Jump to content
FAS Goran
calicd

Lancia Lybra - lepljiva plastika na instrument tabli

Recommended Posts

Provereno i dokazano da je "ubica" lepljive plastike SMAC odmascivac ultra degreaser sa mirisom limuna :thumbsup: . Uspesno su, za sada, ociscene kasete ispred vozaca i suvozaca (bilo mi je lako da ih demontiram),to je toliko gadna materija nalik katranu,ostavlja crne tragove po svemu sto dotakne. Kao sto je vec receno, samo se naprska,ostavi se da odstoji par minuta i skida se kuhinjskim sundjercicem sa abrazivnom stranom,nije cak potrebno ni da se nesto preterano dugo trlja,vrlo lako i brzo sve spada. po zavrsenom tretmanu plastika postaje identicna onoj na gornjem delu table. Ostaje plastika oko konzole,to me mrzi da rasturam,pa cu kad otopli na licu mesta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema SMAC u Nisu, prevrnuo sam sve Idee, sve vece kucne hemije, tempo.... Nisam u Metrou potrazio, sve u svemu, kupio sam DAX universal sa limunom i za sada skida solidno, mora da se trlja muski i da se ponavlja vise puta, ali zavrsava posao, verujem da je Smac bolji, ali...jug je ovo, dobro je da ima K-plus i Mr muscolo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Isti problem sa lepljivom palstikom :rant:

Ja sam se odlucio za rastavljanje i farbanje pa evo par slicica..

cxca5900.jpg

cxca5901.jpg cxca5902.jpg

cxca5903.jpg cxca5904.jpg

cxca5905.jpg cxca5906.jpg cxca5907.jpg

cxca5908.jpg cxca5909.jpg

Koliko god izgledalo rastureno, postupak nije toliko komplikovan. Najvise srafova ima kaseta ispred suvozaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sashicus

Farbano sa crnim mat sprejom, mada se sjaji pomalo.. Nista profesionalno, sve u amaterskom stilu! :)

Prva ruka, druga ruka.. 2 spreja = cca 600 dindzi

@misko

Cajgeri su posebna prica.. Menjao sam narandzasto osvetljenje skazaljki u crvenu boju i mogu ti reci da izgleda bolje nego sto sam mislio.

To su neke sicusne diode, ali se na toj voltazi (koju daje tabla) proizvode samo u crvenoj, zelenoj i narandzastoj boji.

Vratio sam sat bez skazaljki kako bih namestio da tacno pokazuje temp. (kad dodje na radnu temperaturu, lakse mi da namestim)

Imam par slika o tome pa cu staviti u neku drugu temu.

Danas stavio xenone u oborena i u maglenke... polako pocinje da lici na ozbiljno vozilo! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje xenone si stavio i jel si imao problema sa onom kapicom u far? Ja odavno hocu da stavim xenone ali nikako da ih pribavim bas zbog toga sto sam citao o tom problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, kako ćemo sada da pričamo o xenonima u temi koja je o lepljivom enterijeru? ;)

BGDX3M, ako hoćeš da predstaviš svoj auto, onda ovde otvori temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=12

Miško, opšta tema o ugradnji xenona ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43708

Ili, slobodno otvori novu temu jer izgleda da ima nekih specifičnosti oko ugradnje xenona baš kod Lybre...pominješ te kapice, šta li već... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sashicus

Farbano sa crnim mat sprejom, mada se sjaji pomalo.. Nista profesionalno, sve u amaterskom stilu! :)

Prva ruka, druga ruka.. 2 spreja = cca 600 dindzi

@misko

Cajgeri su posebna prica.. Menjao sam narandzasto osvetljenje skazaljki u crvenu boju i mogu ti reci da izgleda bolje nego sto sam mislio.

To su neke sicusne diode, ali se na toj voltazi (koju daje tabla) proizvode samo u crvenoj, zelenoj i narandzastoj boji.

Vratio sam sat bez skazaljki kako bih namestio da tacno pokazuje temp. (kad dodje na radnu temperaturu, lakse mi da namestim)

Imam par slika o tome pa cu staviti u neku drugu temu.

Danas stavio xenone u oborena i u maglenke... polako pocinje da lici na ozbiljno vozilo! :yes

pitao sam za farbanje, mislio sam da li si stavljao plastic primer...? dugotrajnije je, ali nadam se da se nece ljustiti ni ovako, dobri su ovi danasnji sprejevi :)

Sto se diodica tice tj crvenih kazaljki, verujem da lepse izgledaju mada bih voleo da vidim kako izgleda.

Reci mi za ksenone, da li rasipa svetlost, posto njeni farovi nisu predvidjeni... imaju staklo sa usmerivacima, da li bljesti i smeta kada se gleda od napred ili se vidi kao ona cut linija? baci slicice u odgovarajucu temu, da ne idemo u off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sashicus

Ti delovi vec na sebi imaju primer, ukoliko se odlucis za skidanje "tajanstvene mase" uzmi cif oko 300 kinti kosta. Sa njim ces skinuti samo to sto se lepi a primer ostaje!

Evo otprilike ovako ostane, preko toga samo izaberes boju..

DSC08729.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi all,

isti problem imam, ne mogu pronaci SMAC za ribanje, ima li tko neki drugi prijedlog za sredstvo za ciscenje? hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kupio i radi posao DAX univerzal (zuta tecnost, miris limuna), u sustini bi trebalo da deluje bilo koje sredstvo kao za skare, grill, odmascivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti, probat cu s njime, ma problem je sto neka ta sredstva su agresivna i vrlo brzo mogu "pojest" plastiku pa pitam savjete ako je netko s necime probao da ne eksperimentiram pa me poslije glava boli sto sam napravio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi all,

isti problem imam, ne mogu pronaci SMAC za ribanje, ima li tko neki drugi prijedlog za sredstvo za ciscenje? hvala!

Ja sam to odradio sam nitro razrađivačem i krpicom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to odradio još u decembru, odnosno u 12 mjesecu i sve je ok...sve stoji, suvo ko barut još uvjek, čeka ljepše vrijeme da prefarbam neki sprejem, ako uspijem da nađem neku krem bijelu boju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdjujem Sardunov postupak,takodje isto odradio prosle godine i sve je odlicno ispalo... Ja sam nasao neki jeftiniji sprej nijanse slicne kao i sama tabla i nema nikakvih problema niti guljenja boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim samo ocistit, ne bih jos to isao bojat jer nisam bas spretan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...