Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Nemanja87bgd

Marea JTD - upalim svetla smanji se osvetljenje unutra

Recommended Posts

Ovo mi je još jedna stvar koja se dešava od kad sam uzeo auto. Upalim auto (radio mi se sam pali), znači sija radio zeleno i kilometraža. Upalim svetla smanji se pozadinsko osvetljenje za ono dvoje. Ugasim svetla, pojača se. Nije nešto ozbiljno ali zašto se to dešava, jel se vama ostalima to ne događa? Za tako nešto sam čuo da kažu slaba struja, tako to, ali šta tačno slabo i gde?

Inače akumulator sam kupio pred novu godinu od 72A (nije mogao veći i jači da stane :thumbup: )

Edited by Nemanja87bgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno je kada upalis auto da svetli radio i km.sat.Radio ne svira samo svetli predpostavljam? A ovo za pozadinsko svetlo nisam obracao paznju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kilometrazu je to normalno zato da ti ne bije display u oci u mraku. Na radiju takodje ima ulaz za ukljucena svetla i kvalitetniji uredjaji imaju opciju dimovanja displeja kada se svetla ukljuce, a fabricki svaki tako radi.. Ono sto si ti napisao nema veze sa akumulatorom i strujom. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio se automatski pali kada dam kontakt, znaci i svetli i svira :)

Onda je to normalno sto mi se smanji osvetljenje radija i km sata kada upalim svetla, kada poziciju upalim to se desi a kada okrenem na kratka ili posle duga nista se dalje ne menja.

Hvala na pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio ti se pali i svira kada das kontakt verovatno zato sto ga ne ugasis predhodno kada ugasis vozilo nego se on sam ugasi kada skines kontakt.Probaj da ga ugasis na prekidacu pre nego ugasis vozilo i onda sledeci put kad das kontakt nece ti se paliti dok ga opet ne upalis na prekidacu,a ako ti se to ponovi onda ti verovatno nevalja prekidac za uklj-isklj na samom radiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i to ali opet se sam pali i gasi, dam kontakt-skinem kontakt. To mi ne smeta, cak sta vise dopada mi se ta automatika :) problem mi je bio sa osvetljenjem na radiu i km satu kada ukljucim svetla ali sada vidim da je to valjda normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod mene na stilu cim ukljucim oborena svetla smanji se pozadinsko osvetljenje.

A sto se paljenja radia tice mislim da mozes da podesis dal da ti se pali automatski ili ne.

Probaj dok je radio ugasen da drzis MUTE. Trebalo bi da ispise IGN ON ili IGN OFF u zavisnosti dal palis ili gasis tu opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugme EXP zadrzis malo duze ispisace ti expert,strelicama levo desno biras opcije ima ih vise vezano za radio i podesavanje vremena na satu radia.Ako bude jos nesto trebalo tu sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam MUTE :crybaby:

Koje dugme sad da stisnem, ne znam ni jedno čemu služi?

originalslika_7243931.jpg

http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Bravo-a_Service_Manual_Vol4.pdf

Snimi kod sebe na računar i otvori. Klikni na Electrical Equipment pa na Radio i pronađi svoj model (M2). Ako ne znaš engleski a ti javi, prevešću ti bar EXP tabelu.

Pozdrav, Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre Nemanja, tek sad videh temu.....dok nisam ugradio ksenone i LED pozicijie, stalno mi je žmirkao displej, ali i ostale sijalice u kabini kada uključim iste (poziciju, svetla...). Danas primetim da mi osvetljenje displeja malo oslabi samo kada pritisnem kočnicu (jer one sijalice nisu led nego klasične).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je logičan bio odgovor da kada upalim svetla znači da je mrak napolju i da se svetla kilometraže o radia smanje da mi ne bi smetala. To je i kod mog oca na novom Aveu, krug na kom se pali svetlo ima više pozicija i ima dnevnu i noćnu poziciju a noćna radi ako i ovo kod mene.

Ja nisam primetio da kada pritisnem kočnicu svetlo se smanji na displeju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...