Jump to content
FAS Goran
Transporter131

Kako vam pale mašine?

Recommended Posts

Moja Marea pali na pola kljuca(kao i svake godine rolleyes.gif),vasi automobili? Jutros mi je auto pokazao -12c,na autokomandi,samo mi je mnogo vremena trebalo da ga otkopam.Na kraju sam odustao od voznje kad sam video da nista nije ocisceno.. Pozdrav welcome.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali bez problema za sada, ali mi juce hladnoca restartovala vreme na displeju na neku foru :question:

Pojavi se odjednom samo 1. januar 2000, 00:00...

Sto se voznje tice, nece je biti nekoliko dana izgleda...

Malo malo neko slajfuje po ulicama, ne moze da krene kad stane, katastrofa guzve jutros, sporedne nisu ociscene...

Nego ajmo sad raspravu - ma moze sa letnjim gumama i zimi. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes da me zezaju kablovi al brate pali bez problema :D a sto se tice guzve, odlepio sam danas.

A raspravu o gumama necu ni da pocinjem, danas parking i to na RAVNOM ja zimske, drugar letnje, ja otisao, on ostao da gura hahahah :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 ma pali na pola kljuca bez problema otkad sam prosle godine kupio exide akumulator   :unworthy: sve preporuke,jeste da malo vise kosta al vredi 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada nemam problema, imam Vartin akumulator koji je kod mene 3 godine a dosao je sa kolima (video sam da na njemu stoji nalepnica za italijanska vozila - Fiat, Lancia i Alfa), ne znam koliko je stvarno star.

Kada okrenem kljuc prvi obrtaj alnasera je spor na drugom vec radi motor :) takodje moram da napomenem da ja auto palim na 3-4 dana a nekada i duze, pa kontam da nije cudno sto je tromiji prvi obrtaj alnasera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Astra benzin na pola ključa na -12 pali bez problema,ali bas dugo drži obrtaje na 1500 i ni ne spušta ih ispod 900 koliko god bila kola upaljena (default je 800 u normalnim uslovima)

Jugo 55 nekim čudom pali,doduše treba malo da se turira kad upali jer hoće posle nekog vremena da se ugasi iz čista mira,ali sa saugom do kraja i 1/4 gasa posle 2min držanja sasvim ok radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nasao sam na jednom forumu pa mozda nekom pomogne da lakse upali auto na ovom mrazu!!!

Naime, svi znamo da je mraz smrt za sve baterije pa i za akumulatore na kolima.Ovih dana non-stop crkavaju akumulatori zbog debelih minusa, pa sam ja rešio da svoj akumulator na vreme `tapaciram` tj. zaštitim, da ne bi crk`o od ove ljute zimoće.

Uzeo sam onu tanku podlogu za laminat, obmotao akumulator sa svih strana(osim sa gornje strane, naravno), onda sam preko toga stavio tanak sundjer (5mm), takođe skroz okolo.I preko toga ponovo podlogu za laminat, pa sve to utegao i umotao streč-folijom.

rezultat: auto pali `na pola ključa` i to kada celu noć stoji napolju umesto u garaži.Da napomenem da je kod mene bilo oko -18C ovih najgorih par dana.Istu stvar sam uradio i sa akumulatorom mog kolege, koji je inače morao svako jutro da ga dopunjava, iako je akumulator 3 meseca star-mraz čini svoje. Sledeći dan mi je i on potvrdio da pali `iz cuga` otkako smo `tapacirali` i njegov akumulator.

Slike kačim čim prestane `ovo bijelo go#no` da pada. :)

Ovo mi je odjednom palo na pamet, pa reko` da podelim sa drugima, da uštedim ljudima pare i produžim vek njihovim akumulatorima.Imam `zakazana` još dva akumulatora iz komšiluka ovih dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Kosta.dz

za sada pali ko mina pu pu da ga ne ureknem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali bez problema za sada, ali mi juce hladnoca restartovala vreme na displeju na neku foru :question:

Pojavi se odjednom samo 1. januar 2000, 00:00...

Sto se voznje tice, nece je biti nekoliko dana izgleda...

Malo malo neko slajfuje po ulicama, ne moze da krene kad stane, katastrofa guzve jutros, sporedne nisu ociscene...

Nego ajmo sad raspravu - ma moze sa letnjim gumama i zimi. :lol:

i meni je juce resetovao tablu! :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka Vam cast, ovde u Kg-u pali tesko...

ja u ponedeljak nisam mogao da upalim, ovih dana za nijansu teže nego leti, ali pali :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam pre mesec dana, posle jednog paljenja na kablove oblozio akumulator stiroporom, i od tad pali bez problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nasao sam na jednom forumu pa mozda nekom pomogne da lakse upali auto na ovom mrazu!!!

Naime, svi znamo da je mraz smrt za sve baterije pa i za akumulatore na kolima.Ovih dana non-stop crkavaju akumulatori zbog debelih minusa, pa sam ja rešio da svoj akumulator na vreme `tapaciram` tj. zaštitim, da ne bi crk`o od ove ljute zimoće.

Uzeo sam onu tanku podlogu za laminat, obmotao akumulator sa svih strana(osim sa gornje strane, naravno), onda sam preko toga stavio tanak sundjer (5mm), takođe skroz okolo.I preko toga ponovo podlogu za laminat, pa sve to utegao i umotao streč-folijom.

rezultat: auto pali `na pola ključa` i to kada celu noć stoji napolju umesto u garaži.Da napomenem da je kod mene bilo oko -18C ovih najgorih par dana.Istu stvar sam uradio i sa akumulatorom mog kolege, koji je inače morao svako jutro da ga dopunjava, iako je akumulator 3 meseca star-mraz čini svoje. Sledeći dan mi je i on potvrdio da pali `iz cuga` otkako smo `tapacirali` i njegov akumulator.

Slike kačim čim prestane `ovo bijelo go#no` da pada. :)

Ovo mi je odjednom palo na pamet, pa reko` da podelim sa drugima, da uštedim ljudima pare i produžim vek njihovim akumulatorima.Imam `zakazana` još dva akumulatora iz komšiluka ovih dana. :)

Odlična ideja...hvala na ovom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-12, -13, pali kao na +30, da ne ureknem :thumbsup:, tj pali odmah. I što volim dizele, isto vuče i hladan i ugrejan, ne gasi se i ne štuca, uh kada se setim službenog keca naježim se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj tipo pali i na -30, ali mu akumulator skidam i unosim u sobu. Inače kad je laganica -15 do -20 i neskidam akumulator pali jednako kao da je +15. Što se tiče snega i guma, snega ima da neveruješ rođenim očima bez sve četiri zimske gume nebih mogao pomerit ni iz garaže. I tako je kod nas u Sjenici po celih 6 meseci. Danas kad sam gledao vaše muke po Beogradu, samo sam se molio Bogu da me nekako stvori da živim gore, a ne ovde u nedođiju.

Inače jutros morao do Zlatibora, otišao bez lanaca najnormalnije. Ali u povratku od Nove Varoši morali lanci i posle 10 km vožnje nisu ni lanci pomogli ostao zavejan, jedino sam imao sreće da nisam čekao puno čistač nekih 40min. Ujutru bih trebao ponovo na Zlatibor, ali lokalni mediji javljaju da je taj put zatvoren za saobraćaj dok traju padavine.

Nežalim vam se, već vam pričam da može uvek gore, zato samo opušteno i svatite da je to zima i da neće trajat večno. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, danas sam mobilnim snimio klip. Za neverne Tome. Napolju je -10. Prilazim kolima i namerno startujem istog momenta kad ubacim ključ. Nisam čekao ni da se ugase kontrolne lampice. Nisam čekao ni grejač.

Tako i moj Stilo pali...pu pu... :) samo nisam najsrecnije opisao u ranijem postu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovom dosadasnjem procentu "radnici delatnosti putari" (sto kaze Brat Pantela) komotno mogu na ove nase 'talijane da montiraju raonike za sneg... Ne bi se cimali da ih ujutru zagrevaju plamenom u pokusaju da upale :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...