Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sudija

Stilo JTD - podkrilo prednjeg točka, rezonantan zvuk

Recommended Posts

poz svima,u pitanju je stilo 1.9jtd 5 vrata,zanima me kako da resim problem sa oba prednja pod krila jer me strasno nerviraju dobro su usafljena i leze ok,ali vibriraju i preko krila prenose vibracije u kabinu,pa ako ima neko neki predlog ili slican problem da me po savetuje.hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne verujem da je nosac motora iz razloga ja kada malo pritisnem ta pod krila vibracije nestanu i ima lep zvuk,a volan ni ni u kojem slucaju ne drhti,ali ok moguce je sve,kako se manifestuje nosac motora mislim njegova istrajanost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem, ali mi se javi kada ga odozdo zakacim o visok ivicnjak i od onda pravi tu neprijatnu rezonancu. Dovoljno je da ga samo pipnem prstom i sve se ucuti. Jednom ga majstor samo skinuo i vratio i sve je bilo ok, dok nisam ponovo ocesao ivicnjak i onda je krenulo ponovo. Bas smara ta rezonanca na leru, cim se doda mali gas sve se ucuti. Nesto se u podkrilu pomeri par milimetara i pravi rezonancu.

Edited by Vukajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas tako druze isti simtomi,problem je nikakav ali bas je neprijatan osecaj,ja nevidim nacin da ga resim osim da povadim pod krila....izgleda da smo maleri pa nem a nikoga sa istim resenim problemom odnosno alternativom za nas slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok druze,moguce je sve ja opet ne tvrdim,ali sustina je u tome sto meni auto ne tre se u leru na volanu,nego na branik i krila i prouzrokuje glup zvuk,procitao sam ovu temu do slovce,i nesto mi i nije obradjena ok...ali....reci mi kako da proverim taj nosac ispod akumulatora? koja mu je cena? jel se on reparira,kao i svi gumeni delovi,i da li je moguce zameniti ga sam uz odgovarajuce slike i seme zamene,hvala druze,pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irokanji nije drug, nego drugarica clan foruma ;) .

Ne znam gde ces detaljnija objasnjenja nego na temi koja sadrzi 21 stranu za koju ti je Irokanji postavila link. Kazes da si procitao temu do slovce i da nije nesto obradjena. A na sva pitanja koja naknadno postavljas (kako proveriti stanje nosaca, kako se menja, koliko kosta, da li se moze reparirati...) tamo imas detaljne odgovore. Kazem ti ovo iskljucivo dobronamerno (da slucajno ne shvatis pogresno) jer je dosta nas ucestvovalo u toj temi i izuzetno je detaljna i korisna.

Sto se tice podkrila, da li ti se vibracija javlja u gornjem delu, naslanjanjem na krilo ili negde u donjem delu gde je vecina srafova?

Pozdrav :welcome:

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam ovo da ti kazem: pri lociranju mesta vibracije proveri da ti nije polomljen onaj lip na samom dnu potkrila sa prednje strane. Vidjao sam dosta Stila na kojima je to izlomljeno. Bude potkrilo na mestu i usrafljeno, ali nema lipa da se potkrilo nasloni na donju ivicu obloge branika pa se tu prave vibracije.

I proveri bas sve srafove kojima je potkrilo usrafljeno, koliko se secam kada sam skidao imas ih i tamo sa one dalje strane (da kazem iza amortizera). Ja sam jednom prilikom pri vracanju potkrila (pri zameni leve sijalice srednjeg svetla :rofl: pre nego sto sam se resio bede ugradnjom ksenona) bas taj jedan sraf "iza" slabije dotegao pa je odmah pocelo da zvrcka cim sam upalio auto.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...