Jump to content
FAS Goran
djbarac

Stilo - problem sa otvaranjem haube/otvaranje zaleđene haube

Recommended Posts

Kako otvoriti zaledjenu haubu? Ne reaguje kad se povuče ručica za otvaranje, a mislim da sajla nije pokidana.

Moram da izvadim akumulator koji me je izdao :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje što možeš da uradiš je da ga odguraš kod nekog komšije u garažu i uperiš neku grejalicu u njega,ko zna možda i akumulator proradi..e sad ne znam kako pomerati servo kada je automobil ugašen,ali bi po meni bilo najbolje rešenje da ga staviš u neku zatvorenu prostoriju da se odleti ili možda neku ceradu preko njega da staviš pa možda pomogne malo,meni tako Jugo celu zimu stoji i pali bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ups, taj deo sam prevideo :), ništa onda kofa puna vruće bode pa sipaš tu gde je taj mehanizam za otvaranje, polako da se što više prenese toplota!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj malo da podigneš haubu, možda je odbravljena samo nije iskočila. To se kod mene dešava ponekad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ništa onda kofa puna vruće bode pa sipaš tu gde je taj mehanizam za otvaranje, polako da se što više prenese toplota!!!

Jes' da je prica o prednjem delu haube ali treba biti oprezan sa tom vrucom vodom na ovom mrazu, pogotovo sa staklima. Prica mi drugar pre neku godinu kako mu je kolega bio toliko inteligentan da na soferku sluzbenog auta sruci kofu vruce vode kako bi je odledio, posto ga je mrzelo da ceka i struze. Kaze, rascvetala se soferka u momentu kao majska ruza. Mozda nekome prica bude od koristi da ne napravi slicnu gresku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se desilo da je pukla rucica :thumbsup:

jos nisam nasao polovnu tako da mi viri sajla i preko nje otvaram haubu :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se desilo da je pukla rucica :thumbsup:

jos nisam nasao polovnu tako da mi viri sajla i preko nje otvaram haubu :coffee:

Ja vec drugu godinu otvaram preko sajle :thumbup:

Meni auto stoji vec 15 dana pokriven ceradom i sa izvadjenim akumulatorom, izdao me kad je poceo ovaj ledeni talas i od tad ga nisam palio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a bas je zanimljiva ta rucica za otvaranje haube, tj. njeno skidanje je prosto nemoguce :wallbash:

Da bi je skinuli treba odsarafiti kod mene je krtstasti saraf/vijak iznad same rucice na pragu i kada se to odsarafi dolazi problem: unutarnji dio rucice mehanizam je pricvrscen sa dva imbus sarafa. Da bi se doslo do njega treba skinuti prag ali je problem sto se ne moze ona rucica skinuti prije praga tako da se ne moze ni skinuti prag

a da bi skinuo rucicu moras skinuti prag :thumbsup:

Bar ja nisam nasao drugi nacin, ako me neko razumije :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Halo,

i ja sam dosao do situacije da moram da skidam tu rucicu, ali se plasim da cu je polomiti , pa me zanima da li je neko od vas to vec rasturao, da li je na zabice iili zavrtnje - cini mi se da ce puci ako jos malo zapnem...inace i ja otvaram pomocu sajle koja zjapi dole kod nogu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se pojavio jos jedan problem.:)
Povlacim rucicu za otvaranje haube ali hauba ne reaguje. Da li se otkacila sajla sa mehanizma u haubi ili sa rucice ne znam. Sta raditi ? Da li vredi skidati rucicu u kabini ? Kako to sve funkcionise? Nisam upucen u taj mehanizam. Da li moze malo pojasnjenje? Imao ranije Fokusa na kljuc.:)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo plasticnu ruckicu, pa onaj naslon za nogu pa plasticni prag i dosao do mehanizma za sajlu. Uglavnom, sajla je ispala iz plasticnog drzaca i bukvalno je lebdela u vazduhu. Vratio cev od sajle u drzac i to je to. Radi sve ok. I da, treba dobro podmazati ceo mehanizam brave od haube, opruge, zakacaljke...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoc nije zaledjena ali nema struje u autu i nemogu da otkljucam auto fizicki na bravicu vec sam otkljucavao auto samo na dajinsko otkljucavanje.I sad mislim da mi se opet desila ta situacija sa onim sklopkom na akumulatoru da je olabavio taj jedan sraf i izvuklo struju naravno.E sad je se hauba ikako moze otvoriti a da nije standardno na rucicu.Ili moram zvati prvo ove sto otvaraju kabinski prostor pa tek onda da otvorim redovno haubu i namestim taj sraf i ave to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platio opet kljucaru da otvori.Pa cu sad definitivno u ponedeljak do Pedje u indjiju i da uzmem lepo cilindar i kljuc i da reism barem jednu bravu.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi nijedna bravica nemoze da se otkljuca na kljuc redovno.Vec auto otkljucavam iskljucivo na daljinac.Primetio sam da mi lampica na vratima uopste netreperi.Nekad je to treperelo i kad se otkljuca auto pa dok se vozim a nekad i kad zajucam auto sad nesto u poslednje vreme uopste nesija.Na dajincu sija redovno.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da moze da se razradi makar jedna, makar ova od gepeka. U svakom slucaju opisi zamenu cilindra, posto to i mene ceka a ne pocinje mi se u zivotu :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu se ja sa time baviti kljucar taj sto je otvorio vrata je rekao da ce naplatiti 1000 dinara da zameni cilindar na vratima.Samo se predomisljam dali samo jedna vozaceva vrata resim ili i ova suvozaceva.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve na autu treba redovno koristiti i odrzavati. Te bravice sam cistio i podmazivao bar pred zimu, a s vremena na vreme bih umesto daljincem otkljucao kljucem. Cesto se od nekoriscenja skupi djubre, pogotovo ako nema ili do kraja ne moze da se zabravi onaj metalni poklopcic. Udje vlaga i kad zahladi mozes da se slikas.

Na LED lampici na vratima ti je verovatno otisao lem, cesto se desava na Stilu, a i lako sredjuje.

PS: Molba da na postove odgovaras sa Reply, a ne sa Quote. Ovako konstatno citiras postove iznad svog i bespotrebno pravimo temu nepreglednom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko u čemu je problem, sajla za haubu nije iskidana jer vidim da se pomera kad je "jedva" otvorim? Da bih je otvorio neko mora da vuče ručicu za otvaranje a ja da podignem haubu. A nekad i radi normalno mislim otvori se normalno. 1 u 100 pokušaja.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...