem sliku sa felnama :(

15012010287.jpg

ovo sam je vozio bez auspuha celog samo metar cevi je bilo :)

a evo sa kawasakijevim auspuhom, a ovo sto zvrcka je popusten sraf sto drzi menjac koji ima veliku platnu :D

Edited by Milan HGT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastava 101, maksimalno odrzavana, moj deda bio prvi vlasnik, i posle njegove smrti ja sam taj auto vozio i cuvao kao oci u glavi. Nazalost, prodao sam ga (poklonio), i to ce zauvek da me boli. :( Nikad me nije namucila i ostavila (za razliku od Tipa), i bilo je pravo uzivanje imati tu limuzinu. :) Motor je prosto pevao kako se lepo cuo.

S6300112.jpg S6300121.jpg S6300126.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1992 godine Buba koja je bila 1968 godiste i bila je extra, na noj sam naucio da vozim i mogu reci da ni malo nije bilo lako, vozio sam ju oko godinu dana

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

trabant karavan,kupio cale novog ja mislim 1990 ili 1991 ne secam se tacno , na njemu se ucio a prvi bas MOJ auto je zastava 101 mediteran,slike naravno nemam jer davno to bese krajem 1995 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lada 110 1.5 li

P1129_155441.jpg

pegličoner koji je i dan danas u upotrebi

P0603_112823.jpg

pa ne prežaljena Brava

P0902_182225.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično moj prvi auto je Chevrolet Kalos. Kupio sam ga pretprošle godine, prodao prošle, 2007 godište.

bus820.jpg

Pre njega sam se navozao tuđih auta, najviše tetkinog juga (mislim da je '87 godište bio), pa kad je njega prodala onda Ibize. Prešao sam sa ta dva auta bar 30k km. A vozao sam solidno dok sam radio preko leta i Reno 4, neku Feliciju karavana, ponekad neki VW kombi (nemam pojma koji)... Praktično sve što mi je palo pod ruku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto na kom sam napravio prve vozačke korake, i koga sam kao klinac krao i vozikao se po kraju bio je suza GSI... Otišao je dosta pre nego što sam položio vozački, a toliko mi ga je bilo žao da sam bukvalno plakao za njim. Prvi auto za koji mogu da kažem da je bio moj je upravo ovaj puntać...

162672_1312011045105_1375502766_30889818_239094.jpg

Teška srca govorim, ali ode i on sutra, i moram da priznam da mi je jako žao, jer vozim ga par godina od kada sam položio, i imam jake uspomene vezane za njega... Išao sam svuda gde sam mogao dospeti sa njim, služio je svemu i svačemu...kad je trebalo i spavalo se u njemu... Evo večeras na poslednjoj vožnji imao sam osećaj da ide bolje nego ikad, da mu motor prede... :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...