Jump to content
FAS Goran
nikola.krcmar

Fiat Nuova Bravo - mape za navigaciju (update)

Recommended Posts

sad ce nesha da spoji temu :) ako je navteq uredjaj, mapa za srbiju nemaaa :) tj ima al nista ne pokazuje sem glavnog puta tj auto-puta :) i vuce je sa CD nista se ne ubacuje nigde ako je po principu navigacije iz stila .

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na cemu :) i ja sam crkla pukla dok nisam skinula mapu, kad ono medjutim :) sad iz principa necu da kupim neki drugi uredjaj, samo zbog Srbije :) pored ove fabricke, ne treba mi jos jedna skalamerija u kolima :) a ova sljasti za ukras i statira u kukuruzu :) mada mi je u Grckoj letos neka opsta evrposka pokazivala malo bolje nego ova ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima link na temi stilo navigacija (il slicno) , za Srbiju a sa kolima sam dobila i neke razne mape za Evropu. Najvise italija naravno. U svakom slucaju pogledaj tamo negde ne mogu da se setim sad linka.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je tast kupio sebi fiat bravo 2010 sa ugradjenom navigacijom,ali nema mape Srbije samo autoput i Beograd nisam siguran,na koji nacin da mu apdejtujem ,on ima sd karticu na kojoj je instalirana ta fabricka,pa mi treba pomoc da li moze ova da se apdejtuje ili moram da instaliram neku drugu.Hvala svima unapred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ukljucujem se prekasno. Vidim mnogi su pisali o kozmetickom Instant navu kod Brava I ostalih Fiat/AR/L u koje se ugradjuje. Ja imam sd karticu sa mapama iz 2010 kao I svi. INteresuje me da li jeko uspio da sazna vise vezano za mape. Pojavile su se neke koje se samo skidaju bez potrebe za karticom. Pa se valjda overwrite fajlovi na kartici. Ima li novi info?

 

Hvala ljudi! :)

 

Instant nav 2017

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko smo se savaGT i ja konsultovali...Srbija na kartici - tesko...postoji neka mogucnost nabacivanja mapa Srbije na Cd i to moze da radi, ali posto i ja i Sava imamo noviji tip navi uredjaja kod nas mora samo na karticu, a Srbija na kartici nemaaaa...
Koje ti je godiste bravo, ako je ~2008 mozda mozes da nadjes na netu, odnosno to je ovo...

http://www.gpspower.net/peugeot-citroen/341731-maps-europe-2015-2016-rt3.html

 

I koliko sam ja razumeo to se nareze na CD i to radi na starijem tipu navi uredjaja...

 

Inace, bio sam u Madjarskoj i na mojoj kartici ima mapa Madjarske, navi radi odlicno, i bas sam se ubedacio sto ne moze Srbija da se namesti...
Ko sta zna neka doda, mozda nekada uspemo nesto da ispetljamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin-NS

za stariji tip navigacije , sa kružnim dugmićima ispod ekrana, odgovara mapa koju si stavio u link

za novi tip instant nav sa sd karticom, samo original set mapa .. koliko vidim na postu iznad tvog sadržaj se skida online, e sad da li na postojeću memorijsku karticu ili može neka druga, to naravno ne piše .. Srbija stoji da je podržana.

 

Jel imaš njegovu memorijsku karticu, ili su mape koje trenutno koristiš učitane na hdd ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam karticu i uz kola sam dobio ono plasticno pakovanje, i svasta nesto u tom pakovanju, sto nekih product keys-a, serial numbers-a i to...pa sam sve mislio da cu nesto moci sa tim, ali tesko...

 

Da ustanovimo samo...ovo je stari tip

i222222.png

 

A ovo novi

 

111111.jpg

 

Jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je , što se tiče slika, to su stari i novi tip.

Stari čita mape sa običnog CD-R.

Novi čita mape sa SD kartice.

 

Obrati pažnju na link što je postavio kolega u par postova iznad : https://fcagroup.navigation.com/sku/E2142011641001/en_GB/FiatEMEA/EUR

 

Ovo su nove mape za tvoju navigaciju. Mislim da ne postoji mogućnost krekovanja već samo legalne kupovine.

E sad, pre su isporučivane na gotovim sd karticama, a ovo izdanje za 2017. godinu se skida sa njihovog sajta/linka koji ti daju nakon što platiš ovih 140 eur.

 

Možda će postojati neka mogućnost da se sistem prevari pa iskoristi na više uređaja, trebalo bi probati, još je ovo sve novo i ne verujem da je neko kupovao.

Inače isti sistem ima i crna Alfa 159 na forumu, čini mi se član SavaGt.

 

Navigaciju koristiš i funkcioniše ti samo kad je kartica u svom slotu ili?

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, spomenuh ja SavuGt gore, cujemo se mi oko navigacije bar jednom dnevno :D

 

Nisam pokusavao bez kartice uopste...ne znam sta se desava bez nje u slotu

 

A i ovo na navteq sajtu, to sam odmah video, guglao, to je sve jasno, ali kada krenem na pretragu onih manje legalnih varijanti -mrka kapa-...za sada...valjda ce biti nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha dobri ste :) pazi, bitno je da je Srbija konačno uvrštena.. ono što ostavlja prostora da se nešto namesti jeste to što se sad mape skidaju sa njihovog linka..

jedino čekati da ih neko kupi pa probati, pratiti strane forume itd..

zanima me da li tvoj auto čita sa kartice sadržaj, ili se sa kartice kopira u hdd ako ga ima, pa slot za karticu može da posluži recimo za muziku ..

videćemo, izgleda je još rano :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Tako je, najbitnije da su odradili Srbiju, e sad kao i svi drugi sadrzaju, pojavice se to pre ili kasnije...e sad valjda cemo moci mi to staviti na nase kartice, da ne bude jos neka zackoljica...

 

Pokusacu sta se desava bez kartice pa javim, ali ja nesto mislim da on cita mape direktno sa kartice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj skupimo pare za jednu karticu, probamo da iskopiramo, a ako nam ne uspe svako je koristi na nedelju dana :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salim se ja, Srbi smo mi zakrvili bi se drugi dan :D

Procitao sam da se daje broj sasije pre porucivanja da bi se dobio serijski broj pomocu kojeg ta kartica radi samo na tom vozilu...

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel probao neko kopiranje mapa novijeg datuma istog formata ? Kod dosta prenosnih navigacija mi je to uspelo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probalo 10 ljudi na raznim forumima i navigacija ne prepoznaje te mape..

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo, ukoliko neko ima fabricku navigaciju a nema kod nadjeno resenje lik aktivirao na lanciji delta i radi azurirane poslednje mape sve super. Ako nekome treba neka se javi na PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...