Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Alekz

Novi sporting, novi ja :)

Recommended Posts

Samo da predstavim svoj Punto i malo sebe.

Punta trazim nekoliko meseci, a na isto toliko sam i na forumu. Razmisljao sam se dugo i neki modeli su mi odgovarali, ali cene ne i obrnuto.

Prvo sam zeleo HGT Mk2, ali je na kraju ispala ova kombinacija i nisam zazalio. Planiram da ga sredim mehanicki skroz, zato sto tu i tamo ima neko lupkanje. Mali potrosac, ima i plin bocu na mestu rezervnog tocka, cd player koji cu menjati, moram da zamenim i sediste kod vozaca, jos neke sitnice i bice u top formi.

Generalno enterijer je bas ocuvan ali cu i to da menjam... vremenom. Presao je 180.000 km i platio sam 1800 evria sa prenosom vlasnistva, saobracajnom...1860 evra a registrovan je do novembra 2012. Zivim u Sremcici, a radim na N. Bgd-u, pa mi je ova varijanta sa plinom legla bas.

Toliko za sad. Pozz svima

MG_3051.jpg MG_3072.jpg MG_3078.jpg

MG_3056.jpg MG_3086.jpg

MG_3066.jpg MG_3068.jpg MG_3082.jpg MG_3090.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao malo pre da kommentarisem,ali sada cu lep je nema sta. :)

Jel to 1.2/16v sa 6 brzina ili ? Jesi li mu ti radio krov? Koje je godiste?

napisi to malo. :)

Mozda crna stakla,mislim da bi mu to dobro leglo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ZoranicMNE

5 brzina

@ Bane23

Jeste 16 ventila, 87 ks, '98. godiste. Krov ima mat foliju koja je lepo odradjena, a stakla su blago matirana. Inace, razmisljao sam da mu stavim tamnu foliju na stakla (sve sem soferke), ali mi kaze drugar da je po zakonu valjda dozvoljeno da bude folija samo na zadnjim, bocnim staklima, sto mi je onda malo glupo....nekako sareno, atko da cu pokusati da nadjem nekoga majstora koji moze da sredi stakla sa toplotom.

Imam dosta toga u glavi sta bi i kako moglo, ali mjislim da je bolje da sredjujem auto nego da iznosim planove. Probao sam ga pre neko vece na "Novom Obrenovackom" putu i po satu izvlaci nekih 160km/h, a imam jos gasa. Jedino sto nisam imao pojma da mi treba jaci gas kad krecem ako sam na plinu ili je za to moguce stelovanje....nem' pojma. Kad je samo benzin u pitanju, polece kao blesav :) Eto....ne znam sta jos moze da bude interesantno, ali mislim da sam naveo neke bitnije stvari. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smeš da zatamniš sva stakla osim šoferke do 25%, meni su zatamnjena 28% i vozim tako već dosta dugo, prolazim sve kontrole bez problema :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to sto kaze Stiker :)

Svifja mi se punto kec u sporting varijanti.

One gume su 14ce? Koji je profil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E Bane izvini sto tek sad odgovaram...rintam kao konj. Pokusavam da se setim koje su gume i kad god izlazim iz auta, mislim o tome da nesto ne zaboravim u njemu, a cini mi se da su 185/55 r14 ako nisam lupio....pokusacu da se setim ujutru da pogledam, pa cu biti precizniji! :)

Smeš da zatamniš sva stakla osim šoferke do 25%, meni su zatamnjena 28% i vozim tako već dosta dugo, prolazim sve kontrole bez problema :thumbup:

Hvala za info...definitivno stakla (sem soferke) i stop svetla idu u crno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je bio jedan medu prvim i Srbiji

uvezao sam ga 2000 godine a on sam je 98

cim se pojavio jos jedan tj. dva i to koliko se secam jedan beli i jedan crni u Kumodrazu ja sam moj prodao je vise nisam bio zanimljuv na ulici

punto_tie.jpg

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je bio jedan medu prvim i Srbiji

uvezao sam ga 2000 godine a on sam je 98

cim se pojavio jos jedan tj. dva i to koliko se secam jedan beli i jedan crni u Kumodrazu ja sam moj prodao je vise nisam bio zanimljuv na ulici

punto_tie.jpg

Odlican je. Njemu su i sajtne u boji...i felnice mu chuche!!! :) Tesko da ces moci da bude unikatan sa standardnim(fabrickim) autom...jedino da ga sam modifikujes! Styling je chudo :)

E... jel mi se chimi ili ima shiber?!!

Ah da...ne mogu da nadjem sediste za njega. Treba mi samo "vozacevo". Upala su mi malo "ledja" i leva strana sedista je malo ugnjecena. Zvao sam gomilu nekih otpada i gledao preko oglasa, ali sam nasao sam ochuvana sedista od punta van-a!! Ima li neko ideju gde mogu to da nabavim?

Au bas je bio dobar!

Proveri ti jos jednom dimenziju guma ? :)

Standardan dan...rintao na poslu, pa jurio privatno, pa pivce sa drugarima, pa otisao kuci, vecerao, okupao se i legao da buljim u film i....proklete gume. "ladno sam onako isutsiran u nekoj jaknici izasao da proverim dimenzije guma!! Inace, 185-60-R14 :) Ako se ne razbolim nista mi drugo nece biti. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je bio jedan medu prvim i Srbiji

uvezao sam ga 2000 godine a on sam je 98

cim se pojavio jos jedan tj. dva i to koliko se secam jedan beli i jedan crni u Kumodrazu ja sam moj prodao je vise nisam bio zanimljuv na ulici

punto_tie.jpg

Nevezano za temu, ali vezano za sliku. Pogledajte kakav je parking iza i kakvi su automobili na njemu... Peglica, neke stare lade, nemam pojma... A slikajte danas neki parking. Ne kazem da je sjajno danas, ali zaboravili smo kako smo ziveli i sta smo vozili. Morao sam to da iskomentarisem, bas mi upadljivo na slici.

Edited by dri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro dosao komsija, super ti je puntic, da ga cuvas i u zdravlju vozis mnogoooo km :thumbsup:

Dobar dan....pazi Sremaja...nisam ni znao da ima nekoga ovde iz kraja :) i hvala za lepe reci. Vidimo se po kraju. :)

ovo je bio jedan medu prvim i Srbiji

uvezao sam ga 2000 godine a on sam je 98

cim se pojavio jos jedan tj. dva i to koliko se secam jedan beli i jedan crni u Kumodrazu ja sam moj prodao je vise nisam bio zanimljuv na ulici

punto_tie.jpg

Nevezano za temu, ali vezano za sliku. Pogledajte kakav je parking iza i kakvi su automobili na njemu... Peglica, neke stare lade, nemam pojma... A slikajte danas neki parking. Ne kazem da je sjajno danas, ali zaboravili smo kako smo ziveli i sta smo vozili. Morao sam to da iskomentarisem, bas mi upadljivo na slici.

Ako mi verujes, kad si prokomentarisao da ti je Puntic jedan od prvih, skontao sam da je bilo davno, a onda sam i primetio masine iza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto_tie.jpg

Ja koliko vidim ovaj je GT a ne sporting. Ima sva 4 diska...

Alekz, jako lep auto pogotovu mi se boja svidja :thumbsup: Nek te lepo sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko vidim ovaj je GT a ne sporting. Ima sva 4 diska...

Alekz, jako lep auto pogotovu mi se boja svidja :thumbsup: Nek te lepo sluzi!

Tacnije turbo IE ili samo TIE sa 136 ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...