Jump to content
FAS Goran
stratowar

Grande Punto 1.9 MJet/1.3 MJet - menjač kao skamenjen / menjač se zakoči na niskoj temperaturi

Recommended Posts

U ime našijeh admiRa :D, zamoljajem da ne citiraš post meposredno iznad jer se podrazumeva...

Može tagovanje ( @Onin) kako bi bilo blagovremeno odgovoreno...

Možeš jabučicu učvrstiti po želji ali ipak mora postojati neka fleksibilnost te stoga predlažem zamenu.

Kako doći do iste, ne znam.

Da li si proveravao nivo ulja u menjaču?

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. Ups, imas pravo. Ispricavam se svima.

 

Došao sam ja do nje, znam gdje se nalazi, ali ne znam kako bi je priljubio uz sam vrh (tako bi trebalo biti, koliko ja znam). Ovako je malo šlampava, klimava. 

 

Kako to provjeriti? Znam gdje su šarafi za sipanje i pražnjenje, ali ne znam čime bi provjerio količinu, hm. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čep za reviziju/proveru se nalazi negde na pola puta ova dva, sa prednje strane.

Kad je već ovakva situacija, obzirom da verovatno nije proveravano, preporučujem kompletnu zamenu ulja u menjaču.

Uputstvo, detaljno, se nalazi u priručniku.

U slučaju da nema priručnika, na fotumu postoji u pdf. formatu u odeljku za željeni model.

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipo,

da li je neko imao neki standardni zvučni signal koji se javlja nakon isključenja automobila (u mom slučaju Fiat Grande Punto 2010, 1.3MJT) - navikao sam se na taj bip, bip, ali već nekih sedam dana ga više ne čujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakvog zvučnog signala kada se ugasi auto! 

Možda se je sada samopopravio pa ne pišti više. 

Kakav je to bio zvuk i odakle potiče? Da nije neka dodatna blokada motora? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2021 at 7:58 AM, RionBlack84 said:

zvučni signal koji se javlja nakon isključenja automobila

Auto ti više nije zahvalan. Jako veliki problem može biti, posle neće hteti ni da krene kad ga upališ, sam će skidati felne i otvarati vrata da izađeš dok ga ne potkupiš! Znači pun kanister sa gorivom i promeniće priču. Uvek upali. 

 

Šalu na stranu, ne bi trebalo biti nikakvih zvučnih signala nakon gašenja auta. Možda pre paljenja, ako imaš parking senzore pozadi/napred i neku prepreku iza/ispred, a menjač u rikvercu/1.va Da nije nešto aftermarket ugrađivano ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nemam pojma da li je i koliko rađeno na njemu pre nego sam ga kupio prošle godine. Parking senzore nemam! Toliko znam!

Relativno sam nov u auto svetu pa ne bih mogao nikakvu dodatni info da napišem, osim da mi nije delovao preteće nikada. :D

Ali, eto već 8000km sam vozio sa tim zvukom koji se javljao bukvalno dve, tri sekunde nakon isključivanja auta. Svakako, nisam do sada imao probleme drugog tipa, a evo i 200km sam prešao bez tog zvuka i bez problema. Pitaću mog servisera da li se seća jer ne vidim šta li se odjednom moglo promeniti u celoj priči. 

Hvala, momci. 

 

Edited by RionBlack84

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/13/2018 at 7:58 PM, vicent said:

Već sam negde pisao. Nisu sajle već birač brzina na samom menjaču. Tamo gde se kače sajle. Osovina nakupi prljavštinu i prašinu i zeza. Kroz osovinu je brezon koji treba otkačiti, očistiti i brezon i cilindar i onda ide kao po loju.
 

Kupili Punta 2,2005,1,2,8v,pre neki dan ,na metan.Menjac sad poceo "KAO" da nesto zeza.Naime u 4.brzini pogotovo kad se pusti gas,cuje se kao da "prede",sta god to znacilo.Mozda i nije do menjaca.Auto ima elektronsku servisnu knjizicu,gde stoji da je tacno pre god dana menjane sajle i birac brzina,ako sam dobro protumacio.Danas idem u AK Kole na onu akciju besplatne provere,pa cu im napomenuti,ako uopste budu hteli to da pogledaju,jer imaju spisak sta gledaju na ovim akcijama

menjac1.jpg

menjac.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Danas sam imao problem zaglavljivanja ručice menjača, dešavaju se dve stvari:

 

1. neće da se vrati u ler položaj, na sredinu.... između prve i druge brzine se zaglavi, kao i između pete i rikverca, tako da kada ne diram ručicu neće sama da se vrati u ler (sredinu) nego moram da je poguram.

2. jako teško ubacim u trecu i cetvrtu brzinu, odnosno kada ga prebacim na ler (sredinu), odatle jako tesko ulazi gore/dole odnosno treca/cetvrta.

 

Primetio sam vec neko vreme da malo teže nekada udje u brzinu, ali danas da li radi hladnog vremena je baš bilo nezgodno... pri preticanju može biti baš opasno.

Dok ne odem do majstora od ponedeljka, znate li možda šta je po simptomima, da li su sajle ili nesto "krupnije"? Inače je stavljeno novo kvačilo, pre max. 20,000 km.

 

Hvala.

 

YCGK096-5_600_600px.jpg

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da su problem zaribale sajle menjača.

Veza od poluge ručice menjača do menjačke kutije je ostvaarena preko dve sajle.

Sajle se relativno lako skidaju.

Treba ih razraditi i podmazati a najbolje ih je zameniti.

Nije strašno a ni skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi, hvala na odgovoru. 

To mi se desavalo juce ujutru posle jedno 40min voznje, uvece ga opet vozio jedno 15ak minuta i nije imao problema. 

Svakako cu od ponedeljka u servis pa da zamene sta treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milosss90

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o istom problemu.

Mozes da procitas i dosadasnja iskustva, da se ne ponavljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

@milosss90

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o istom problemu.

Mozes da procitas i dosadasnja iskustva, da se ne ponavljamo.

Izvinjavam se, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...