Jump to content
FAS Goran
Transporter131

Kako vam pale mašine?

Recommended Posts

AAAAAAAAAAAAAA ! zaledio mi auto ja da slucajno pogledam kad ima sta da vidim expanzioni sud pun leda a sipo sam celu litru sto procentnog

sreca pa to malo sto sam sipao sprecilo je vodu da se skroz zaledi nego bilo onako kasasto i evo sad sam ispustio komplet vodu i nasuo lepu mesavinu od 2 l 100% i malo manje od 2 l vode nadam se d ace to da bude dovoljno za ove mrzle dane... inace auto posle odledjivanja upalio normalno skroz nigde ne curi nije ulje pobelelo...

Sve je u redu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni četkice po mogućstvu što pre, dušu će da ti izvadi preko zime, imao sam ja baš taj problem na starom autu, muku sam video kad god sam trebao da krenem negde...

ja sam akumulator kupio prošle zime nov Magneti Marelli, pali kao mina iz prve, radi mirno na leru dok sam čistio auto, prebacio sam na plin bez problema :unworthy:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću da mešam ! :D

Ovo je kutak za naftarice ! :lol:

zulutapka

Jutros u 6:40 -15 stepeni. Dam kontakt sacekam 1 sekundu duze nego kada je +40, dakle ukupno 3 sekunde i upalim auto. Dakle za nas naftase postupak palenja na ovom mrazu traje oko 1 sekundu duze nego leti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjacu i cetkice i bendix, samo sto ce to da mi pojede pare za gume :D akumulator mi je ok, jer da je problem sa njim restartovao bi sat na tabli, treba da uzmem ovih dana neke pare pa da zamenim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i pametnije je da ga remontujes za 25-30 EUR, nego da uzmes polovni u upitnom stanju (posto si gore izneo dilemu)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAA ! zaledio mi auto ja da slucajno pogledam kad ima sta da vidim expanzioni sud pun leda a sipo sam celu litru sto procentnog

sreca pa to malo sto sam sipao sprecilo je vodu da se skroz zaledi nego bilo onako kasasto i evo sad sam ispustio komplet vodu i nasuo lepu mesavinu od 2 l 100% i malo manje od 2 l vode nadam se d ace to da bude dovoljno za ove mrzle dane... inace auto posle odledjivanja upalio normalno skroz nigde ne curi nije ulje pobelelo...

Sve je u redu!!!

Jbg Gusare sad si me razočarao, ja te smatrao za uzorom foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i pametnije je da ga remontujes za 25-30 EUR, nego da uzmes polovni u upitnom stanju (posto si gore izneo dilemu)...

pa to mu ne gine, samo treba da rascistim jos jedno 100 metara snega niz ulicu i da oteram auto komsiji u garazu da skinemo i da vidimo po uzorku sta fali :D i da se oprostim od zimskih guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros se konacno posle 2 dana nakanio da otkopam Stila. Pali naravno bez ikakvih problema, nista drugo nisam ni ocekivao, jutros je bilo samo -7 C (u poredjenju sa onom proslogodisnjom serijom dana i nedelja od -20 i kusur). Exide Excell+ gura vec 5. zimu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez problema, pali na pola metra. :lol:

Salu na stranu, ovo mi je prva zima sa Puntom i za sad super pali.. Ne svidja mi se zvuk anlasera, potseca na Cajavec od Juga. Rado bih mu stavio anlaser od Grande Punta.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, tako je ove zime ničim izazvan moj original fiatov, fabrički, 7 godina star Exide prdnó u čabar. Ničim izazvan sem godinom proizvodnje i nasuvim ćelijama.

U nedelju da kresnem, mrk, resetovao se sat i sve do đavola. Napunio ga, i on i dalje radi, ali nije se zafrkavati sa zimom i minusom, nova Varta Blue 74/680 je pala, i sada je sve ok. Na po ključa što kažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas palio, malo je teze bio prvi zaverglaj kako neki kazu trom ali upali, poslednji put vozen u ponedeljak a mozda i u nedelju tada sam skinuo - klemu, pokrio ga plavom musemom, danas ga provozao nakon paljenja 4km uglavnom u prvoj izmedju 1,5 i 2k obrtaja bez ukljucivanja potrosaca, posle sat vremena opet sam ga provozao jos 2km sa ukljucenim grejanjem opet upalio bez problema zacas dostigao radnu temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazerova Panda pali na petinu ključa (i uvek me iseče), pola je previše. Što je hladnije to čudo bolje pali. Alnaser ima da traje vekovima.

Ovaj moj (naravno nisam ni stiskao kvačilo) sastavi na pola ključa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

molio bih strucno objasnjenje tj prevod u vremenske jedinice termina "kljuc".

Pola kljuca=pola sekunde?

pola zaverglaja? Dva 'uau uau'?

ja moram da gurnem ceo kljuc u bravu i celog da okrenem da bih upalio :D :D :D nece na pola!

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panda na samo na U bez au, zato i kažem da alnaser ima da traje jedan vek. Stilo na Uau i kod mene mora ceo ključ u bravu. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali savet za "dizelase" : Prilikom jutarnjeg ili prvog dnevnog startovanja slobodno ostavite ukljucen kontakt i nakon gasenja lampice grejaca jer grejaci i tada rade. Dovoljno je 5-6 sekundi nakon gasenja indikatora grejaca i dosta lakse ce upaliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i kod mene, samo mi jedno nije jasno... Kada je hladno, minus, meni bolje upali nego kada je toplije, kada je toplo bude to au au pa tek onda upali, a sad samo vrm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je bre ovo, svi nesto "au", "auuuu", "au au au", "vrm" , "brm brm brm", kao da smo pecinski ljudi :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jutros upalio bez muke, i problema, nisam ga palio 3 dana, jutros sve OK, ne znam koji je aku unutra, nisam gledao, tj da li je fabrika, ali bi trebalo da prodje ova zima bez zamene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam kad upalim auto da drzi broj obrtaja na 1100 zvuk motora je malo drugaciji polikuje zvuku dizelasa i posle nekoliko minuta rada broj obrtaja padne na 800. Ovo se desava samo kada je hladno napolju. Jel to posledica rada automatskog sauha ili neceg drugog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...