Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aca777

Tipo 1.6 84KS - koje motorno ulje?

Recommended Posts

Ja sam u Tipa 1.4 DGT sipao Seleniju gold 10-40 polusintetiku i dosta je trosio,presao sam na optimu zelenu,takodje iste gradacije i u korsu dizel i bio prezadovoljan.Tipa sam prodao i sada i u Tempri vozim isto ulje i pali dobro i zimi i leti.Kod starih motora dolivanje 1 L ulja na 10 000Km nije puno.A i optimu ne kopiraju,u Kg je generalni uvoznik Nikom,pa ni ne brinem o tome.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Optima je dobro ulje i nije nikakav problem sipati ufiat vozila,svako ulje novo je ok samo da je optimalna gradacija za to voizlo i da nije neki teski fals,pa da je u kantici neki djubre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liqvi mol ulje - deset godina u tipu ne trosi ni gram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle 1000km od sipanja, hvala Bogu cini mi se da nije potrosio ni malo ulja,da ne kazem ni gram :unworthy: Selenia Gold! Motor na leru radi besprekorno! puno sam zadovoljan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

u metro-u do skoro bila akcija valvoline 15/40 1068 din kantica 4 litre extra jeftino

PS. au sto volim ove sto kazu da ne trosi ni gram... obisno dodju do mene da zamenim membranu na ac pumpi...

:D i uzgred i mali servis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusare ja sam samo iskren, presao sam 1000km od zamene ulja, i nisam primetio da se smanjio nivo ulja na meracu, hvala Bogu na tome :laughing: I ako se smanjio, to je vrlo malo, mozda milimetar, cim neprimecujem. Da bude nesto dobro i kod mene:) Auto stvarno puno pazim i sredjujem sve, a nikada nisam krenuo pod hladan start, uvek sacek minut ako je toplo vreme na prvo paljenje a i vise ako je hladno da se motor zagreje lepo, ne idem preko 4000obrtaja, retko kad i preko 3500, i sve ostalo cuvam i sredjujem od kako sam ga kupio sve sitnice po redu.. Kupio sam i kvalitetno polusiteticko najbolje za njega ulje, preporuceno od fiata, nije mi bilo zao da dam 3 put vise para (iako jedva skupljam) za mali servis, Zato i nebi trebalo da bude cudno ako motor lepo radi i netrosi ulje :laughing:

Edited by aca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao bih na sledecoj zameni ulja SELENIU VS GAS.Trenutno imam 20k, ali motor je presao 200.000 i vec je pomalo trosi.Zanima me kakvo je iskusto sa VS GAS zimi.Treba li zagrevati motor duze i sl.Na koliko km se ovo ulje menja.Motor pomalo duva, ali ima dobru kompresiju i jos uvek dobro vuce.

Fiat Tipo 1.4 ie sa TNG 90 posto voznje je na Tng.Godisnje prelazim 3-4.000Km

Zanimaju me pre svega iskustva korisnika ovog ulja.

Edited by lomisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ista znaci, ja vozim Tipo 1.6 na plin 97%, sipao sam selenia gold i za sada sam vrlo zadovoljan.. i meni motor malo duva na iberlauf, bilo bi cudno da auto od 20 godina ne duva, ali isto dobro vuce.. presao sam skoro 1500km. i nisam primetio da je ni malo potrosio..

SELENIU VS GAS nisam koristio, necu da je komentarisem, ali po meni polusinteticko je uvek bolje od mineralnog, pa sipaj gold, neces se pokajati.. usput,po racunici i ja prelazim godisnje do 4000km :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok Aco, o selenia goldu sam i ja razmisljao, cuo sam da je malo "gusce" od 20k i da je dobro za 8v motore.Sigurno ce manje trositi posto vidim da moze po specifikaciji da se koristi i za dizel motore.A i jeftinije je 200-300 din,pa mi odgovara zamena na godinu dana.Ako je neko koristio neko dobro 15w40 i ima pozitivna iskustva nek javi.Cuo sam za neku motul 15w40 polusintetiku.Ili neki mobil.Da li je neko probao SELENIA TOURING 5w50, litar je oko 600 din.Ne znam da li je dobro resenje za starije motore?

Selenia TOURING je mazivo na sintetičkoj bazi proizvedeno sa učešćem visoke tehnologije. Ima širok visokometrički domet najnovije generacije benzinskih i dizel motora svake marke i konjskih snaga. Konstantna upotreba ovog ulja pomaže da se osigura potpuna upotreba snage motora, ali i zaštita motora u najtežim uslovima upotrebe. Ova nova formula prevazilazi zahteve u specifikacijama.

API SL/CF,ACEA A3/B3, API SL

SAE 5W-50

Edited by lomisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia gold, i nema glava da te boli + filter, na 5000km i :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ja sam do sad uvek sipao seleniu gold i bilo je ok medjutim pre dva meseca ka sam radio servis selenije trenutno nije bilo kod mog dobavljaca i uzeo sam ulje koje se zove i.g.a.t i od sad cu samo njega da sipam jer se za obih 3 hiljade kilometara koliko sam presao pokazalo kao izvanrdno ulje jer em mi je smanjio dim iz auspuha manje duva na iberu ma preporodio se auto a i primetio sam da je za nijansu gusce od selenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...