Jump to content
FAS Goran
Transporter131

Kako vam pale mašine?

Recommended Posts

Ne znam što se o istoj stvari piše u dve teme ali kad sam već počeo ovde da i nastavim. Neko od admina bi mogao sve ovo lepo da spoji u istu temu.

Kako sam se zainatio da proverim pomenuto punjenje na autu jer mi to od 13,8V nije baš ulivalo poverenje uzmem danas da proverim na Lybri kad tamo 13,85V sa svim potrošačima upaljenim bez ičega 13,95V.

Zatim iapitam na šurakovom A4 sa potrošačima 13,82V bez oko 14V!

Na posletku odem do auto električara da proverim na Delti i sa svim upaljenim (farovi, maglenke, brisači, ventilator) 13,97V tako da onaj moj unimer izgleda malo laže! Sa pogašenim nismo ni probali pošto sam ga zaustavio na vratima a kiša pada (zatvorio čovek garažu i krenuo kući)

Znači sve ok i odjavljujem se sa ove teme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam stigao sinoc da merim dosao sam jako kasno sa posla,a zena me cekala kaze oce da mi da  ( citaj pivo bre :) ) tako da ustadoh jutros i reko sta bog da...i auto na pola kljuca kresnuo!?

 

Ko je sad lud ne znam ali probacu pre vikenda a ako ne za vikend sigurno da ga teram do elektricara da on premeri i da mi kaze sta moze da vuce struju posto meni ljudi stvarno deluje da je akumulator skroz OK,a da je nesto drugo problem.Mozda mi je i alternator i regler u redu ,mozda nesto drugo vuce,baca masu sta god....Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavio sam neki ultra dobar i skup unimer pa cu veceras da merim auto konacno ....pa pisem nadam se da nije nista i da ako vec nesto ne valja neka bude akumulator kad je vec u garanciji

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e kolege evo rezultata sa krstenim unimerom mereno u 20h tacno 12 sati od poslednjeg paljenja auta

dakle:

auto ugasen 12.5V

auto upaljen bez svetla,ventilatora ,radia,zatvorena vrata u leru 14.2V

Upaljena svetla 14.1V u leru

Dajem gas na 2k obrtaja 14.5V

 

jel po vama sad ovo ok,posto ja ocigledno nemam problem sa alternatorom i reglerom vec je izgleda nesto izvuklo struju iz akumulatora taj dan i zato nije upalio.

Evo vec 4 ti dan krese makina ujutru bez problema,a prelazim samo 2km dnevno.
Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa buco ureko si me :-D ja jutros da kresnem auto a on nista mrtav cao zdravo...opet ista prica zvao komsu kako smo pipnuli kleme tako upalio i ja lepo odem kod elektricara po preporuci i kazem premeri sve inispricam mu celu pricu...epilog po njemu auto ispravan tj alternator regler i sta vec a kaze da nosimnda reklamiram akumulator kad je vec u garanciji....eto pa odo ja u ap sport da vidim sta ce da mi kazu.hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaće te, hoćete li vi da nosite u servis ili mi da šaljemo. To je sve što oni mogu da ti kažu, dalje vesti samo od servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnesi sam u servis. Prvo skraćuješ vreme kontrole i eventualne zamene za dva dana (koliko traje odnošenje iz prodavnice u servis i obrnuto) a drugo možeš tražiti zamenski akumulator da se služiš dok ne reše tvoj.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege nadam se da ce mi dati neki zamenski i da necu morati da se svadjam sa njima i natezem jel ja akumulator nit sam drndo ni dopunjavao niti vadio iz kola sve ovo vreme...hajd javljam sta sam uradio.pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa buco ureko si me :-D ja jutros da kresnem auto a on nista mrtav cao zdravo...opet ista prica zvao komsu kako smo pipnuli kleme tako upalio i ja lepo odem kod elektricara po preporuci i kazem premeri sve inispricam mu celu pricu...epilog po njemu auto ispravan tj alternator regler i sta vec a kaze da nosimnda reklamiram akumulator kad je vec u garanciji....eto pa odo ja u ap sport da vidim sta ce da mi kazu.hvala

Tek sad vidoh ovo, izvini sto se tako dogodilo, ali po svemu sto si napisao je bilo ok :)

Ko sto rekose kolege, pravac servis, i ostavi na ispitivanje, a trazi im zamenski ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ljudi upravo sam zvao AP sport ,tamo me uputise na taj neki relly auto koji je glavni za Vartu kod nas,ja im sve objasnim telefonom oni kazu sve je to ok ,donesi ostavi par dana a zamenski akumulator NE DAJEMO...i sta sad ?

 

izgleda da cu ja morati da pljunem pare za novi akumulator ako se ova igranka nastavi...Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti ne daju zamenski, pa jel ovlasceni servis ili sta su. Ti vec jednom platio akumulator i sad ako ne valja ide na testiranje, i morali bi da ti daju zamenski jer ti nemas cime onda da se sluzis, idi tamo i "napni" ih malo i ne popustaj. To im vala ne bih dozvolio pa ne znam sta da je!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ajd videcu ujutru ...zvao sam 10 servisa i svi me upucuju na taj u dimitirja tucovica pa cemo da vidimo,,,meni auto da radi mora,zbog male dece a dal ce mi dati akumulator na ovaj ili onaj nacin videcemo :))

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu, akumulator je roba kao i prekidač za podizanje stakla. Ako ne radi moraš ga predati na reklamaciju i do tada čekati. Njihova je dobra volja i politika firme da li će ti davati zamenski ili ne. Nisu u obavezi da ti daju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVLAŠĆENI SERVISNI CENTRI ZA VARTU

 

BEOGRAD 011/2754-052
BEOGRAD 011/3807-245
BEOGRAD-Rakovica AUTO KRKI’’ s.z.r.,17.Oktobra53a/II 011/3241-680
BEOGRAD-Rakovica „INTERMOBILE’’d.o.o. Borska 41 011/359-3877
BEOGRAD-ZEMUN „VELKO PROMET“ doo, 011/3190-943 Tošin bunar 188a

 

Probaj da zvrcneš nekog od ovih drugih pa pitaj za zamenski aku. Naravno nastupiš sa "rekli su mi da kod Vas pri reklamaciji dobijam zamenski aku na korišćenje...." da te ne odhebe odma na keca!

To ti je kao na pijaci kad pitaš za ljutu papriku: Da li je ljuta...ili kakva je paprika? Na prvo ti uvek odgovara da je ljuta a na drugo onakva kakva jeste jer ne zna šta očekuješ :thumbdown:

 

Aklo neki daje teraš kod njih jer su svi ovlašćeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da hvala marko,svima sam reko "pa meni je receno da dajete zamenski " al ne vredi odgovor je ..znate kako gospodine ne dajemo zamenski ali cemo se potruditi da vas akumulator sto pre sredimo i da vam vratimo....dakle nista od toga verovatno probacu licno da odem mozda se smiluju ako im donesem i stavim na pult dete :)

a imam ideju da probam stari akumulator koji je bio u kolima (neki talijanski 48aH ) i da ga stavim na punjac jedno 12-15 sati na slabu struju pa da se puni metodom kap po kap..pa da vidim sta ce da kaze

 

inace pogledajte onaj blog o akumulatorima stvarno je riznica dobrih informacija...link je okacio ivan par stranica pre ove

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Bravo , naponi punjenja kao i što sam rekao >14 V

 

cxcb410235.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako kolege,nisam se javljao bio na putu 8 dana i sad dosao i naravno moj punto me pozdravio,kaze necu da upalim :)....Bio sam da reklamiram auto i lepo su mi rekli bez svadje itd.da jednostavno ne rade tj ne daju zamenski akumulator i tacka.I posto sam zaradio neke parice malo sam guglao i odem i kupim energizera 52aH i 470A ,malopre sam monitrao i radi naravno na trecinu kljuca pali.Eto cisto da vam javim.Ovaj Varta cu sutra da nosim da im ostavim na servisu itd samo ne znam sta cu sa njim posle kad/ako ga poprave...ako mi stoji kao rezervni moze da izdrzi max 5~6 meseci i posle je za djubre a ako ga prodam necu dobiti ni za gajbu piva :)

Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...