Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aca777

Tipo 1.6 84KS - koje motorno ulje?

Recommended Posts

uff,vredi tipo svakog evrica kojeg sam dao sva sreca nemam problema sa motorom,tj imao sam slabo je vukao ali bas na forumu sam napisao da me to muci i kazu da pocnem od zupcastog kaisa i zamenioga i ide ko lud,"mana mu je potrosnja" koja ide do 15l plina po gradu,nije mi jasno kako ali benzina po gradu naravno super ne prelazi 10l na otvorenom pri brzini od 140-160 7-8l ostalo je sve ok,motor malo duva i to je sve ali '91 god kompresija mu je i vise nego dobra...mada dete na putu mozda ga i menjam ali opet za tipa sa manjom kubikazom,sva sreca pa je registracija 25k sa novim tablama i saob...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1250 evrica sa dve nove zimske gume i alufelne 15...i do novembra registrovan...kupio ga u decembru...puno-malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ MaslacakZr

Nisam se naljutio, mozda nisam bio jasan. Mislio sam da aca777 ode do majstora kod kog planira da uradi servis da cuje i njegovo misljenje jer on ce videti u kakvom je stanju motor. I ja bih voleo da cujem koje si ulje dobio po ovoj ceni i gde si kupio ako nije problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sipao Vs gas...ali zbog jake masine reko mi je majstor da menjam na 5k km...a to ulje rece mi na italijanskom ako te bas interesuje kucaj ulje za visoko turazne motore...na italijansko...iinava,posto je on bio na specijalizaciji u FIatu jednom mesecno mu mnogi delovi is l stizu direkt iz Italije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kucni prijatelj,koj drzi servis za tehnicki servis mi je preporucio neko 10-40 ulje (valjda je polusintetika) sa aditivima u sebi, kosta 3200 (sa nihovom zamenom)za 5 litra, kaze da osvezava motor.. pise na prospektu da smanjuje potrosnju goriva i ulja,da produzava vek motora, da znacajno poboljsava rad motora.. bla bla... na L pocinje naziv ulja,koliko sam skontao,nemacko ulje.. sta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, to je!! nego sta mislite o tom ulju da lije dobro za moj auto? rec je o MoS2 10-40 ulju.. da lise isplati kupitu ga, th da livredi cene 3200 za 5 litra

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je selenia gold bolja od vs gas kad se vozi na plin? i da li se moze u ova ulja sipati aditiv mos2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se sipati aditiv,ako je pravi i ako je proveren,ne tipa oni sto su da bi sprecili duvanje,plav dim itd,vidi liqu moly ima dobre aditive,tipa grafita koji se sipaju.

Ako imas auto na gas sipaj vs gas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju je bas liqu moly mos2 aditiv.. na auspuh mi je belicast dim, nije niti plav niti crn... kupio bih aditiv i ulje u ap sport ili kod prijatelja koj drzi tehnicki, dakle ne bi trebalo da je fals.. dakle ovaj aditiv ide u svako ulje?

I kako se sipa taj aditiv, kad se promeni ulje,pa se naknadno sipa u motor ili?

i aditiv da li steti motoru? tj da li kada prodje njegovo dejstvo za vreme kojeg sve radi bolje, da li posle je motor u losijem stanju?

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

sipas u flasu od litar i promesas primera radi i sipas,tako ce najbolje da se izmesa u motoru,to su dobri aditivi i dobra firma,ali ne bi sipao neko drugo ulje,ostao bih na seleniji,ali to ne znaci da ne moze ili da ce da skodi neko drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari evo i zadnjeg pitanja pre promene ulja, odlucio sam se najverovatnije za selenia gold, nadam se da ce biti ok?? Ps predhodni vlasnik je sipao "helix 15-40 mineral oil" i to pre 2 godine!! Kakvo je to ulje, i da lije motor trpeo zato sto steker nije zamenio mineralno ulje 2 godine?? (da napomenem da je vozio na plin i da nije preso vise od 10K km za te 2 godine,nadam se). Ulje je izgledalo ok kada sam gledao pre par dana..

I da liima neka procedura posto prelazim na polusinteticko 10-40 selenia gold, tj neko ciscenje itd? Izvinite ako pitam nesto sto bi trebalo da znam, ipak su ovo prva kola koja ja odrzavam..

Menjam ulje, filter ulja, filter vazduha? da litreba i filter benzina,sa obzirom da 99% vozim na plin?? Uskoro cu i zameniti poklopac dihtunga ventila (neko kaze poklopac,neko zaptivac)..

gold 10-40 uzimam jer se nadam da je bolje od mineralnog..:)

Edited by aca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je izgledalo ok kada sam gledao pre par dana..

To ne možeš da znaš, je ne možeš da proveriš kvalitet na osnovu dodira i izgleda.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, nije mi to toliko bitno, sta je bilo,bilo je, ne mogu da vratim vreme i kazem stekeru da promeni ulje na vreme.. bitnije mi je da mi neko odgovori na ova pitanja iz predhodnog posta, evo kopiracu ih ovde:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika nauka oko ulja... :D :D :D

Menjaš ulje i sve filtere. To je mali servis.

Nije ti važno da ti neko priča kakvo je ovo ili ono ulje koje je ranije sipano.

Mislim da se previše opterećuješ.

Kupi Selenia Gold i sipaj. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako je, jedva kupis auto, a on sa puno km na sebi, za bolje nisi imao, i sad se boris da to sto imas sto duze i bolje potraje,(tu pre svega mislim na motor), i to je to..:) Da imam vise love za bolji, ili za velike popravke, ne bi se ovoliko opterecivao..

Selenia Gold HERE I COME :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je on zreo za radove na motoru, ulje ga neće spasiti. :thumbup: U tom smislu kažem da si možda previše sebi uvrteo u glavu to oko ulja...očekuješ da ga ono spasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma samo ocekujem da bolje i sveze ulje pomaze vise motoru od 2 god starog mineralnog.. Da ce posle da se motor manje trosi i da bolje radi.. Nadam se da sam upravu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš zato što će mu biti bolje sa bilo kojim uljem koje se mahom pominjalo ovde na temi, sipaj šta god...neće mu biti gore. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sipao sam pre dva dana selenia gold:)

Nego od tada prvi put vidim da mi se pali crvena lampica na sredicnjoj konzoli (odma izmedju slike autica na kome svetle vrata koja se otvore i natpisa electronic check)? da lije to zbog novog ulja?? Svetlelo je cim sam izasao i servisa na putu do kuce, jedno 2km, pa se ugasilo i juce kad sam auto upalio i isao ka gradu isto jedno 2km,pa se ugasilo.. danas nisam vozio..

interesantno je i da juce kad upalim auto pa ukljucim farove ona zasvetli a kad iskljucim farove i ona se ugasi, to tako kad je motor hladan.. da li je do novog ulja ili nesto drugo??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo proveri sijalice prednjeg pozicionog svetla.Videces koja ne radi tako sto ukljucis samo poziciju kad pocne da svetli ta crvena na instrument tabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...