Jump to content
FAS Goran
ajbanko

Opšti saveti prilikom kupovine aluminijumskih/čeličnih felni

Recommended Posts

Može i to. Ja volim telefonke tradicionalno, ali tražio sam bilo koje 18 pa jedino što je izašlo bile su ove kopije, izgleda niko ne prodaje felne za G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne izgledaju izvrsno, vidi se samo po centralnom znaku na slici koju sam ja postavio kao i na slikama online, boje su pogrešne.

Tako nešto sam ja hteo, mada mi se dopada i Sport 2 varijanta samo nisam siguran kako će da prihvati Giulietta taj dizajn:

 

Screen_Shot_2021-11-06_at_23_40_06.thumb.png.2bec0a850c5c48573a5456712782e8f3.png

Edited by alfaholic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boja felni ili boja znaka? 

 

A te druge felne mi se ne svidjaju, videh ih na Giuliji koja je stigla posle Nesine, izgledaju nekako manje i ne toliko agresivne kao model pre restajlinga 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja polovne felne 18” sa moje 159.

Jedan krak je varen, treba ih raditi, izguljene su, ne previše.

Kupio sam 17”, jer su mi je na 18” pretvrd auto.

I već dve godine stoje felne i nikako da ih oglasim.

 

18_felne.jpg

IMG_20190603_145537.jpg

Gume su skinute, bile su prestare i nemam ove čepove.

Edited by Grafit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoje predjasnje felne morao menjati jer je bilo previse ljubomornih po forumu, posebno na skupovima. Sve nesto beze, popreko gledaju, parkiraju dalje, pa da bih bio sigurniji da auto ne ostane na klocnama, uzeh sad ove koje imam. 

 

Poznat mi taj osecaj za feeling..

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineska slavina kupljena kod kineza i namotirana u kuhinju u fazoni ista kao minotti koja se takodje pravi u kini, kupljena ranije za kupatilo... Cena "no name" slavine duplo manja od ove koja je kupljena u prodavnici. Posle 10 god ta minotti nekoliko puta ciscena i vracana i sve radi ok, a posle 4 god smo imali poplavu u kuhinji jer je kineska pukla! Pukla iz cista mira i to ne cak na navoji ili sl, nego puklo telo slavine. 
Ako kupujete kineske felne, neka bar imaju neko poreklo, kontrolu ili slicno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW će od 2024. koristiti samo aluminijumske felne dobijene zelenom energijom

 

bmw felna.jpg

 

BMW će time emisiju CO2 smanjiti za 500.000 tona godišnje, a prvi MINI sa alu felnama od 70-procentne reciklirane sirovine stiže 2023.

 

Koncern BMW pojačava aktivnosti na polju održivosti te će od 2024. za svoje marke BMW i MINI koristiti naplatke od aluminijuma proizvedene 100-procentnom zelenom energijom. Za BMW je ovo je još jedan korak prema cilju stvaranja održivijeg lanca snabdevanja u automobilskoj industriji. Prelaz se posebno odnosi na energetski intenzivnu elektrolizu koja se koristi u proizvodnji aluminijuma i na proces livenja. U tu svrhu su postignuti odgovarajući sporazumi sa svim dobavljačima točkova BMW Grupe. Do sada su točkovi činili oko 5% emisija CO2 u lancu snabdevanja. Prelaz na održiviju proizvodnju koja se oslanja na zelenu energiju će smanjiti te emisije za više od 50%. BMW godišnje nabavlja više od 10 miliona alu felni.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da vidite kako zavrsavaju stare, krive, polomljene felne.
Pretapanje:

 

IMG_20220523_124758.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjena slika, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...