Jump to content
FAS Goran
stratowar

Grande Punto 1.9 MJet/1.3 MJet - menjač kao skamenjen / menjač se zakoči na niskoj temperaturi

Recommended Posts

 

A jer gp nema poluge menjača? Sada prvi put čujem da ima sajle..

Sajlu tako mi rekao majstor i ona se steluje.

A zasto mislite da je sajla?

 

ok videcu sad za vikend pa cu javiti.poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi nemaš tu mnogo opcija. Ili je sajla ili menjač ili cilindar kvačila. Kontam da je najbezbolnije sajla ukoliko ima samo jednu..

Upravo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko je voda u sajlama, ona se može isterati tako što se u bužir našprica fina količina WD-a a kasnije i ulja onog finog, mašinskog.

Dok se ušpricava, neko mora da sedi u kabini i da prebacuje brzine kako bi WD otišao što dublje u sajle.

 

Posle toga, menjač radi kao iz fabrike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dve sajle i da je bas najbezbolnije i nije. Za punta su oko 4000 rsd neke losije po komadu a original 7000-10000 kad sam ja kupovao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajlama popuste oni gumeni dihtunzi koji se nalaze na spoju menjača i sajle, od šaltanja, pa unutra udje voda i prašina pogotovo ako motor nema zaštitu ispod i onda na niskim temperaturama ledi i postaje gusta smeša, 

Meni taj sistem WD i ulje rešava problem na Idei, doduše, moram ga jednom u dve godine opet ušpricavati ali nije problem, pola sata posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta čovek radi preventive da radi da mu nebi te sajle riknule? Posto vidim da Ticma kaže da su 10000 komad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveris da li te male gumene manzetne stoje na svom mestu. Meni se bila pocepala, usla voda i korodirala vodjica na kraju sajle sto je vremenom prouzrokovalo i pucanje iste. Kazem original je do te cene, zamenske su jeftinije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preventivno održavati sajle podmazane, da šaltanje ide što lakše, kako se ne bi primenjivala prevelika sila na njih.

Ako je moguće postaviti suspleh ispod motora, da se smanji atmosferski uticaj (kiša, voda, sneg, blato)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ja to radim odozgo, samo skinem akumulator zbog lakšeg prilaza

Prati sajle koje idu na menjač i samo će ti se kazati :)

Hvala. Možda baš i večeras bacim pogled da vidim kakva je situacija, iako fenomenalano ide u sve brzine. Al eto čisto iz znatiželje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su manzetne ispucale i popuale stavio sam po 100 grama tovatne masti sa svih strana i to je to tako vodu odbija a prasina se lepi povrsinski i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stize zima duga i hladna :) Mrne mi mjenjač na temperaturi od -3 pa na hladnije. Sumnjam na sajle mjenjaca da su buziri ili mandzetne dobile pa da je uslo vlage ili vode. Kada ga upalim nakon 15-ak minuta proradi mjenjac. Nije do ulja mjenjao sam jos samo ostaju sajle. E sada pitanje je da li neko zna gde naci sajle za ovaj model od 6 brzina ili da li neko zna OEM broj da mi je lakse naruciti u nekoj prodavnici. Gde god odem traze mi da donesem uzorak a frka mi je skidati odmah kada rade sajle ali da su za mjenjati to je sigurno. Hvala na svakoj pomoci!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zbog čega je problem skinuti sajle, odneti da urade po uzorku i vratiti nove? Ili bar podmazati stare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedan problem sa grande punto 1,3 dizel multijet 90ks 6 brzina, 2008,

evo o cemu se radi, sinoc sam auto parkirao napolju i kada sam hteo da ga vozim posle sat vremena menjac je bio zakocen rucica nije mogla da se pomera,   temperatura je ispod nule, isto to mi se i jutros desilo,

kada se auto malo zagrejao i pod silom razdrmao rucicu  menjaca, tada rucica  proradi, 

da li neko mozda zna o cemu se ovde radi, iskreno ja sumljam na ulje u menjacu, auto sam kupio letos i nisam menjao menjacko ulje, a uvezen je auto iz svajcarske,

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala mnogo, sta mislis da li to moze da se popravlja kako izvuci tu vlagu, ili da budem strpljiv pre nego sto krenem :) da cekam da se auto zagreje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni ulje svakako a do sajli je verovatno. Trebalo bi da se skinu i ociste i razrade, mada je i to po meni samo za neko vreme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako po hladnom voziš kratke relacije pojavljuje se kondenzat u menjaču koji zamrzne.  Zamena ulja rešava problem dok se opet ne nakupi.  Leti ta voda ispari.

Ovo je iskustvo iz prve ruke. 

Naravno prethodno proveri sajle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala mnogo na savetima, da li je komplikovano da sam te sajle razradim, nisam jos zagledao gde su sajle, ako ima neko sliku ili klip sa neta molim vas da posalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2017 at 5:46 PM, milanv87 said:

hvala mnogo na savetima, da li je komplikovano da sam te sajle razradim, nisam jos zagledao gde su sajle, ako ima neko sliku ili klip sa neta molim vas da posalje :)

 

Svake zime je ovde taj problem aktuelan. :D

 

Ne mogu da se setim gde tačno možeš o tome da iščitaš, ali pričali su ljudi o tom problemu. Postoji fora da se naprskaju sprejem sajle, ali ćeš morati da sačekaš da prođe

ovaj minus. Moja ti je preporuka da zadržiš auto par minuta da odradi, jer se onda menjač sam od sebe malo dovede u normalu. Zanimljivo da kada vlažnost vazduha nije 

velika, taj problem se ne javlja i na priličnom minusu (bar sam ja to doživeo nedavno na -6, -7).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tih sajli možeš doći ako skineš svu onu plastiku oko ručice menjača i ručne kočnice ali najbolje bi bilo da se potpuno skinu i dobro podmažu. To bi već trebalo negde gde je toplo i gde ima kanal ili dizalica! To je ludost pokušavati sada raditi po ovoj hladnoći.

Mada lako je moguće da nije do njih problem.

Pod uslovom da ga voziš često navkratkim relacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...