Jump to content
FAS Goran
Transporter131

Kako vam pale mašine?

Recommended Posts

Imam problem sa paljenjem Stila. Gotovo uvek mu treba malo duze, tipa da drzim jedno 2-3 sekunde, a ponekad treba bas bas dugo, cak i ne upali iz prve. Kad kazem ne upali iz prve znaci da drzim kljuc zavrnut, on vergla vergla vergla i onda vec odustanem. To se, ako sam dobro primetio, desava kad je vruc. Mada nije uvek, sta vise, retko je. Ponekad pali bas onako instant. Nema nekih pravila oko duzine paljenja u zavisnosti od toga da li je vruc ili hladan...

 

Od potencijalnih uzroka ovog problema, uklonio bih svecice, jer su stavljene nove pri velikom servisu. Sledece sam mislio da je mozda prosto slab akumulator, medjutim nedavno sam ga merio kod majstora i kaze da je na 86% i da je dobar, tako da nije ni to. Sto se dizni tice, nikad, al naglasavam nikad, nema stucanja u radu, zapinjanja, gasenja, bilo sta slicno uvek prima gas, cak i u onih prvih 5-10 sekundi nakon hladnog starta kad onako grubo radi, tako da mislim da ni to nije. Ovo mi takodje deluje kao dovoljan razlog za iskljucivanje bobina iz potencijalnih uzrocnika. E sad citam da nekima nece da upali kad je vruc, zbog senzora radilice, ali se u tim slucajevima i gasi kad je vruc, sto kod mene nije slucaj.

 

Sistemom eliminacije dolazim do zakljucka da jedino ostaje bendix/alnaser?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako vergla/okrece zamajac , sigurno nije Bendix. Mozda da proveris pritisak pumpe za gorivo , kao i dotok istog na dizne. Moguce da neki rele zeza kao i inercioni prekidac u desnom A stubu.

Na kraju, zubcenje razvoda treba pregledati nakon svih ovih prethodnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, zupcenje razvoda je radjeno pri velikom servisu? A da duze pali sam primecivao i pre velikog servisa...tako da mislim da to nije... Ali ovo sto si napisao za pritisak pumpe za gorivo mi deluje skroz moguce. A za inercioni prekidac u desnom A stubu nisam ni cuo ...

 

Edit: zaboravio sam da napomenem da se pumpa normalno cuje i uvek sacekam da zavrsi svoje i da se na ekranu ispise check ok ...

 

Hvala za odgovor

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...