Jump to content
FAS Goran
Bojan Simonovic

♣♣ RAT Style ♣♣ Fiat (i oni koji nisu Fiat)

Recommended Posts

Rat stil - pacov stil

Ima dosta definicija ovog pomalo cudnog stila... evo nekih od njih...

Vremenom na svakom automobilu se pojavjulje rdja I razna ostecenja iz raznih razloga.

Sta je u stvari Rat? Rat nije nista drugo nego kako bi izgledao auto na prvi pogled,ako ga uopste ne bi odrzavali.

Policija bi nas cesto zaustavljala, ako bi se u ovakvim automobilima vozikali, ali izgled vara, ovi automobili su potpuno tehnicki ispravni, I registrovani.

Mogu se naci I neki elementi Cult stila, kao npr ogromne polirane felne, I brutalno spustanje, I cesto su pojava I paktregeri. Kad vidite slike,sve ce vam biti jasno.

preuzeto ovde

ili...jedan izuzetno kvalitetan opis

Rat Style je započeo stil u Americi tridesetih godina, kada je nekoliko mladih pionira počelo graditi prvi hot rod sa prvim V8 motorima. Koncept je koristiti stare automobile koji su bili jeftini. Ručno prepravljanje što mehanike što izgleda, od kojih je najčešće bio klasični Top Chop. Naravno, cilj nije bio lepši izgled, nego da budu brži, što znači da je karoserija bila na drugom mestu, a i često se dešavalo da su karoserije imale samo nekoliko slojeva jeftine farbe.

Stil je polako postao prihvatljiv, a neki su bili ekstremni, ostavljajući karoseriju golu, čak i bez jednog sloja prajmera, čak i bez pokušaja da sakriju rđu. Izgled automobila s izuzetno snažnim motorom i zapuštenom karoserijom je dobro prihvaćen i razvio se u pravi stil: Rat Rod.

Nakon što se pojavio u Evropi, stil je asimiliran i prilagođen u zemlji Tjuninga, u Nemačkoj, i počeo se koristi uglavnom na Volkswagen, Audi i BMW vozilima, pretvarajući Rat Rod u Rat Style.

Ideja zaljubljenika ovog stila je bila da auto doživi starost pomoću posebnih tretmana, da zarđaju tačno tamo gde su hteli. Ono što je važno u Rat Stilu je uglavnom zanemareno izgled automobila spolja, iako je sve učinjeno na način koji garantuje savršen strukturni integritet. Rđa se primenjuje samo na ne-kritične tačke, kao što su hauba ili vrata, a nikad na kritičnim zonama poput vešanja ili većih mehaničkih delova. Naprotiv, mehanika tih vozila je približena savršenstvu, sa puno hromiranih i poliranih delova.

Izuzetno teško, nisko vešanje (da grli asfalt) i felne velike jotaže.

Enterijer je uglavnom oguljen ali obavezan dodatak je roll bar i sportska sedišta (kadice). Većina njih nemaju ni tapacire na vratima ili zadnju klupu.

preuzeto ovde

odlican strani sajt sa detaljnim opisom OVDE

 

gh20.jpg gh21.jpg gh22.jpg

gh23.jpg gh24.jpg gh25.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW i BMW su po meni najzahvalniji automobili za ovo, fiat mi je nekako "fancy" i ne ide mi uz "radničku klasu" (tipa prljave ruke itd...)

Čuveni "bmw rusty" je najbolji primer za to, i svaki VW Golf 1 u "German" fazonu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je jedan od mojih omiljenih stilova ”sredjivanja” limenih ljubimaca...

Sa mog wallpaper-a...

fff31.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi gledam cesto jednog juga kad idem na posao, kaze covek daj koliko das i nosi mrcinu odavde, pada mi na pamet da uzmem to i da napravim od njega ovako nesto, samo ne znam da li kod nas policija tolerise zardjalu haubu i sve ostalo sto ide u ovaj fazon, narod bi se verovatno krstio, zenske bi padale u nesvest i niko mi se ne bi javljao kad bi proterao ovako nesto kroz grad, ali meni to izgleda zanimljivo i mnogo jeftinije resenje od nekog tuning stylinga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o ovakvom pravcu sredjivanja kola...

ratl001.jpg

ratl002.jpgratl003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u cemu je poenta? Ogolis auto do lima i pustis ga da rdja ili ubrzas postupak (so + voda ). I koliko ce posle toga trajati limarija? :D

 

Ljudi se ubise od poliranja, a sad je fora imati rdjav auto. :question:

Edited by LakY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa postoji folija da se kupi..ima preko interneta da se naruci...jer ne postoji sansa da ti npr plasticni retrovizor zardja...:-) :-) :-)

Edited by bane 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je cisto ok, jer ako je neki auto vec trul i spreman za otpad, za jeftine pare napravis show car :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači u našoj zemlji nema sirotinje već mnogo tjunera-stajlera? :w00t:

 

Kul je fazon, ali mnogo bolje leži na onim "debelim" američkim kolima iz 50ih :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj lik je bas preterao,on nema prednji kraj uopste..ima dosta slika njegovih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...