Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sasko1

Fiat Tempra 1.6 ie - plovak goriva

Recommended Posts

Cao drustvo!! novi sam ovde i vidim da ovde ima dosta dobrih informacija za Fiat vozila, a i dosta pomoci, pa se nadam da ce neko i meni da pomogne kako da resim plovak goriva za Tempru 1.6 ie karavan SW, sa digitalnom tablom, vozim je od skoro i stvarno je besprekorna u svemu!

ali nikako da namestim plovak goriva, naime stalno pokazuje da nema goriva a ima ga nijedno polje na tabli za pokazivanje kolicine goriva ne svetli, sem crvrne lampice,,i kada se isti skine i pomera rucno, na tabli se ocitava vrednost, a kada se stavi unutra tj u rezervoar non stop pokazuje prazan rezervoar i svetli crvena lampica za nemanje goriva, majstor je cistio kontakte na njemu, celog ga rasturao i ponovo vracao a on isto, o cemu se radi?

hvala i pozdrav za sve ljubitelje Fiat automobila!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekao bih da nije, koliko sam ja uspeo da vidim, mada nisam siguran !! znaci ne sme da bude probusen, ?/to cu obavezno proveriti sada malo bolje kada ga opet skinem!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako je busan puni se gorivom i tone umesto da pokazuje nivo.jer je kod tebe ona verzija kao u cevi ili sa plovkom na rucici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha kapiram, logicno!! u plasticnoj cevi je!! na vrhu su 2 kontakta za dzek!!

i jos nerazumem sta pokrece plovak? da se on krece gore dole unutar plasticne cevi? trebalo bi gorivo valjda, pa da on pokazuje na tabli ostatak goriva? a ovako ako je zatvoren sta ga pokrece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! Druze, reci koja je cena? da se dogovorimo, jer ne mogu vise da se smaram sa ovim mojim plovkom! pozdrav i hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam o cemu se radi, moze li mi neko objasniti koja je tu fora sa tim glupavim plovkom? i kako on radi?

Posalje mi covek odavde novi plovak, racunam onaj moj na autu nije valjda dobar, ugradim novi, i on se ponasa isto kao i moj stari plovak, tj. kad je van rezervoara i pomeras ga rucno gore dole on pokazuje vrednost na digitalnoj tabli Tempre, kad se vrati u rezervoar pokazuje nista, tj blica lampica za prazan rezervoar i ne pokazuje nijednu kockicu za kolicinu goriva.

Da se razumemo, goriva ima u rezervoaru jedno 8-10 litara, vidi se i golim okom, kad izvadis plovak, ja stvarno vise ne znam koja je tu fora? i moj stari i ovaj novi plovak nisu fizicki osteceni, jel fali mozda neki deo za njega jos, ja stvarno nemam pojma, sta njega zapravo pokrece trebalo bi gorivo, nemam pojma vise, gledajuci ga ne shvatam odakle ulazi gorvo u njega da bi se on pokrenuo tj ocitao vrednost.

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bakarna zica klizi po bakarnoj plocici i na taj nacin se menja otpor odnosno struja, koja je odgovorna za pokazivanje nivoa na samoj tabli.

Pogledaj da li su osteceni ti kontakti tj. igla i plocica.

Kod mene je slicaj da se od koriscenja malo pohavala plocica i onda ne radi bas kako treba.

Od pola na gore pokazuje,a kad se nivo goriva spusti istod polovine onda pokazuje kao da ima 3-4 litra ili bas zalepi na nulu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, razumem,logicno je to sto kazes, provalio sam to druze, jer sam komplet plovak rasklopio vise puta,ocistio te kontakte malo ih razradio i deluju kao da nisu osteceni, lepo klize kontaktne igle po kontaktnim plocicama, sve je meni to jasno, samo mi nije jasno sta pokrece tj gura onaj unutrasnji deo plovka onu plasticnu cev na kojoj se nalaze kontaktne plocice, trebalo bi gorivo,jer on na suvom van rezervoara kad ga pomeras gore dole on pokazuje, ali stvarno vise nisam pametan, Hvala druze na informaciji svakako, provalicu ga valjda vec, planiram da ga probam u nekoj tegli sa vodom da vidim kako ce da se ponasa, a da je prikljucen na auto!! hvala jos jednom

Edited by maverik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno sam ga ja rasturao pa ne mogu bas da se setim,ali definitivno tecnost tj. benzin mora da pokrece :)

Pogledaj ti to malo bolje,ukapiraces sigurno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da gleda sa količinom od 8L do 10L šta može drugo da pokaže nego rezervu. Suni mu jedno 30L pa da vidiš kako ima da pokaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ce biti tako druze!! bez 30litara nista!!! sta je 8-10litara na rezervoar od 65 litara!! ali cu ga jos jednom malo bolje pogledati naravno, :yes OK hvala Vam na pomoci svakako!! Pozdravljam!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je tako kad ostane oko 10L ne pokazuje nista ili polovinu crtice.Ja sam pokusavao da to sredim pa nije bilo nista.I onda sam batalio posto vozim na plin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to druze! izgleda da ne registruje sve sto je ispod 10L goriva, a posto i ja vozim na plin to ce biti to. Ne mogu ni ja vise da se bakcem s time smorio me.

Jos jednom hvala Vam svima! ;) pa se cujemo... Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...