Jump to content
FAS Goran
Transporter131

Kako vam pale mašine?

Recommended Posts

Automatski saug. Astra čak i turira sama, čini mi se od 900 do 1200 obrtaja par sekudni i onda padne na 800

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce upalio ovog mog plasljivka, malo se culo drm, brm, krk, srk ali upalio je i sinoc probao opet, pali na prvu

dobro je kad nisam odmah tresnuo pare majstoru za anlaser, moze da se pristedi neka para za gume :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine mi je bio slab akumulator i noću sam ga skidao par puta kada je bilo baš hladno i unosio ga u stan i priđe mi lik, zgrada do mene, ima Sporting i mi tu upali u diskusiju, i njemu je slab akumulator, razmenili brojeve ako mu budu trebali kablovi da ga upalimo i to je ostalo na tome.. Juče mi šalje poruku da nije još uvek kupio akumulator i da mu je sada skroz prazan i da probamo da ga upalimo danas u toku dana, pa mene zanima koliko je pametno to što vozi sa slabim akumulatorom i koje posledice mogu da budu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosle zime akumulator mi se na glavu popeo, jedva sam dobio nov kod tadica lopova

ove zime ne znam sta mu je, kaze komsija, zaglavile cetkice ili bendiks, uglavnom sad pali

Siktere posledice ces ti da osetis ako tebe bude stalno zvao da ga palis na kablove, ima usi da ti smrznu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma potpaliću ga ja da se otvori i da kupi nov akumulator, greota baš dve zime da pali na kablove... :geek:

Da vidiš kako će da te iskulira kad tebi bude potrebno kabliranje. To sa lošim akumulatorom je loš sport ima da te zezne na najgorem mogućem mestu. Ima sad akcija vezano za akumulatore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne htede Sporting da upali, svetle lampice, ali neće ni da zavergla, izgleda da je tu još nešto u pitanju, a ne samo akumulator...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne htede Sporting da upali, svetle lampice, ali neće ni da zavergla, izgleda da je tu još nešto u pitanju, a ne samo akumulator...

el se cuju neki zvuci ili samo cuti i mrzi te?

ako progovori tj proklikce ili nesto slicno onda je akumulator a ako i dalje cuti onda proveri pobudnu struju na anlaseru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

učini pola od onog "wiu" i nikako više od toga, pokušavasmo nekoliko puta, kablove smo dobro postavili, e postoji mogućnost da su kilavi, a novi su uglavnom.. Ja sumnjam da neće da puni, to sam mu i rekao, najbolje da odnese akumulator na proveru ili da uzajmi punjač i da ga napuni kući, pa da proba šta će da bude...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda kablovi nisu dobri, imao sam slican problem sa kablovima za vikend doso drug da upalimo Brava stavimo kablove on upali njegovog megana ubacim kljuc nista izmeri on napon on 4,7v odem kod komsije majstora uzmem njegove kablove ali kablovi stvarno kvalitetni nakacimo i upali iz prve na ler gas megana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi su novi, prošle godine sam ih jednom upotrebio i upalio sa njima, pa sam letos prespojio nekom liku sa Zafirom i nije uspeo da je upali, moguće da su slabi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabeli bi trebalo da su minimalno 16mm2!

Preporucljivo bi bilo 35-50 mm2. Takvi kabeli su skupi i zbog toga ih retki prodaju! Ovi sto se masovno prodaju po radnjama su 4-6mm2 i zbog toga u slucaju mrtvog akumulatora tesko da mogu pomoci! Takodjer su veoma bitne i stipaljke. Kada se stavljaju na kleme treba ih staviti tako da je sto veca povrsina stipaljke na klemi.

Kome brojevi ne znace mnogo u izboru kabela neka sudi po tezini. Ako su tezi znaci da su preseci vodica veci.

Jeftini kabeli znaju da imaju jaaako debelu izolaciju a unutra zica od 4mm2! Zica je bakrena a bakar je daleko tezi od plastike, dakle ako ne mozete da vidite debljinu zice kupujte sto teze kabele!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja takvih dva para kablova. Tolikp su losi da i kad ih dupliram nece da puste dovoljno struje. A guram struju sa lade nive na viljuskar (motor fiat 1.1)

onda uzmem kablove od aparata za zavarivanje i pali kao mina!

pa ako kome trebaju skoro novi a neupotrebljivi kablovi, rado cu prodati :D

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš takvi su moji, tanka žica unutra, a silikonski providni debeli kablovi, to sam bio kupio u Metrou u kompletu sa trouglom, prvom pomoći i prslucima, iskreno mislim da mi neće biti potrebni, tj bar konkretno meni sa obzirom da mi je akumulator da kažem nov, mada neka su, nije na odmet da stoje u gepeku, do godine ću već da ih podmladim, a komša sa Sportingom se nadam da će da se snađe za bolje kablove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema od toga nista, samo moze da te zezne da mislis da imas kablove. Kablovi kvalitetni treba da budu kao sto je Zvezdo napisao, mada se u danasnje vreme tesko mogu naci da se prodaju, ali pogledaj kod svog majstora da vidis kakve ima.. Ako ti bas trebaju kablovi, kupis kablove kvalitetne na metar i napravis ih sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas kao sto je i MS PK rekao, odes u neki elektro shop i kupis kablove, a stipaljke iskoristis sa tih metro kablova, skoro je moj kum pokusao da upali astru od svog caleta sa nekim kineskim kablovima ali nema sanse samo se greju kao ludi, i ja doneo svoje kablove koji su verovatno stariji od mene, cale mi ih dao, i upali auto iz prve. I nije lose kad nakacis da ne vergla odma nego da sacekate koji minut da se malo njegov dopuni i dok on vergla ti malo da dignes obrtaje.

A da inace auto po snegu ne vozim da ne otkinem branik ili karter, a nisam ni gume zimske kupio, ali vec par dana po ovoj zimoci stoji na parkingu, i kad sam gurnuo kljuc upalio je kao i na +40, samo sto je bio dosta bucan dok se nije malo zagrejao, veorvatno se ulje zgusnulo. Ista prica je bila i prosle godine u februaru, 10 dana je na onom minusu stajao ne taknut bez vadjenja akumulatora, i 11 dan po istoj temperaturi sastavio kao da se vozi svaki dan. A moje zadovoljstvo ne moze da se izmeri, gledam druge koji se voze svakodnevno ujutru muku muce sa makinama.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam se bio nameračio da kupim novi akumulator pošto mi je dva jutra na onom debelom minusu nagovještavao da je na izdisaju ali odložio sam kupovinu jer je počeo da pali normalno kako je porasla temperatura :)

IMG_20121210_113818.jpg

Potkajlan :)

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi su zvezde naklonjene :D

sta je unutra? exide?

Poslato sa marsa koristeci teleport!

prosle godine i 5 unazada je bio ACDelco, ali je u septembru ove godine odradio svoje, sada imam nas italijanski magneti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...