Jump to content
FAS Goran
kole

Sitne temperature / zima nas je opet iznenadila?

Recommended Posts

Auu baš niske..ja sam pre neko veče slikao -8,5 i bilo mi je fascinantno,a ovo tvoje je tek objasnilo.. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjenica je toga dana (kako to obično biva) bila jedino hlasnije mesto -29C, tamo nisam bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš želju da slikaš na tabli -35 kolko je izmereno jutros. Sipaj gorivo i duplu dozu protiv mržnjenja i dođi Imaš smeštaj, a imaćeš i priliku da slikaš. Ma da je noćas već druga priča trenutno je -10 i pada sneškoo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pozivu.

Ovo je sve bilo bez aditiva (Rudnik), pun rezervoar Eko ED, 1.9 mjet, pali i ide bez problema.

Da budem iskren ne pamtim da sam se vozio po nižim temperaturama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh...sad je prijatnih -10! :)

Vrlo prijatnih :thumbup:

Kole, vamo to ne bi funkcionisalo bez aditiva.

Provereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kole

Verovatno bi bio jos blizi ovom sjenickom ekstremu da si prosao neki sat ranije, pre pola 9 koliko vidim da je bilo kad si ovo fotkao. Ovo je stvarno grozno, pazi, jos Rudnik nije na nekoj nadmorskoj visini (ako si isao Ibarskom), nesto mi je u glavi ostalo da na znaku na samom prevoju pise 522 mnm, ali nemojte da me drzite za rec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Boki - to što telefoni nama kažu, često nije tačno.

:)

A kola jutros -14 kad sam krenuo.

Ipak - kad sam stigao u Zemun, samo -8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loše držati i punjač za akumulatore u gepeku. Dodješ na posao, gurneš ga ujutru na "lako" punjenje...eto ti ga taze - ko mina oko 4! Šalim se, naravno, to su gluposti...ja sam mog punio pre 20 dana, izdržao mi dve kratke gradske vožnje i prekljuće - ćorak. Odmah da stavim u podrum...na "skroz" punjenje..i evo jutros pali na pogled. Ni ključ nisam čestito gurno...već se zaori pesma po kolima. A koliko će da izdrži...videćemo! Sve bi voleo, samo pred registraciju, osiguranje i debelo plaćanje još akumulator da kupujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh...sad je prijatnih -10! :)

Jedno je temperatura, a drugo subjektivni osecaj (dodatno uzrokovan vetrom, vlaznoscu i slicno). Evo sinoc, bas u to vreme kad si ti postovao:

397130_10150528976508271_785503270_8794799_51768.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loše držati i punjač za akumulatore u gepeku. Dodješ na posao, gurneš ga ujutru na "lako" punjenje...eto ti ga taze - ko mina oko 4! Šalim se, naravno, to su gluposti...ja sam mog punio pre 20 dana, izdržao mi dve kratke gradske vožnje i prekljuće - ćorak. Odmah da stavim u podrum...na "skroz" punjenje..i evo jutros pali na pogled. Ni ključ nisam čestito gurno...već se zaori pesma po kolima. A koliko će da izdrži...videćemo! Sve bi voleo, samo pred registraciju, osiguranje i debelo plaćanje još akumulator da kupujem!

Ja sam moj punio i otad nemam problema, na ove zime malo otežano vergla, ali ne padne napon da se resetuje sat i slično, ako je izdržao nekoliko dana već preko minus 10, cenim da će preživeti pa makar ga opet punio, ne dam pare ako ne mora pa da me ubiješ :thumbsup:

Samo dešava mi se da upali tek iz druge, prvo vergla malo otežano i malo duže, onda kao sastavi i kao da krene da radi, čuje se alnaser da treba da pustiš ključ, ako pustiš ugasi se, ako držiš i dalje, samo nastavi da vergla...onda iz druge upali iz cuga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

25012011128.jpg

Evo i moj skroman doprinos ovim niskim temperaturama, Ivanjica, mesto Katici, nadmorska visina 1150m...Sneg metar :) Katastrofa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

au ovo je neka nova instrument tabla na puntu :thumbsup:,ma i pingvini poceli da padaju u nesvest od hladnoce,ja jutros kad sam krenuo na posao,kod mene u surcinu -14,po gradu je bilo koji stepen vise,a kad sam dosao na zvezdaru na posao -13,a mogu zamisliti kako je na -22 :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zima nas je kao i svake godine iznenadila, ali ove god. je stvarno iznenadila ili smo mi zaboravili na one prave

zimske dane sa velikim snegom (bilo nekad i po metar snega po centralnoj srbiji)kad je neko morao da porani ujutro

da očisti stazu u snegu da bi se moglo u školu, na posao, u prodavnicu, pa tek onda prodju putari i pročiste dalje.

Kod mene u Kragujevcu sada ima oko 50 cm snega, svako jutro kad krećem sa automobila čistim neki sneg i opet ga ima.

Kakvo je stanje kod ostalih i kako se snalazite u vožnji po snegu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja od petka ne gasim mog Punta, ujutru ga ocistim i lagano uz ulicu. Sva sreca pa komsija cisti onim malim motornim cudom sto baca sneg pored inace ne bi dalje od ulaza :) malo je guzva problem ali uvece se lagano vozi 50-60, wintera drzi ko nenormalna :thumbsup: a da ne izostavim svakodnevno lopatanje od 2 sata da se ocisti celo dvoriste oko zgrade, jbg slobodan do 20-og pa da ne dangubim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Beograd / Zemun u kratkim crtama

- Snega ima i vise nego sto treba :D Ociscene su samo glavne ulice, a i one ne bas sjajno. Tamo gde je ocisceno, uvece je maltene led

- Zvanicno, u Beogradu je visina sneznog pokrivaca 40cm, ali verujem da u visim delovima grada ima i vise od toga

- Ja sam u ovim ravnicarskim delovima grada, pa uglavnom nemam problema sa voznjom

- Obozavam da vozim po snegu :)

- Ali, kao i svake godine, ta voznja mi izadje na nos zbog gomile majmuna koji ne umeju da voze ili imaju letnje gume, a resili su da ipak voze po snegu. Tako sam pre neko vece 5km vozio 15km/h (bukvalno) iza zene u jugicu, posto nigde nije bilo uslova da je bezbedno preteknem

- Prvih nekoliko dana je sneg bio suv i rstresit, pa je bilo lako ocistiti auto, ali vec polako postaje vlazan i tezak.

- Manje-vise, svuda sam prosao (sve 4 zimeske gume). Jedini problem mi je spusten auto, pa konstantno drljam patosom (ko je rekao grtalica?). Nije problem dok je sneg mek i rastresit, ali kad krene ovo cudo da se topi, pa uvece zamrzne... bice problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

au ovo je neka nova instrument tabla na puntu :thumbsup:,ma i pingvini poceli da padaju u nesvest od hladnoce,ja jutros kad sam krenuo na posao,kod mene u surcinu -14,po gradu je bilo koji stepen vise,a kad sam dosao na zvezdaru na posao -13,a mogu zamisliti kako je na -22 :ice:

:rofl: ovo je bre tabla na fabiji. Bio sluzbenom Fabijom na terenu pa sam slikao cisto da imam za uspomenu :) Izadjes iz kola i ostanes u tom polozaju dok ne otopli :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...