Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Generalna na 1.9D / 1.9 JTD?

Recommended Posts

Taj majstor je budala, od kad su meni prognozirali generalnu, ja vozio posle toga jos dugo i prodao auto i jos uvek se vozi. Inace nije realno da cena generalne bude vise nego cena auta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, pa gledaj, nije laka situacija uopste kad te snadje. Dal da uzimas drugi sa papirima npr 500e i to macka u dzaku ili da radis tvoj npr.600-700e al to je samo dok ne pocnes. Posle lako izadje i duplo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, moze tako a moze i ovako , sto kaze onaj vic :D

Ajd ovako, kako da ga skarabudzis ako ne znas? Majstor ce ti isto uzrti za ruke i da ga skarabudzi i da uradi ljuCki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, da li vredi uraditi generalku motora na Stilu (1.9 JTD, 2005. godiste) ili kupiti drugi motor? Da li neko od vas zna gde se moze kupiti drugi motor ali da je pouzdan?

Unapred hvala na odgovorima. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako planiras voziti taj auto jos par godina, uradi motor. Nije jeftino, ali je sasvim sigurno bolje od motora sa nepoznatom istorijom i stanjem. Ako ces ga prodavati za godinu-dve ili ne prelazis neke velike kilometraze, onda nemas racunicu da radis generalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre oko 3 meseca mi je otisla turbina. Remontovana je ali majstor nije tada, sem malog servisa, nije radio nista drugo na autu. Nisam bio zadovoljan performansama pa sam ga oterao kod drugog majstora pa je taj promenio protokomer i auto je isao bolje.

 

Krenem ja tako na more i uzbrdicama sam osetio da slabo vuce, nema snagu motor. Stignem ja tako u CG i u povratku kuci je auto od jednom izgubio snagu i poceo da dimi. Odmah sam parkirao, zvao AMSS pa su me oni slepali do prvog servisa u CG. Tamo mi majstor rece da je ponovo crkla turbina. Skinuo je turbinu, ja je doneo kuci posto je bila pod garancijom pa su mi je ponovo remontovali. Poslao sam turbinu dole u CG majstoru i rekao sam mu da proveri sve moguce uzroke kvara.

 

Kaze da je proverio pritisak ulja i skinuo karter pa ocistio sito koje je nalazi u njemu i da je to navodno bio uzrok problema. U povratku kuci auto i dalje nije imao snagu pa sam ga odvezao u ovlascen servis. Tamo su ga rasklopili i rekli da nije imao kompresiju u jednom cilindru pa treba da se uradi generalka. Da se srede klipovi, mašinska obrada glave, radilica, remont dizni i jos jednom remont turbine.

Sve to za tricavih 2500 eura. Ja te pare nemam. Ostaje mi opcija da kupim drugi motor pa da se stavi taj ili da uradim generalku u neovlascenom servisu za manje novca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu. Tvom autu bi ipak prijao odlazak kod nekog ozbiljnijeg majstora. Ne vidim odakle si, napiši molim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/1/2016 at 8:18 PM, MS PK said:

I sta kazu, kolika je kompresija na tom klipu?

 

Kaze da nije bilo kompresije na tom cilindru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RIB

Ma kakav ovlasceni servis to je bacanje para bar 50% vise uzimaju nego sto treba.Ali dobro.

Moje misljenje je da uradis motor (ne u ovlascenom servisu) nego imas ovde na forumu dosta servisa koji jako lepo kvalitetno i odlicno rade. Primer Fiat servis Goran koji ti se nalazi na Altini. Auto na slep i kod njega. Ono sto ti on bude rekao znaj da je tako. I licno mislim da to sto su ti rekla ne trbas sve da radis ali dobro ne znam ni ja dok se to ne vidi. Pre toga kupis clansku kartu ovde 1000 rsd i ostvaris dodatne popuste kod njega a imas i druge kolege.

 

Posto si iz Novog Sada imam i tamo jednog majstora mog kolegu koji je odlican za stila. Ako te interesuje broj telefona ili fb link javi mi se u inbox. Zove se Goran Apic. 

Sledeca stvar je kupovina drugog motor koji je bas mnogo jeftinije ali je to smoje majstorske strane gledano Macka u dzaku. Ne znas kakav je nemas garanciju i isto ti moze crknuti za mesec dana i onda si tek ugasio. Tako da viidi kod ostalih pre nego sto nesto definitivno odlucis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, DaliborLazarevic said:

Posto si iz Novog Sada imam i tamo jednog majstora mog kolegu koji je odlican za stila. Ako te interesuje broj telefona ili fb link javi mi se u inbox. Zove se Goran Apic. 

 

Goran je na forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28105-za-nove-članove/&do=findComment&comment=1191137

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/profile/9479-apic13goran/

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...