Jump to content
FAS Goran
calicd

Lancia Lybra - lepljiva plastika na instrument tabli

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu.
Evo jutros odvojih vreme i pregledah postove u forumu lybra i ne nađoh nigde da se neko požalio da ima problem sa plastikom na instrument tabli. Naime, kod moje lybre (2002.god., 2.0 SW) je dvobojna tabla (gore crna, dole krem). Donji deo koji je krem boje je užasno lepljiv na dodir. Probao sam da to nekako odmastim (prvo alkoholom, pa onda sgrassom) i rezultat je poražavajući. Ne samo da nema efekta, nego je i boja počela da se skida, razmazuje i došao sam do neke plave nijanse wallbash.gif . Ostavio sam to do lepših dana, ali me strašno iritira. Leplivo je sve do ručne kočnice.

Ima li ko ideju kako ovo srediti? Razmišljam da skinem boju skroz, tretiram prajmerom i ponovo ofarbam u istu boju, ili možda da nađem velur koji je na vratima i sedištima i da prelepim donji deo instrument table, ali za to mi treba neki dobar auto-tapetar. Ima li ko još neku ideju? Zna li iko nekog tapetara u, recimo Batajnici, Zemunu ili okolini?
Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna slična tema na podforumu za Stilo. Biće da je isti problem u pitanju. A po svemu sudeći problem je u lošim i nekvalitetnim sprejevima za kokpit. Izgleda da neki od njim imaju agresivne supstance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Stilu skinuo tu lepljivu gumu pomocu SMAC sredstva za ribanje sporeta ima ga u Merkatoru ekstra stvar naprskas i sacekas koji minut i onda pamucnom krpom istrljas!Imas na forumu u sekciji Stila sve o lepljivom enterijeru i kako se skida i kako izgleda ovaj proizvod a ima video zapis kako spada lepljiva skrama pomocu SMAC.Kucaj na youtube Smac sredstvo tu se vidi kako spada sa Stila skrama

Sent from my iPhone 4 32GB

Edited by Ivan83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari :)

trebao bih kuiti Lanciy Lybru 1.9 jtd i primjetio sam da joj je unutra plastična površina kod suvozača, odnosno ona vratanca od kasete, malo oštećena, kad pređem rukom preko te plastike osjetim da je plastika ljepljiva sva.

Mene interesuje da li postoji mogućnost da se ta plastika premaže nečim...ili kako već, laik sam, može li se to ikako popraviti da ne bude tako uništeno i istrošeno..da se gospođi vrati stari sjaj :p ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem sam imao i ja. Alkohol, arf...i nista.

Onda kupim u Konzumu (Idea u SRB) univerzalno sredstvo za ciscenje Dax i skinem tu lepljivo "smolu"

dax-sprej-univerzalni-s-mirisom-limuna-750-ml-k-plus_260.gif

Trljao sam nekih 40ak min dok nisam sve skunuo.

Nakon toga sve oprati vodom jer je Dax poprilicno agresivan, ako se ne sapere vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam imao isti problem kad sam kupio auto lybra 1,9 jtd. uzmem nitro i ocistim sve kao da ga nije ni bilo zatim uzmem kokpit sprej TURTLE VOX i isprskam tablu. Kao nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa svog Stila tu stroku ocistio SMAC-ovim odmascivacem pre nekih 3 meseca...mora malo da se trljne, ali bitno da se sve skinulo...medjutim, posto sam ga vozio na pranje nekoliko puta primetio sam da se na nekim mestima ponovo pojavljuje lepljivost, tako da je verovatno uzrok neodgovarajuca sredstva za ciscenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzrok je koriscenje sredstava za sjaj povrisna (razna mleka, emulzije, sprejevi). Odrzavaj povrsinu vlaznom magicnom krpom i nikad se nece lepiti. Bar ja tako radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martini, kolika je zajebancija skinuti plastiku oko centralnog stuba na Lybri? Ok, polkopac osiguraca i vrata kasete su boza. Maska oko rucne isto lako ide.

Mislio sam da sve to poskidam i da uradim nesto sa tim. Sad, da li da to malo ocistim pa prefarbam, ili da izlepim folije, nemam pojma.

Najvise bih voleo da nadjem ocuvane crne plastike i da ih zamenim.

Ima li tamo kod tebe neko dobre crne plastike? Jel bi mogao da se raspitas za mene?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, te bokove nikad nisam skidao tako da ne mogu da ti kazem tacno sta sve mora da se demontira. Centralni deo sigurno mora. Ocuvano i citavo nista na otpadima nema. Moj dobar drugar isto ima taj problem i jurili smo njemu ali bezuspesno. Mozda ti ovaj link malo pomogne: http://lancialybra.mlemo.gr/doityourself/tamplo_ependisi/intro.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo danas rasturio moju Lybru bas zbog toga. Skida se prvo pepeljara (2 srafa) pa onaj drzac case i fiokica ( samo se izvuku lagano) pa onda klima ( 2 srafa ispod i 1 iznad) i onda ostali srafovi koji drze samu konzolu. Mora da se skine i plastika oko volana da bi se prislo srafovima. skriveni su iza nje kai i iza dela kod kasete u gornjem i u donjem uglu... Malo se teze vadi sama konzola zbog velicine,ali malo laganog natezanja i sve izlazi kao bela rada... :-) Sve te plastike sam ocistio nitro razredjivacem i onda ofarbao sprejem slicne nijanse, Ispalo je bolje nego fabricki... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastike sam prvo ocistio nitro razredjivacem i ostavio da se lepo osuse,a zatim farbao u vise tanjih slojeva... evo i neka slika.

tokom rasturanja...

cxc545.jpg

cxc546.jpg

a evo i konacnog izgleda...

cxc547.jpg cxc548.jpg

cxc549.jpg cxc550.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne, posto sam zanatlija pa mi alat ide od ruke. Svi zavrtnji su torex i iste dimenzije tako da nema problema koji gde bese ide i slicno. Jedino su nezgodni oni zavrtnji pored sedista,gde se spaja konzola rucne kocnice i sredisnja,tu je malo tesno a ima ih 4. 2 su preko plastike a druga 2 se vide kad se konzola rucne skine. Samo strpljenje i lagano,nista na silu. Sad kad znam kako se rastura, mislim da je pola h mnogo da se izvadi cela konzola napolje (ovo sto sam ja farbao). Sve te plastike su vec pripremljene i ofarbane u fabrici, posto su sve radjene od istog materijala crne boje, tako da nije potrebno nanosenje nikakvih prajmera i ostalih dzidza-bidza, vec samo odmascivanje nitrom i farbanje u boji po zelji.

Edited by misko-pionir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misko, super ti je ispalo. I ja cu moje plastike da odradim, samo ce da padne crna boja.

Svaka cast.

E, da, aj molim te promeni avatar, ovaj je moj, zbunjujes me. Hvala ti.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam hteo da mnogo odstupam od fabricke nijanse,zbog kasnijeg guljenja..manje ce da se poznaje... Sprej je neke talijanske proizvodnje ,neki no name... To nasao kod prijatelja u farbari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da postoje specijalne farbe za plastiku, razmisljam o njima. Takodje sam video sprej, crni mat, za auspuhe za ove motorcice sto sada vozaju, koji je uzasno istrajan. Ne znam samo kakav je na habanje.

Takodje govore da je dobar neki Motipov "bumper spray", ral 9005, mat deep black.

http://www.motip.nl/?page=23&id=571〈=EN

Kazu da je neunistiv.

Dobra je stvar sto se kod Lybrinog enterijera ispod one muzgave farbe krije veoma istrajan prajmer, pa osim odmascivanja nema potrebe za bilo kakvim pripremama.

Prajmer se ne da skinuti ni sa cim (osim mehanicki) a lepo prati onu teksturu plastike.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam hteo da mnogo odstupam od fabricke nijanse,zbog kasnijeg guljenja..manje ce da se poznaje... Sprej je neke talijanske proizvodnje ,neki no name... To nasao kod prijatelja u farbari...

I ja sam isto uradio na svojoj, očistio sam nitro razrađivačem, sad me zanima koju boju da uzmem, i koliko je kvalitetna ta koju si koristio, da li će se oljuštiti nakon nekog vremena? našao sam samo neku bijelu...al mislim da bi neka krem boja bolje došla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na plastiku ide prvo prajmer. Nisam kupovao, ali koliko čitam po netu i po forumima, trebalo bi da se lako nabavlja. Svi pominju prajmer u spreju. Preko prajmera je najbolje raditi akrilnim bojama iz spreja.

Nema ljuštenja, definitivno. Samo lagano, u tankom sloju. Bolje više tankih slojeva nego odjednom debeo sloj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...