Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
silenci

Sezona 2012 - zimska testiranja

Recommended Posts

ii evo juce je pocela nezvanicno nova sezona u formuli 1,zimskim testiranjima u spanskom herezu,ima dosta novih postavki vozaca u timova,al ima i poneka nova pravila,najbolje ekipe su zadrzale vozace,pa ce i ove godine biti dosta borbi i nadmudrivanja

http://www.gpupdate.net/en/testresults/1432/formula-1-test-at-circuito-permanente-de-jerez-7-february-2012/ :unworthy:

ovu su rezultati sa jucerasnjeg treninga i kad sam video ko je imao najbolje vreme,lice mi se ozarilo,znao sam da ce cepati od pocetka,povratnik u najbrzi cirkus Kimi Raikonen

http://www.gpupdate.net/en/testresults/1433/formula-1-test-at-circuito-permanente-de-jerez-8-february-2012/

ovo su rezultati sa danasnjeg testiranja,gde je deda sumaher imao najbrze vreme,najsporiji je bio pedro de la rosa,veteran u ulozi prvog vozaca hrt tima,on vovi u ovoj ekipi zbog njegovog velikog iskustva,al i njegovih jakih sponzora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je prvo u seriji zvaničnih testiranja Jerez 7,8,9,10 februar.

Prvi put su na stazi u isto vreme mašine za ovu godinu.

Skoro svi, osim McLarena imaju dvovosinski nos.

Ono što sa zadovoljstvom mogu da primetim Kimi je brz, :thumbsup:

Iako i sam kaže da to nema nikakve veze jer svaki tim proba nešto drugo, lepo ga je videti u elementu.

Edit

Kalendar testiranja:

Jerez 7,8,9,10 feb.,

Catalunya 21,22,23,24 feb.,

Catalunya 1,2,3,4 mart,

Mygelo 1,2,3 May (ovo je već u sezoni)

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte koliko je još uvek timovima stalo da se što manje bolid vidi :w00t:

paravani, prekrivači zadnjeg stabilizatora ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnjeg dana testiranja,a to je bilo juce najbrzi je bio fernando alonso u novom ferarriju :thumbsup:

http://www.gpupdate....-february-2012/

nisu bas ovo rezultati po kome se moze videti snaga i brzina i razlike u kvalitetu bolida,ima jos dosta testiranja i nadmetanja do pocetka sezone

tim HRT jos nije dobio dozvolu da izadje na stazu,nije prosao dobro na crash testu

a ove godine necemo moci da gledamo legendu formule 1,rubens baricello,koji ima najvise startova u istoriji f1 i koji je bio dobar i zanimljiv voazac :thumbsup:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formel_1_Nasen_2012_Collage_fotoshow_Image_57e366.jpg

ovako izgledaju nosevi formula za 2012 godinu i njihove razlike u aerodinamici izmedju timova,jedino mcleren ima normalan nos,dok svi ostali imaju dvostepene noseve

Ferrari_F2012_Formel_1_Jerez_2012_fotoshow_Image.jpg Ferarri F 2012 i Felipe Masa

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnjeg dana testiranja,a to je bilo juce najbrzi je bio fernando alonso u novom ferarriju :thumbsup:

To najbrže vreme Alonso je postigao da bi umirio navijače.

Ferrari je sve vreme eksperimentisao sa aerodinamičkim podešavanjem na novom bolidu sa raznim senzorima i instrumentima na sebi, te je imao po 3-4 sekunde slabija vremena od najboljih. Navijačima se ovo nije svidelo, pa je moralo da legne par brzih krugova.

U Jerezu je bilo veoma hladno. Temperature su bile daleko ispod onih na kojima se voze trke 0C-12C, to nisu temperature gde se mogu očekivati fantastična vremena. Radna temperatura guma je oko 100C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra pocinju testiranja u spaniji,na stazi katalunja,jedna od najboljih staza u kalendaru f1,prava trkacka

a od najnovijih vesti,jarno truli je zavrsio karijeru u kateram F1 timu,a mozda je i zavrsio karijeru u formuli 1,a umesto njega dosao ja vitalij petrov,sa bogatim sponzorima,znaci pare buse,gde burgija nece :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes na stayi predstavio novi bolid.

Ima najružniji nos.

mercedes.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

BBC 2. :thumbup:

Ozbiljno, imaš sigurno dovoljno brz internet, znaš engleski i to je sve što ti treba. A, bolji prenos od njih teško da bilo ko radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa prosle godine prenosio je sport prime,ja sam taj kanal dobio 3 dana pre velike nagrade brazila,inace sve ostale trke gledao sam na RTL,pa daj boze da sport prime prenosi i ove godine :unworthy: 

inace danas su pocela zadnja testiranja pred pocetak sezone,u barseloni,gde ekipe podesavaju i testiraju bolide za prvu trku

danas je najbrzi bio grozan u lotusu,drugi je bio baton,a treci perez u sauberu,sutra se nastavljaju testiranja

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 2 Mb/s... Ma u suštini samo da je na engleskom...ali ne znam koliko kvalitetno može da se gleda preko neta... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može lepo, sve dok ne počne trka. Onda počne seckanje jer se loguje i kuso i repato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se gleda i kada počne trka. Za sve trke koje sam gledao, dogodilo mi se možda 5 puta da se zaledi slika. Mada, uvek sam se ulogovao dobrih pola sata pre početka trke, jer oni imaju kvalitetan i taj deo (pre i posle trke). Možda bi bilo više problema da se ulogujem 5 minuta pre starta, verovatno tada više ljudi želi da uradi isto.

Nikada nisam gledao sa brzinom od 2 Mb/s, već sa 4 ili 6 Mb/s, ali imaš ponuđenih nekoliko rezolucija. Mada, mislim i sa 2 može da radi ok... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Završena su predsezonska testiranja.

Timovi imaju manje od 1 dana da kući dorede šta se može na brzinu pred početak sezone.

Ne zna se tačno koji tim je šta isprobavao i sda koliko goriva je vozio, ali ipak

se može naslutiti da će Red Bull biti ponovo brz, slediga McLaren.

Ferrarijev šef tehničkog tima Pat Fry ne krije nezadovoljstvo

http://www.formula1.com/news/headlines/2012/3/13069.html

Najprijatnije iznenađenje je Lotus i (Iceman) Kimi koji i na zadnjem testu ima najbolje vreme :thumbsup:

http://www.formula1.com/news/headlines/2012/3/13067.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, baš juče čitam izjavu Fry-a, i iskreno mislio sam da su sva ova ostvarena vremena koja nisu najbolja rezultat nekog eksperimentisanja, i podešavanja vozila...međutim kada javno izjaviš da ne štima sve kako treba onda šta da se očekuje... Ali, ko zna, videćemo kada cirkus počne :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...