Jump to content
FAS Goran
jevta

Fiat Grande Punto - lampica ABS-a

Recommended Posts

Jutros konstatujem da mi se ne pali lampica ABSa kad se aktivira.

Kad dam kontakt pre paljenja sve redovno popali ali kad kocim i aktivira se ABS ne upali lampicu.

Imali ko neku ideju zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne secam ni na jednom autu koji sam vozio da se ukljuci lampica kada se aktivira ABS, mozda nisam primetio, ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jefto sve je ok tako treba...ako ti je upali nakon startovanja motora znaci da nesto nije uredu sa njim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno znaci samo sam ja utripovo da treba da signalizira kad radi ABS.

A svakako se nisam mnogo uzbudjavao meni ABS radi pa sad lampica manje vise. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, u pitanju je GP 2006 god, 1.3 Mjet.

 

Pre godinu dana se upalila lampica od ABS-a. Dijagnostika kaze prednji levi senzor. Isti je zamenjen ali problem ostaje. Proveravan lezaj, stavljan drugi senzor ali nista. 

 

Ima li neko nekakav predlog?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na samoj poluosovini treba da ima nazubljeni deo koji taj senzor gadja. Moze da se desi da je ostecen ili debelo zaprljan, pa da ne moze da ocita, ali moze da bude i centrala sto kaze Ticma, mada mislim da u tom slucaju sija i indikator rucne kocnice

Edited by Baccara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana mi se upalila lampica ABS-a. Dijagnostika prijavljuje suvozačev senzor abs-a. Uzimam polovan,namontiram i dok je auto još na dizalici upalim i lampica se ugasila. Nakon nekih dvadesetak kilometara (sve do tad radilo) ponovo lampa, kad ugasim auto i ponovo upalim nestane i posle par minuta ponovo svetli (tako par puta). Posle toga konstantno sija. Odem na otpad i probam još 4 senzora, jedan je još bio na glavčini (navodno tako se proverava čitač na glavčini), i kod svih odmah sija ABS. Da li neko ima ideju šta bi moglo da bude, i kako da utvrdim? I kako da proverim centralu (ako je do nje da li sija još neka greška i da li bi prijavilo na dijagnostici).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je rešen, pa da napišem i kako jer bi možda nekom moglo da bude od pomoći. Problem je bio u dva (kockasta) osigurača koji stoje u u kutiji u motornom prostoru. Zamenjeni i lampa ne sija, a ABS radi. Sve vreme je majstore bunilo to što je prikazivo na dijagnostici da je neispravan senzor ABS-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23.4.2017. at 0:15 PM, golf sdi said:

Problem je rešen, pa da napišem i kako jer bi možda nekom moglo da bude od pomoći. Problem je bio u dva (kockasta) osigurača koji stoje u u kutiji u motornom prostoru. Zamenjeni i lampa ne sija, a ABS radi. Sve vreme je majstore bunilo to što je prikazivo na dijagnostici da je neispravan senzor ABS-a.

Mogu da potvrdim ovakvu priču i na svom primeru. U februaru sam prepakivao tu kutiju (iz drugog razloga) i kada je sve sastavljeno, dotadašnji problem

sa ABS, ESP, HILL HOLDER lampicom je prestao da postoji. Od tada rade sve  tri funkcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje.Treba da zamenim zadnji desni ABS senzor na Puntu 1,3mjt 2003.Interesuje me dali mora senzor da bude baš od tog modela ili je taj senzor isti za sve Punto 2 sa dobošima pozadi?

On 23.4.2017. at 0:15 PM, golf sdi said:

Problem je rešen, pa da napišem i kako jer bi možda nekom moglo da bude od pomoći. Problem je bio u dva (kockasta) osigurača koji stoje u u kutiji u motornom prostoru. Zamenjeni i lampa ne sija, a ABS radi. Sve vreme je majstore bunilo to što je prikazivo na dijagnostici da je neispravan senzor ABS-a.

Dali se možda sećaš koji su konkretno osigurači bili u pitanju? :) Šta je bio problem sa njima?Pregoreli?Korodirali kontakti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki kockasti osigurači u motornom prostoru, ne znam tačno koji, ali svaki električar ti to može proveriti. Ne znam da li su korodirali ili šta, ali su bili neispravni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...