Jump to content
FAS Goran
Transporter131

Kako vam pale mašine?

Recommended Posts

Ni meni nije jasno?! Koliko sam shvatio tvoj aku je bio u garanciji pa bez obzira što ti ne daju zamenski nisi trebao kupovati drugi! Možda će taj oporaviti ili pak ustanoviti da ne valja pa ti dati novi! Što potrča pred rudu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ljudi a sta da radim 3 do 4 dana bez kola ? imam dve bebe u kuci i uvek mi treba auto aj meni nije frka ja mogu da idem peske al zbog dece moram da imam iovako se svaki dan mlatimo po lekarima itd....pa oni meni i da srede akumulator i da daju drugi vazice mu garancija samo do isteka koji pise na papiru...pa nisu ludi sigurno da mi daju drugi akumulator i jos 3 godine garacije ,...sta da radim morao sam da kupim.

 

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

:smoke:  hvala....al ja mislim druze da oni daju na zamenjeni aku garanciju ali samo do isteka prve garancije ,al videcu jos sutra...pa zamisli sad scenario kupis aku vozis 2.5 godine i sipas so unutra i kazes crko je..oni ti daju novi i opet 3 godine garancije i ti opet posle 2.5 ga posolis i tako opet dobiijes garanciju...ja mislim da se to njima nikako ne isplati,mozda gresim ali provericu sutra.
pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg ne osuđujem te ali da si zajmio negde aku na par dana....jbem li ga, šta je tu je sad. Ako se taj pokaže kao ispravan na oglas pa bar izvuci 1/2 ili 2/3 para pošto je još u garanciji. Nemaš svrhe da ga čuvaš jer će samo da propada badava. Nadam se da ti taj novi neće praviti problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su black horse menjali, davali nov aku i novu garanciju od datuma preuzimanja novog. Trebao si da sacekas, da zajmis aku na par dana ko sto rece kolega Marko. Al sad sta je tu je, srecno s novim i da nemas problema sa njim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da možeš da biraš ako prihvate reklamaciju da li ćeš zamenu ili pare. Menjao sam TV i garancija na novom teče od datuma zamene , sve ostalo su prevare trgovaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo iz prve ruke...bio sam jutros i predamnom su otvorili akumulator i konstatovali da nikad nisam nista dopunjavao itd i izmerili ga 12.8V sto je kao jos uvek ok da upali.Objasnio sam im celu pricu da mene mucenik svako jutro doceka prazan,da ja ne vozim puno kola preko nedelje itd...Momci su skroz ok i objasnili su mi da se Vartini akumulatori NE dopunjavaju tj da nikako ne gube tecnost i da se u njih nista ne doliva vec da se eventualno pred zimu skine sa kola i dopuni kucnim punjacem.Onda su uzeli Bometar i merili gustinu elektrolita i u 1 i 8 celiji je bilo 1.22 a u ostalih 6 1.24.dakle konstatacija njihova je da je akumulator prazan i da ce njihov punjac to resiti i da u subotu dodjem po akumulator.Ja pitao kao jel imate zamenski rekose jbg da si dosao juce da lismo 6 komada ljudima sad nemamo nista (sva sreca eto pa ja kupio nov) .I da pitao sam sta bi bilo da ovaj moj akumulator je skroz crkao i da su mi da linovi,rekose garancija bi vazila samo do isteka te na papiru .Dakle eto informacija kolege ,pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađi zakon o zaštiti potrošača.

Možeš pare da tražiš umesto zamene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad dobijes novu stvar u zamenu, dobijes i novu garanciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je da za novi mora da ide nova garancija. Ja sam upravo, posle skoro godinu ipo dana izboksovao novi lap top u garanciji, i naravno da je novi dobio novi račun i garanciju.

Dosta prodavaca pokušava da obmane ljude, posebno jer je sav teret sada na njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kolege nemoj da se neko nađe uvređen, ali ovo o čemu pišete je za temu " o akomulatorima" ili tako nekako. Nego imateli išta - gde je koja slika upaljenog motora na -7 -10. Uspud da se pohfalim, jutros ovde u ovoj nedođiji od Sjenice u 7H podmereno -16 moj tipo upali sa sa banerom starim 6 godina. Bilo je zamalo pa da omaši. Moraću nov akumulator dok još malo zahladni. I još jednom nemoj se ljutite samo sam hteo da se našalim ovo za OFF. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ljutimo se, samo malo jasnije pisi. Uganuo sam mozak dok sam pohvatao sta si hteo da kazes  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sad izasao ispred zgrade pise na tv -8 znaci kod mene je bar -10 i upalio auto odma...idi begaj novo je novo...sto kaze nas narod i jugo je dobar dok je nov :-D ladno kolege vatajte zene/devojke malo da se igrate proleca pustite akumulatore bre hehe :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv član ako već nemaju zamenske.

 

Član 60
 
Oštećeni ima pravo na naknadu štete ako dokaže da je pretrpeo štetu, da je proizvod imao nedostatak i da postoji uzročna veza između tog nedostatka i pretrpljene štete.
 
Oštećeni ima pravo na naknadu neimovinske štete prema opštim pravilima o odgovornosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam primer za obucu, na koju je garancija 6 meseci. Kupis patike, nosis 5 meseci, one se otvore negde, odneses na reklamaciju. Oni posalju "strucnjacima" koji u 99% prihvate i onda ako imaju kao tvoje nove, a u vecini slucajeva nema takvih, biras jel oces pare nazad ili nesto da kupis u radnji u toj vrednosti. Ako uzmes opet neke patike kod njih za tu vrednost, dobijes novih 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...