Jump to content
FAS Goran
Buki

Smrzavanje tečnosti za šofer šajbnu / Kvalitet tečnosti

Recommended Posts

Fiat Punto HGT ..Elem jesenas kupih na pumpi 5 L tečnosti za pranje vetrobranskog stakla (zimsku piše kao do - 20).I eto sipah je ja odmah u čantru i troših sve dok temperatura nije pala do -10.I onda prc ,jedno jutro ja da poprskam šoferku -NIŠTA.Nema veze-stanem ja i lepo otvorim gepek i imam šta da vidim.U onom balončetu ima dobrih 3 litra sve zaleđeno KAMEN .Odem do prve pumpe da kupim neku drugu tečnost koja je stvarno za do -20 ispod nule .Kupim, sipam, a ono jedva stalo 100-150grama ili 1.5 dc.Znači ima tečnosti al je zaledila unutra.Pošto znam da je skidanje posude zajebano (točak, plastika, pa još sneg i hladnoća)interesujeme kako još efikasno to mogu odlediti,Garažu nemam.Unapred hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi u Ušće ili Delta City malo se prošvrćkaj i za dva tri sata će se valjda otopiti :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 meni jeste neki dan smrznula tecnost za vetrobrane malo,al zato sto sam razblazivao sa vodom :wallbash: zato sam juce sipao samo tecnost  i sad je ok 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si iz bg samo usce dolazi u obzir jer delta siti ima otvorenu garazu....isto se i meni desilo jer tecnost je za do - 10 iako pise da je do - 20 ( obmana potrosaca ) otisao u usce stavio ga ipod onoga sto duva toplo poneo od kuce pola litre vrle vode i lagano sipao do pune cantre i drskom od srafcigera vadio pomalo...otisao do gore na pola sata kad sam se vratio vec je odledio i onda sam svu vodu isterao napolje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče Roske, samo planiraj malo više od 2-3 sata... ja sam pre neki dan izvadio jednu isto tako zaleđenu flašu tečnosti za brisače i isto 2-3l i doneo je u kuću gde je 22-24 stepena i odleđivala se dobrih 5-6 sati sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mu je u cantri santa leda minimum 2 sata meni je bilo samo zgusnuto i cantra nije bila puna do vrha vec recimo 3/4 popunjenja.....izgleda da je jedini sto valja onaj sa OMW pumpe sto pise do - 30 al kosta nesto nenormalno mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mu je u cantri santa leda minimum 2 sata meni je bilo samo zgusnuto i cantra nije bila puna do vrha vec recimo 3/4 popunjenja.....izgleda da je jedini sto valja onaj sa OMW pumpe sto psie do - 30 al kosta nesto nenormalno mnogo.

Kupi tecnost na Petrolu (Slovenacka pumpa) 200 DIN je litar mesa sa jos jednim litrom destilovane vode....ODLICNA JE...NE MRZNE SOFERKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je smrzla tecnost za stakla u flasi koja je bila na spratu, ali primetio sam da se zgusnulo ulje u onoj limenoj flasi, pa me zanima jel se tako zgusne i ulje u motoru i jel moze da zaledi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maločas sam išao do kola da uzmem nešto iz gepeka i video da tečnost za brisače koja je stajala u gepeku u flaši nije zaledila. Zatim sam pogledao u posudu ispod haube i tamo nije bila zaleđena. Onda sam upalio auto i probao da naprskam ali nije htelo. Uzeo sam onu tečnost iz gepeka i polio po prskalicama na haubi i gle čuda - proradile! Izgleda da se same prskalice zalede od snega koji se valjda otopi na haubi tokom vožnje i uđe u prskalice...

Proverite i vi da nije slučajno u tome problem. Radi se inače o onoj tečnosti iz Tempa za 200rsd za 5l što ima da se uzme i koja je deklarisana na -20.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem koji smo mi Divlji Zapad i sta se sve ovde prodaje... Pa stvarno strasno, aj' da ima i neku visu tacku mrznjanja ali napisi na deklaraciji, je...m mu ma...er, napravices problem ili u krajnjoj liniji ubiti nekog na putu. Zamisli noc, vlazno, prsti sa drugih vozila, da ne mozes da operes soferku.

A ne da tamo stoji satro -20, -30 a ono mrzne na par stepeni ispod nule. Tu bi inspekcija zesce trebalo da radi ali ipak smo mi samo Srbija... Nema nama spasa, ne treba nam niko sa strane kada smo sami ovakvi.

Ja sam kupio neku tecnost usput u Idei (nemam pojma koja posto sam bacio ambalazu, verovatno neka domaca radinost od 5 litara), za sada se drzi i ne smrzava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, na istu foru sam rešio problem kod mene jutros kad je zaledilo. Doduše, video sam da pliva led u posudi za tečnost za brisače, ali srećom imao sam flašu od 2l iz Tempa, koja nije smrzla u gepeku.

Zadnja prskalica ne daje znake života već nekoliko dana. Čak sam probao da ušpricam neki sprej koji sam uzeo u Tempu takođe za odmrzavanje šoferke, ali se pretvorio u želatin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro gledajte i sta pise na pakovanju, mene jesenas cale poslao da mu kupim tecnost za soferku i meni bilo mrsko al ajd odem do najblize pumpe, kupim 5l balon, iscrtano sve ono kola, sneg, kisa i ti fazoni, neljubazni prodavci (inace nikad ne idem tamo) i dodjem kuci ajd malo da bolje pogledam ko to pravi ono etiketa kao od pumpe, gledam na koliko mrzne ono nigde ne pise :question:

Ajd ja stavim u bocicu i u frizider kad ono se smrzlo za par minuta :D Ispalo na kraju da je to samo neka voda sa samponom :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene fercera sve bez greske, i prednje i zadnje rade, kad sam se vracala s' posla dosula jos, i bas pogledala u posudu, ni trunke leda niti se zgusnulo. Al je zato ledeni caj koji mi je ostao u vratima, santa leda u boji :)

kod mene je jutros bilo -16.

Inace, i gorivo i tecnost kupujem u AC boban, do sad nije ledilo ni jedno. Da ne ureknem, pu pu :)

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehhhhh zaboravih da pročitam ko je proizvođač tečnosti (piše znam sigurno,mislim i da telefon ima).Neće mi biti teško da odem i da tražim da razgovaram sa vlasnikom ili menadžerom.Probamo da se dogovorimo,ako ne ide pada iznapušavanje i verovatno batine.

A da zaboravih bio ja u Ušću danas odgledao film malo se švrćkao tamo -amo odprilike neka 4-4.5 sata.Sišao u garažu probam odledilo se al samo prednje rade, zadnje nisu još.Dakle Ušće 4 sata 100% odleđivanje sa skroz smrznutom posudom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alkohol 70% od 1 litar u radnjama ne kosta mnogo, a znaci dosta kad se sipa u bocu za tecnost. Moze pola/pola, moze manje, zavisi koliko imate problema sa smrzavanjem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

...izgleda da je jedini sto valja onaj sa OMW pumpe sto pise do - 30 al kosta nesto nenormalno mnogo.

Cristal ili tako neki naziv, 599 dinara 3 litre. :thumbup: Namerno ga drže napolju da se vidi da ne mrzne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni smrzla tecnost u posudi a pise -20,posle sat vozikanja po gradu popustila ali svetli lampica da je posuda prazna ,kada dosipam tecnost stane 1l i ona puna a lampica se ugasi da bi posle malo vremena se opet upalila ,poludeo sam . biiip ti mrtvu srbiju ali nema nista da valja pa da ga jebes

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio neku tecnost u osijeku 5l za 25kuna,ne znam tacno kako se zove ali pise -25 a kod nas u somboru i okolini bilo -32 i nije mi smrzlo :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ni morao da nam kazes da nije kupljena u SRB :lol:. Sta ti je Evropa, ne mrzne ni na temperaturi nizoj od one na deklaraciji :ice:

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve do juče sam imao neku zimsku tečnost kupljenu u Lav autu, 5L za nekih 200-300 dinara i sasvim ok je bila...nije mrzla. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ni morao da nam kazes da nije kupljena u SRB :lol:. Sta ti je Evropa, ne mrzne ni na temperaturi nizoj od one na deklaraciji :ice:

i to sam kupio neku najjeftiniju koju su imali a imaju i neku na -75,mozes na sibir da ides :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...