Jump to content
FAS Goran
calicd

Lancia Lybra - lepljiva plastika na instrument tabli

Recommended Posts

Skuzih, danas sam isao u posao, treba biti oprezan jer ak struzes, dodjes do crnog. Za sad je ok, bolje nego sto je bilo.

Evo u poslu, prije:

cxca10721.jpg

Tokom:

cxca10722.jpg

Poslije nema, susi se, ok je, moze proci, no bacam se u nabavku drugih komponenti. :) Ebay i to.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako sam resio problem lepljive plastike, mislim da je najefikasnije i najbrze resenje.

Potreban materijal: akrilna fasadna ili vodoperiva unutrasnja boja i malo veca cetkica.

Kako mi je ta plastika crne boje, kupio sam crnu akrilnu fasadnu boju, i svu plastiku koja je lepljiva (bez ikakvog skidanja tog lepljivog sloja) ofarbao tom akrilnom bojom.

Kada se sve osusilo, dobio sam jednu lepu mat crnu povrsinu, koja ima izgled kao da je nova. Akril je izolovao taj lepljivi sloj, dobio se kvalitetan mat izgled, a opet u slucaju da se povrsina zaprlja, mozete je vlaznom krpom ocistiti.

U slucaju da vam je plastika svetle nijanse, bela tj. krem, mozete naruciti da vam naprave takvu original boju. 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavi slike.

 slazem se...i meni to ide na zivce i voleo bih da sredim, a ovo da vidim na sta lici... :smoke: :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dobro dok nesto ne stisne malo jace tu povrsinu tj boju koja je ipak na tom plastelinu i ostetice se ocas polsa.Zamislite zenska dize noge i udari nogicama u vrata kasete i ti sutra ides da je prebijes jer nije pazila. :laughing:

Bolje je to oguliti pa onda ofarbati jer je tad podloga tvrda i ne mozes ostetiti nista.

Ja sam skoro skidao na jednom Stilu  i nitro je uradio sve besprekorno a na plastici nista nije ostalo niti je pobelela a zavrsni sjaj i finis sam dobio sa crnom kremom za cipele jer je i plastika bila crna. Posle glanca izgledala je kao fabricki nova -cak i bolje. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostala ti shtroka oko prekidaca :)

evo kako kod mene izgleda posle skidanja i vracanja svih plastika i cisnjenja Dax-om, Axel-om, za odmascivanje, skare, grillove...

sa nekih plastika se skida lako, ali na nekim se trljalo muski.

 

DSC_0484.jpg DSC_0485.jpg DSC_0486.jpg DSC_0487.jpg DSC_0489.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, i ja se danas celi dan zajebavao sa ovim. Ranije sam skinuo samo one delove koji su bili baš lepljivi, pa sam danas odlučio da to detaljno sredim.

 

Uzeo sam u metrou dva sundjera, rukavice i sredstvo za odmašćivanje Aro. Sve sam razbucao i izvadio napolje. Napatio sam se dok sam sve skinuo, ali ako već radim, da uradim kako treba.

Užas kako se teško skida ovo sranjje na nekim delovima! Kad sam je konačno skinuo, plastika je ostala šarena i izbledela. Ne znam da l' je zbog ovog sredstva ili zato što sam koristio grublju stranu sunđera, ali je ružno izgledalo.

Otišao sam i kupio crni mat sprej. Sve lepo isprao i sredio, i prešao sprejom. Mogu reći da je ekstra ispalo. Bolje nego što sam se nadao. 

 

Sutra ću postaviti slike kako izgleda, ako, u međuvremenu, sve ne izlomim prilikom procesa sastavljanja.  :robo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

rasturio sve, upravo opra i ceka susenje pa da prefarbam mat crnim bamperom...

a pre pranja udjem u raspravu sa ZENOM...hahaha da mi kupi dax, ax, cif brif...kaze gospodja a sta peres, pokazem joj pipne kaze sad cu doci. ode do radnje i donese mi ovo: 

 

cxca21051.jpg

 

ja dignem dzevu, kad naprskam ja to, a crna lepljiva smola odpada li odpada, sundjer, malo ribanja, ispiranja.... kosta svega 326 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leti u kolima bude kao u rerni.

Samo da nema jako agresivnih supstanci, kako ne bi oštetili boju sa plastike koja kasnije pobeleli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sklopih danas sve i kao po običaju, zajebem fabriku, i ostanu mi dva šrafa viška.  :D

Uglavnom, super je ispalo.

 

Evo malo slika

 

2013_05_12_197.jpg 2013_05_11_187.jpg  2013_05_12_204.jpg 2013_05_12_206.jpg 2013_05_12_219.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem lepljive plastike sam resio sa silikonskim mlekom koje se koristi u gumarskoj industriji za premazivanje alata za livenje gume. Pre premazivanja plastike sa sil.mlekom pozeljno je oprati plastiku nekim manje agresivnim deterdzentom,da ne bi doslo do ostecenja iste, pa zatim natopiti pamucnu krpu sil.mlekom i blago premazati plastiku ne pritiskati. Formira se zastitni blago klizavi sloj (kao kod masnog papira) a lepljivost se gubi. Dokle ce da traje videcu.Pozdrav Librasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon se reših prokletog katrana u kolima.2 godine se patim sa flekavim pantalonama i zbunjenim suvozačima dok im objašnjavam šta sve ne smeju da pipnu u kolima

ako neće da upropaste garderobu.

Proces je jedini logičan, potpuno rasklapanje i vadjenje iz automobila svih lepljivih elemenata, pranje abrazivnim sredstvim(Arf, Cix, Dax) obavezno sa grubljom stranom kuhinjskog sundjera, provereno efikasno.Rukavice su takodje obavezna stavka ako ne želite da se ulepite u katran jer je stvarno veselo skinuti ga sa kože.Rasklapanje nije problematično, nema mnogo šrafova i ko ima bar malo šlifa završiće ga za maksimalno sat vremena, sklapanje otprilike još toliko.Posle čišćenja, farbao sam mat crnim sprejem u koliko god slojeva sam mogao da izvučem iz dve boce koje sam pazario a nakon toga sam prešao jednu ruku mat laka, takodje u spreju.Sada je milina, mogu da potrpam porodicu i begam na more.

 

PS: Da li neko zna kako da skinem volan u Lybri ili da me uputi na temu gde se o tome piše, ne nadjoh ništa u pretrazi foruma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene napokon rijeseno. :) Gnjavilo me i gnjavilo, pokusao sam cistit i nije islo, pa sam odlucio otici do lokalnog lakirera i vidjet da li on to moze. Inace to ne radi, ali eto znamo se i uzeo mi je auto, moram priznat da sam jako sretan napravljenim, iako je orginalno isla ona bez boja, ja sam trazio crnu mat, i takvu i dobio:

 

cxcb10670.jpg  cxcb10671.jpg  cxcb10672.jpg

 

 

Trosak: 500 kn, odnosno 65 EUR

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca21051.jpg

Ja sam sa ovim sredstvom skinuo lepljivu zastitu. Nisam bio u BG-u tada pa mi je izbor bio suzen, jedino sam ovo mogao da nadjem od svih sredstava koja su spominjana (smac, arf...).

 

Skuplje je od ostalih ali ne mnogo (oko 350 din kosta). Skidao sam samo sa kasete jer je tu bilo najkriticnije. Naprskao celu povrsinu, zastitio ostatak masnim papirom i lepljivom trakom.

 

Sve sam zavrsio za sat, sat i po od kojih je pola vremena sredstvo ostavljeno da deluje. Najbolje se skida sa grubljom (zelenom) stranom sundjera za sudove, moze i sa krpicom ali sporije.

 

Sredstvo ga rastvori i samo treba da se skine dobro, a posle ispere. Razlika se ne primecuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Samo da se zahvalim na korisnim savjetima. Svoju Lybru (inace pridoslicu u porodici) sam ocistio detaljno, s tim sto ja nisam skidao, rastavljao dijelove. Spric, spric i spuzvica, nakon 2 sata sve kao novo. Nadam se da se nece vracati onaj gadni katran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi i ja danas kupio ono MR.MUSCULO i naprskao suvozacevu kasetu,ostavio 30 min da deluje i sa sundzerom poceo da trljam.Islo sve super kad,na kraju ispade(krem ) boja i postane sivo.Kako sam zamislio da odem kod auto lakera da mi prefarba kasetu imam samo tri pitanja,a to je da lise lako skida kaseta video sam 4 ili 5 tornex srafove gore ali ne mogu da vidim i dole.I da limoze da se izvadi samo ona plastika,a da se ne vadi cela fioka sa onim plisanim delom i da liima i dole neke srafove posto nisam video takve.

 

Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrata kasete se pricvrcuju odzdo sa par torexa. Zalegni ispod kasete ili pod prste, i posle otkacis one polugice sto su unutar kasete. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala puno danas sam resio,izvadio plasticni deo kasete i ostavio da se farba.Samo ne znam gde da nadzem sifru boje(krem) koja se koristila za farbanje unutrasnost auta,pa sam nesto od one lepeze boja izabrao.Kako ce da ispadne znacu sutra.Samo da da dam jedan savet za one koje imaju krem unutrasnjost da sa ovim sredstvima Smac ili Mr.muskulo kad naprskas i poces da cistis obavezno se izvadi boja i mora da se farba.

Edited by lancia 080

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je vec price o tome,samo svi koji su radili su uglavnom sredjivali celu konzolu,ne samo kasetu kao ti,i onda je moralo sve da se farba pa nije bilo bitno koja je tacno sifra boje nego samo da se pogodi nijansa. Tebi je sad malo komplikovanije,ali javi sta si uradio... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsio i ovo sa kasetom.Evo danas po drugi put sam pogodio original boju,covek koji je radio boje dao mi je drugu lepezu za akrilnu boju(inace boja je basis obicna za da bude mat)  20 min smo gledali na kraj izabrao  ali majstor je rucno dodavao crnu i oranz da bi dobila istu nijansu napravio 100 gr. boje.Kad sam je uzeo bila je ista kao da je izasla iz fabrike.Sto se tice farbanje cele konzole zasad nema potrebe, samo kaseta je bila lepliva.

 

Poslacu i fotku 

Edited by lancia 080

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...