Jump to content
FAS Goran
kole

Sitne temperature / zima nas je opet iznenadila?

Recommended Posts

Fotografija0117.jpg

Pre neki dan, ne onaj kada je bilo -25 nego sutradan. zao mi je sto nisam slikao taj dan bilo je i -27 kada sam vozio ka poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, 'bem ti nesređene ulice, sad mi je drugi put otpao šuspleh, mislim da je završio karijeru. Kud ga tako bangavo napraviše!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bangav je za sve pare...u AP Sportu je centralni 3100din bio pre godinu dana. Meni jos uvek stoji na mestu, a video sam par sus plehova po ulici kod mene...haos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je sad postao SLUS pleh. Sta da se radi kad nam je vozilo projektovano za zemlje u kojima se redovno ciste sve ulice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad pogledao, izgleda da su ga muški prišrafili pre 2 dana, sada nije otpao, nego je izlomio sebe i sve oko sebe, tako da sve mora novo da se pazari... Doduše, ima nade za desni, ali tamo vidim da fali pola potkrila - znači ne mogu da verujem!

Zaglavljivao sam po planinama da ne mogu da vozim auto, nego ga ostavim i odem peške do apartmana, nikad ništa nije otpalo. Šta je to sa ovim snegom, kao da je od olova?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad se nakvasi stvrdne se i postane kao kamen... Meni je miki privezao zadnji deo za zvono menjaca i samim tim ga povukao na gore nekih 5 cm, tako da nemam problema.. Kad ulazim u nerasciscene ulice plasim se samo za onu gumu na braniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30.6.2017. at 2:09 PM, integralac said:

Kad ce zima vise :)

 

IMG_20170629_155937.jpg

Meni juce pokazalo istu temperaturu. Nije mi bilo dobro kad sam video 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dok nisi video bilo ti ok? :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putare ove godine neće iznenaditi sneg

 

zima auto.jpg

 

''Putevi Srbije'' su u saradnji sa Hidrometeorološkim zavodom Srbije oformili novu mrežu automatskih meteo stanica, koja će doprineti daleko bržoj reakciji putara. Jedna od brojnih novina u izmenjenom Zakonu o bezbednosti saobraćaja je i novo ''radno'' vreme Zimske službe Javnog preduzeća ''Putevi Srbije''. Od ove godine, odnosno od danas, Zimska služba je aktivna od 1. novembra do 1. aprila, što se poklapa i sa obavezom vozača da svoja vozila opreme zimskim paketom, koji podrazumeva zimski set guma i lance. Prema rečima vršioca dužnosti direktora JP ''Putevi Srbije'' Zorana Drobnjaka, svih 25 putarskih preduzeća dočekuju spremno ovaj najzahtevniji deo godine.

 

U Srbiji postoji 169 baza i punktova koji imaju zadatak da čiste državne puteve prvog i drugog reda. Prisustvo posebne mehanizacije u putnim bazama na autoputevima je neprekidno 24 časa, a na ostalim putevima između 8 i 16 časova. U slučaju padavina, određeni su i rokovi do kada određena deonica mora biti očišćena. Tako putevi prvog prioriteta moraju biti očišćeni u roku od četiri sata nakon prestanka padavina, putevi drugog prioriteta u roku od šest sati, a trećeg - osam sati. Zanimljivo je da se putevi prvog prioriteta posipaju čistom solju za otapanje snega i leda, dok se deonice koje pripadaju drugoj i trećoj kategoriji posipaju mešavinom soli i rizle. U saradnji sa Hidrometeorološkim zavodom Srbije, oformljena je nova mreža automatskih meteo stanica, koja će doprineti daleko bržoj reakciji putara. Poseban fokus će biti na određenim deonicama puteva prvog i drugog reda:

 

- mostu Gazela, prevoju Bubanj potok, Begaljičkom brdu i prevoju Mečka (autoput Beograd - Niš),

- prevoju Čestobrodica, (put Paraćin - Zaječar),

- usponima Rušanj i Rudnik (Ibarska magistrala),

- prevoju Zlatibor

- prevoju Popadija (put Mejdanpek - Negotin),

- prevoju Tresibaba (put Knjaževac - Niš),

- prevoju Svetinja (Topola - Kragujevac),

- prevojima na Fruškoj Gori - Iriški venac i Banstol,

- širim područjima Tare, Crne Trave i Sjenice,

- mostu kod Beške (autoput Beograd - Novi Sad)

- prevoju Jaram (put Brzeće - Kopaonik)

- mostu preko Save (obilaznica oko Beograda, deonica Dobanovci - Ostružnica)

- zoni mosta Prijevorac (put Borova Glava - Kokin Brod) i

- mostu Batajnica sa rampama, u petlji Batajnice (autoput Beograd - Novi Sad).

 

Svi učesnici u saobraćaju mogu da se informišu o stanju na putevima preko portala putevi-srbije.rs i mobilne aplikacije ''Putevi Srbije''. Pored aktuelnih informacija, na ovim plaformama je moguće videti interaktivnu mapu Srbije sa informacijama od stanju svih radova i obustavama saobraćaja.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolaps u Beogradu: Zbog snega na ulicama autobusi ne voze u neka naselja, tramvaji idu skraćeno

 

bg sneg 00.jpg

 

Sneg koji je jutros počeo da pada u prestonici doneo je dosta problema Beograđanima koji su krenuli na posao jer su mnoge saobraćajnice klizave i zavejane, u pojedinim delovima grada ima dosta muka sa gradskim prevozom, neke linije su skraćene, a kroz neke ulice autobusi nisu mogli da prođu pa su putnici izlazili iz njih i nastavljali put peške! Najviše problema ima na Čukarici i Rakovici, u naseljima Cerak, Filmski grad, Vidikovac, Banovo brdo, ali i na Košutnjaku.

 

ratka mitrovica.jpg

 

Srećom, na većini beogradskih ulica nema zadržavanja pošto je primetan znatno manji broj vozila, ali se saobraćaj odvija veoma usporeno čak i na centralnim gradskim saobraćajnicama. Pojačan je saobraćaj ovog jutra, više vozila je na mostovima. Očekujemo manje gužve, ali nije ništa alarmantno. Klizavi su kolovozi, pa se dodatni oprez savetuje svim vozačima - javili su za ''Blic'' iz Beogradskog taksija. Međutim, sneg koji pada sve jačim intenzitetom, već je počeo da donosi probleme. Posebno na uzbrdicama kojima obiluje prestonica. ''Autobusi koji idu sa Košutnjaka se prilično sporo kreću. U Ulici Blagoja Parovića stoji kolona vozila. Velika je nizbrdica i u oba pravca autobusi su stali jer je previše rizično da se kreću, pa je saobraćaj kroz ovu ulicu praktično blokiran'' - žale se putnici koji zbog usporenog saobraćaja kasne na posao.

 

bg sneg.jpgbg sneg 02.jpg

 

Problem sa gradskim prevozom nastao je i u Ulici Džordža Vašingtona u kojoj tramvaji ne saobraćaju. Kako javljaju repoteri ''Blica'', zastoj je nastao jer radnici saniraju kvar na banderi. Sneg skraćuje i tramvajske trase. ''Linija broj 10 je skraćena i ide samo do Slavije. Taksi je opet nemoguće dobiti'' - javljaju reporteri. I stanovnici Voždovca imaju problem sa snegom i traže da komunalne ekipe konačno počnu sa ozbiljnim čišćenjem saobraćajnica. Manje gužvi je i u vozilima gradskog prevoza, a kako su nam javili iz ovog preduzeća, sneg im ovog jutra stvara sve veće probleme. ''Iako je u ranim jutarnjim časovima stanje na ulicama bilo uobičajeno, sneg je doneo probleme i skraćenja linija'' - rekli su iz GSP-a. Problemi zbog snega zabeleženi su na sledećim linijama:

- linija 74 zaglavnljena od 09:15

- linije 25 i 26 zaglavljene u Kruševačkoj

- linije 23 i 53 stoje u Blagoja Parovića

- linija 65 od 8.40 skraćena do Omladinskog stadiona

- linija 405 zaglavljena u Ripnju, na terminusu Rašin Majdan

- linija 300 ne okreće u Ustaničkoj, već na Cvetkovoj pijaci.

 

bg sneg 03.jpg

bg sneg 04.jpgbg sneg 05.jpg

 

Ipak, nadležni tvrde da je ''sve po kontrolom''.

''Sve beogradske komunalne službe su u pripravnosti zbog najavljenih snežnih padavina, a u čišćenju snega biće angažovano oko 1.000 ljudi'' - izjavio je gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić. Kako je rekao, pre nekoliko sati su stavljene u pripravnost službe JP '''Beograd puta'' i ostalih komunalnih preduzeća u prestonici. Radojičić je naveo da će na ulicama Beograda biti angažovano oko 1.000 ljudi, oko 800 iz ''Zelenila'' i ''Gradske čcistoće'' i oko 160 iz ''Beograd puta'', kao i da će 72 vozila da se koriste za čišćenje snega. ''Obično su prvi sati pod naletom padavina komplikovani i sigurno je da će komunalne službe podneti najveći deo tereta kao i uvek, ali svi zajedno moramo da damo svoj doprinos, da očistimo ispred svojih ulaza i zgrada i učinimo da grad bude lepši i funkcionalniji'' - rekao je Radojičić.

 

preuzeto sa - blic.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva slika je napravljena jutros u 9, druga u 11:30. Dokaz da se samo bacanjem malo soli sprečilo stvaranje snežnog pokrivača. Šta (ni)su oni radili, nemam pojma.
https://www.kurir.rs/vesti/beograd/3183165/potpuni-kolaps-u-beogradu-prevoz-ne-ide-u-zarkovu-sremcici-ceraku-putnici-krenuli-peske-sneg-zavejao-sve-foto

 

IMG-a8da33c60d5b8bda502769885ba3119e-V.jpeg.97a5262068570defc301d095fcb9d92d.jpegIMG-52ee8b5905a88ab5bfd9edb59b24b4ad-V.jpeg.2f9fa86f48965783e465fc9338ef2643.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

iznenadilo ih,verovatno komunalne sluzbe mamurne jos od novogodisnje noci,a i umorili se cisteci trg kod narodne skupstine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...