Jump to content
FAS Goran
Buki

Smrzavanje tečnosti za šofer šajbnu / Kvalitet tečnosti

Recommended Posts

Valjda je dobra tema. Desilo mi se da mi je ostala letnja tecnost u onome za prskanje soferke. Sipao sam preko toga onu -21 ali naravno nista. Da li neki ima resenje jer mi je auto potreban svaki dan a soferka se jako isprlja od ovog snega i soli?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topla garaža 4-5 sati



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da ispratis crevo od posude za tecnost do prskalica. Negde bi trebalo da ima racva, pa probaj tu da skines dovodno crevo. Posle toga to crevo mozes da gurnes u neku flasu, i da prskas dok se ne isprazni.
Kod mene na bravu crevo ide ispod zastite na haubi, tu se nalazi i racva za prskalice. Tako sam i ja pre neki dan morao da praznim tecnost.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam sa boce da izvadis, obicno izlazi iz motora za prskanje, u dnu boce. Ili kada se otopi uzmi neko crevo i izvuci tecnost

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda se taj plasticni "filter" skida, bar mi je tako bilo i na Stilu, a i sada na Sportu? Ako mislimo na istu stvar, obicna plasticna resetka na vrhu boce?

Licno ne bih komplikovao i rastavljao po ovoj hladnoci, em je sve krto, em to ima i godina. Najlakse je kao sto ti Totti rece, ostavi auto u nekoj toplijoj garazi, malo ga dogrejes motorom i popustice to. Svakako ti je problem negde gde je usko grlo izlozeno hladnoci.

Onda mozes i odozgo crevom lako da izvuces ostatak, nalijes neku kvalitetniju tecnost i propustis je kroz sve brizgaljke. Dolijes manjak i teraj. Samo sto se to, uz kedere i brave, pripremi pre prvih minusa ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam sipao litar one tečnosti što može do -20 preko ovog zaleđenog i danas slučajno probam i ono radi. Izgleda da je ta tečnost odledila i sada je sve ok, izbacio sam tu staru i sipao ovu -20 :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/9/2019 at 8:41 PM, Pluto said:

Pre neki dan sam sipao litar one tečnosti što može do -20 preko ovog zaleđenog i danas slučajno probam i ono radi. Izgleda da je ta tečnost odledila i sada je sve ok, izbacio sam tu staru i sipao ovu -20 :) 

Würth Scheibenklaar koncentrat.  do -60. I nema problema. U razmeri 1:1 i više nego dovoljno za ove minuse. 

 

1750824.jpgScreenshot_20190110-022449.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je i ona NIS-ova G-Drive zimska tečnost. Ne ostavlja fleke, ne krene da ledi na šoferci 2.5 sekunde nakon što se isprska... :) ali je skupa čak i kad je na akciji:

2 pakovanja (6 litara) = 750 dinara. Prvo pakovanje 500 kinti, drugo upola cene...al' opet litar te tečnosti skoro k'o litar bezolovnog. :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre sam koristio Molovu,slična je cena,sada zbog kartice uzimam G Drive...Meni je Molova za nijansu bolja,ali G drive je ok

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmešaš malko glikola(antiftiza) i metilalkohola i deterdženata za sudove u letnju i

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...