Jump to content
FAS Goran
Buki

Smrzavanje tečnosti za šofer šajbnu / Kvalitet tečnosti

Recommended Posts

Znaci tu skuplju opusteno mozes da vozis i na temperaturama na kojima crkavaju polarni medvedi :thumbup: . A i ti se stis'o, kupujes to sr..nje sto ne ledi na samo -32.

Uvek vodim racuna da sve sto kupim bude kvalitetno koliko je to moguce kod nas, tako da se jos uvek bez problema borim sa ovim mrazom. Zato i "reklamiram" ovde po forumu Exide (aku) i MOL. Medjutim, moju zimsku tecnost za pranje sam kupio, kao sto rekoh, na brzinu u Idei (na +10 stepeni napolju) i ocigledno da sam imao srece, sudeci po prici ljudi ovde.

A da mi tecnost zaledi (ili gorivo, ne daj Boze) sa zadovoljstvom bih sa sve onom deklaracijom otisao da im se nacestitam mile Nove godine, pa okrenuo bi ih naglavacke. Jos jednom, stvarno SRAMOTA sta nam sve uvaljuju :thumbdown: , a mi samo glavu dole...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ma bilo mi mnogo dati koju kunu vise za neku skuplju tecnost :whistle:

a sto se tice sta nam sve uvaljuju, o tome bi se moglo pricati do besvesti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari od pre nedelju dana ne mogu da naprskam vetrobransko staklo da brisacima operem staklo u toku voznje,kad je bio onaj minus pre par dana zaledila mi se letnja tecnost (nekih pola litre u rezervoaru).Danas na plus 6 sipao sam sam zimsku u isti sa letnjom ali nista,cuje se samo ck ck levo ispod volana ali ne izlazi tecnost kao da je crkla pumpa.

Da li je neko imao slican problem i kako je resio?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću da postavim slično pitanje ovog momenta, i vidim da je pokrenuta ova tema.

Koliko dugo ti je stajao na tih plus 6? Probaj negde na sunce da izađeš i da otvoriš haubu, jer je vrlo moguće da nije još uvek odledio taj čep koji se stvorio.

Pre neki dan sam dosuo litar tečnosti za brisače koja navodno ledi na -38 stepeni. I sve je bilo ok. Međutim, neki dan, na ovim minusima, uopšte ne reaguje automat za pranje vetrobrana. Dakle uopšte se ne pokreću brisači, niti se čuje zujanje ikakvo. 

Osigurač postoji samo za pranje farova, a taj mehanizam ni nemam. Ne znam šta dalje da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem.Otvorio sam haubu i stajao je na suncu pola sata sata ali opet nista zatim sam raskacio cevcicu na haubi i video da u njoj nema niti tecnosti niti leda pa sam duvao u cevcicu dva minuta i razbio sam ledeni cep u cantri za tecnost i sad radi ko zmaj.

Hvala na savetima!poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja rešio problem. Gledao neke osigurače da nisu pregoreli za svaki slučaj, krenuo da tražim kako da dođem do pumpe, i onako bzvz reko da probam još jednom, kad ono radi sve.

Auto je 4 dana bio van grada na otvorenom, a sinoć sam ga tek stavio u garažu, tako da je definitivno led u pitanju bio. 

Samo mi nije jasno, kako se nisu palili brisači kada povučem ručicu, bez obzira što je zaledilo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj Kristal na OMV pumpama, navodno do minus 60...- e, ne valja ničemu.

Sipan par sati pred novu godinu na samoj pumpi na Čukaričkoj Padini...dakle, nije nikakava stara zaliha kupljena ko zna kad ili sl. Košta im čak 550 dinara ona mala vreća kao, šta li je. Stoji im napolju kao što uvek rade sa tim zimskim tečnostima i stvarno se vidi da je sve ok, nije ni zaledilo, niti ima tragove leda. Sipano u auto i sve ok.

 

Ali, već u tri sata iza ponoći prednje prskalice više nisu radile, samo zadnja. U 7 ujutro ni zadnja.

Proradilo kad je otoplilo. Kakvih crnih minus 60...katastrofa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešava se da smrznu same prskalice.. otopi se sneg u njih pa zaledi zapravo sneg a ne tečnost ;) Ja ili ostavim auto na suncu (čak i kad je bilo -10) ili polijem samo prskalice vrelom vodom i sve šljaka kako treba ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duvao k'o blesav u prskalice i ništa. Ae, možda je i to...ali ono...duvao sam u njih dugo i sa razumevanjem, nije da nisam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duvao k'o blesav u prskalice i ništa. Ae, možda je i to...ali ono...duvao sam u njih dugo i sa razumevanjem, nije da nisam. :D

 

zamisli šta li je mislio neko ko je posmatrao sa strane, verovatno celi komšiluk misli da nisi sav svoj  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što su svi odjednom navalili na temu... :D 

 

 

zamisli šta li je mislio neko ko je posmatrao sa strane, verovatno celi komšiluk misli da nisi sav svoj  :turned:

 

Komšiluk to odavno misli kad god negde krene ili dođe... :D 

 

Jel da duvas il da vuces ? :)

 

Mislim da je ovo ključ problema... duvao je i samo nabijao dodatno led u prskalicu umesto da ga povuče... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi da imas grejace u prskalicama tako da tesko bas u njima da zaledi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sve ima, i sve radi...ko ne veruje može da dođe da dune...u prskalice, čisto da vidi da i one rade. :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...