Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Duskodux

Lybra - unutrašnja rasvijeta

Recommended Posts

Jedno možda glupo pitanje. da lije moguće upaliti zadnja unutarnja svijetla na bilo koji drugi način osim otvaranjem vrata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis ona na krovu dva, isto se pale kao i ona ispod suncobrana, pritiskom sa strane :whistle: (bar kod mene na karavanu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i kod mene cudno funkcionise. Zadnja ne mogu da se upale zasebno i po potrebi (samo levo ili desno) ako vrata nisu otvorena. Bilo je potrebe nekoliko puta u toku voznje da se upale ali nije moglo. Padalo mi je na pamet da im dovucem zaseban minus ali vreme je faktor. Neka ih za sada ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se zadnja svetla kabine mogu uključiti bez obzira da li je dat kontakt. Samo se pritisne plastika sa strane.

Ista takva svetla, naprer, ispod suncobrana mogu da se uključe samo kad je dat kontakt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda to ponasanje svetala moze da se isprogramira dijagnostikom?

Tu nam vec treba misljenje nekog od majstora sa foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAlo sam pogledao u user manualu i po njemu se zadnja svijetla pale samo kad se vrata otvore. Koje genijalno rješenje :wallbash: !

Share this post


Link to post
Share on other sites
MAlo sam pogledao u user manualu i po njemu se zadnja svijetla pale samo kad se vrata otvore. Koje genijalno rješenje :wallbash: !

Ne zanm koku ti verziju imaš, ali kod mene se svetla pale i kad se otvore vrata, ali i kad se pritisne plastika. Ali, baš tako piše u uputstvu: strane 125 i 126. Prednja svetla - samo kad je dat kontakt, a zadnja svetla mogu uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm.. kod mene zadnja svetla uopste ne reaguju na prekidac, ukljuce se samo kada se vrata otvore... cemu onda svrha prekidaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se zadnja pale pritiskom na sam prekidac i kad se vrata otvore a za prednja moram da proverim... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, kako vam izgleda ta zadnja plastika od svijetla. Meni se može stisnuti na samo jednom kraju, i kad se tu stisne se potpuno iskopča svjetlo. I to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je to opisano u uputstvu koje ja imam.

untitled.jpg

I evo prevoda, ako neko ne razume najbolje engleski:

Zadnje palafonski svetlo

Zadnje plafonsko svetlo se poostepeno pali/gasi kada se vrata otvore/zatvore. Ručno uključivanje/isklkjučivanje je omogućeno pritiskom na sočivo A, na mestu koje je obeleženo strelicom.

Kod mene se upravo tako i ponaša. Samo da još jednom potenciram: zadnje svetlo se može upaliti uvek. Ali prednja plafnoska svetla samo kad je dat kontakt (što je stvarno bezveze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš, meni se prednja svijetla mogu upaliti i bez kontakta. Pa jesu li mogli više zakomplicirati rješenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojoj lybri karavanu se na prednjem svetlu kabine nalaze dva prekidača, jedan služi da mu našteluješ režim rada,ručno,autom., ili off, a na drugom pališ levo ili desno.Pozadi veliko do gepeka ima iste mogućnosti samo što je jedno pa ima samo ruč.,aut, i off, bočna zadnja pale deca kad god hoće u toku vožnje a u stajanju nisam gledao.Kad otklj. i zaklj. bilo ručno ili daljinski ako su mi na aut. pale se i gase privremeno sama sva svetla.

Generalno treba pogledati na svakom modelu kako se šteluje ruč., i autom., opcija, jer ako ti je pozadi ručno a napred aut. onda će se na otklj. paliti samo ona koja su na automatskom, naravno podrazumeva se da verzija opreme bude u fullu. Pozz... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda to ponasanje svetala moze da se isprogramira dijagnostikom?

Tu nam vec treba misljenje nekog od majstora sa foruma.

Ne moze na Lybri. Lybra nema centralnu elektroniku tako da svako programiranje dijagnostikom kod nje nije izvodljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod moje libre opet suprotno-i sa kontaktom i bez kontakta moze da se upali zadnje plafonsko svetlo,cak mi je nepaznjom zadnja leva lampa ostala ukljucena svu noc.

Kad se otvara daljincem svetla se postepeno pale i gase,ako se u toku voznje koristi zadnje svetlo a ne ugasi se ono ostaje ukljuceno i posle zakljucavanja vrata, sva se svetla pogase postepeno samo ta koja nisu ugasena ostaju da svetle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom, kod mene, kad stisnem zadnje prekidače oni isključe rasvijetu da se ne pali dok se vrata otvaraju.

Možete li vi iskopčati isto tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam provalio da kod mene zadnja plafonska svetla mogu da ostanu nocu upaljena i da istrose akumulator :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda to ponasanje svetala moze da se isprogramira dijagnostikom?

Tu nam vec treba misljenje nekog od majstora sa foruma.

Ne moze na Lybri. Lybra nema centralnu elektroniku tako da svako programiranje dijagnostikom kod nje nije izvodljivo.

Šteta. Meni je zbog svjetala iznad zadnje klupe akumulator ispražnjen do kraja skoro deset puta. Zgodna su za smirivanje djece u toku vožnje, ali već me nervira to stalno paljenje auta preko kablova. Pretpostavljao sam da gašenje tih svjetala ne može podesiti preko podešavanja, čak sam i gledao sa FiatECUscan. Da imam vremena, povezao bih to nekako preko kontakt brave. Ovako skraćujem i svoje živce i radni vijek akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je moguce da se istrosi akumulator? Pa zar nije napravljeno da se na libri poslije 20 min gase svi uredjaji elektronski, ukljucujuci i svjetla? Hm, ovo je sada za mene novost, mislio sam da ne postoji mogucnost da se na taj nacin istrosi akumulator...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...