Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Elektromagnetni parking senzori

Recommended Posts

Sad cu biti "posle bitke general" :whistle: ali trebao si prvo da ih razvuces negde , spojis na akumulator i priblizavas se da vidis kako rade.... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti pišti, isprekidano ili konstantno isto?

Ja sam ih spojio na akumulator prije nego sam ih stavljao na branik baš da vidim da lito čudo uopće reagira i kod mene je radilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja danas ugradi burazeru na puntu sa petoro vrata senzore pa se setio i koju slikicu da opalim da vam pokazem sta i kako. senzore sam uzeo u sivoj boji i toliko su se uklopili da izgleda kao fabricki cini mi se da je i nijansa ista. nisam teo da stavljam na lajsnu crne zato sto bi strcali malo gore i malo dole, posto je lasjna blago obla, pa da neko radoznao ne bi izvukao senzor, od alata je potrebno gedorica 8 za srafove na rubovima i torex ali ne znam koji broj zaboravio sam da pogledam ima 8 torexa. i skine se branik.

Prvo sam izlepio branik autotrakom pa na njoj obelezavao i odmeravao, a bila je tu i iz razloga da kad krenem da busim rupe ne osteti lak oko rupe, posle samo sam svukao traku i ubo senzore, za svaki sucaj sa unutrasnje strane sam ih zalio smrt lepkom, sve lepo provukao vezao vezicama i spojio na instalaciju desne stopaljke posto je tu rikverc svetlo. I na kraju slike kako to sve izgleda i neke dok se radilo, ako nekog nesto zanima nek pita slobodno sve cu pojasniti, nije nikakav problem, mogu da se ugrade veoma lako i brzo.

2012_03_17_16_26_41.jpg 2012_03_17_16_27_43.jpg

Nesto od alata, mozda ovde vidite koji torexi su u pitanju tj velicina.

2012_03_17_16_37_14.jpg

2012_03_17_17_39_46.jpg 2012_03_17_17_39_54.jpg 2012_03_17_18_50_53.jpg

2012_03_17_18_51_19.jpg 2012_03_17_18_51_37.jpg 2012_03_17_18_52_08.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam prezadovoljan, i nisu uopste uocljivi, kontam da ako nekom ne bi rekao da ima senzore da ono ne bi ni izvalio, toliko mi se svidja kako je to sve lepo ispalo da bi silazio svaki cas ispred zgrade da se divim svom remek delu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre čestitam na trudu i uspehu, stvarno dobro izgleda. S druge strane moram da pitam kakve veze imaju ovi parking senzori sa elektromegnetnim pošto je tema o ovim drugim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek isplativa investicija, ja sam se razmišljao da ih stavim pozadi kod mene, ali sam odustao iz razloga što uvek parkiram u rikverc, i skoro uvek dotaknem neku vrzinu koje su posadile babe ispred zgrade, i onda bi mi to stalno pištalo, pa se plašim da bih navikao na to, pa kad bude stvarno pištalo negde drugde da se zaboravim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre čestitam na trudu i uspehu, stvarno dobro izgleda. S druge strane moram da pitam kakve veze imaju ovi parking senzori sa elektromegnetnim pošto je tema o ovim drugim :)

e jbg, kontao sam da ne otvaram sada novu temu, reko parking senzori su parking senzori, premestite je. ja se izvinjavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko ove elektromagnetne u ponudi? Vidim da su jeftini, a mei je potreban samo biper, ne treba mi displej :) Cim sam cuo da se ne busi branik odusevio sam se. :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti ces bez branika da vozis,hahah,kupi u dusici imaju dobre jeftine,pa cemo ugraditi dodji kod mene,i ponesi onu plastiku da ti zamenim,ne znam da li na puntu mk2a imaju rupe za senzore u breniku,lajsnu svakako moras busiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa on je rekao da oce one kao tracica, sto se lepe na unutrasnjoj strani branika da ne bi busio, a sto se tice rupa ispod lasjne trebalo bi da ima posto mk2b ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti ces bez branika da vozis,hahah,kupi u dusici imaju dobre jeftine,pa cemo ugraditi dodji kod mene,i ponesi onu plastiku da ti zamenim,ne znam da li na puntu mk2a imaju rupe za senzore u breniku,lajsnu svakako moras busiti :)

pa daj da dodjem za plastiku vise, zaboravicu kako izgledas :D:D:D

odlucio sam se ipak za ove sa lepljenjem, ide zvucnik tamo do gepeka, ma milina. inace, nasao sam i ove klasicne, decko sa kp prodaje i daje garanciju 6meseci. 1700din, samo zvucnik. Aj videcu sutra u dusici, cisto da svratim da ih malo smaram :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale ako imaš Visa karticu možeš ih kupiti za $17 što je manje od 1500din a kod nas se prodaju od 2500 na limundu-kupindu do 4700 po nekim "prodavnicama". Stignu ti za mesec dana, poštarina besplatna. Ja sam ih naručio juče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno nemam...vidis, to i nije losa varijanta, moram naci nekog da mi to naruci pa ja da dam kes. A gde bih eventualno mogao da narucim!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale ako imaš Visa karticu možeš ih kupiti za $17 što je manje od 1500din a kod nas se prodaju od 2500 na limundu-kupindu do 4700 po nekim "prodavnicama". Stignu ti za mesec dana, poštarina besplatna. Ja sam ih naručio juče.

Daj link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet je da izbegnete te elektromagnetne... Nisu uopste dobri. Ja ih imam na cromi, a brat na laguni karavan... ispalili smo se seztoko sa njima. Kod brata na laguni, senzori su izgleda previse nisko, pa kad ide u rikverc ima zvuk kao telefon kad je zauzet :D Kod mene je stanje nesto bolje, rade, ali opet nije to to, nisu pouzdani kao drugi... Recimo, na oba auta sam testirao i priblizno isto rade, na isto reaguju itd. Recimo, na stubic iza ili auto ce svakako reagovati, ali na drvo recimo ne... ili zid.

Kada idem polako u rikverc na pola kvacili, milimetar po milimetar, gotovo i da nece zapistati i daju konstantan zvuk tek kad stignes do same prepreke, ako to isto uradis malo brzim kretanjem, pocece da piste, reaguju drugacije i ispravnije! Recimo ako stavim iza auta plasticnu kantu ili drvenu letvicu na njih ne reaguje uopste ili reaguje tek kad udarim u prepreku. Ako iza auta na istom mestu postavim nesto metalno, reagovace bez problema. Kada idem na auto iza reaguju kako kad, ali uglavnom na vreme i menjaju zvuk kao i sto treba. Recimo,garazna vrata su mi drvena i njih ne vidi na vreme, vec tek kad naslonim branik na vrata pocne da reaguje.

E sad sve to ne bi bilo mozda toliko strasno, da se ne desava da kad krenem u rikverc oni zapiste kao da sam udario u prepreku, a pozadi nema nista. Ili tako zbuni reagujuci na nesto cega nema. Dodatni problem prave po kisi ili snegu, tada uopste nisu pouzdani i nema pravila kada piste, kada ne... Ipak kod mene na cromi su pri vrhu branika. Pa im se ne desava toliko da piste na sve i svasta... Ali recimo kod brata na laguni su nisko i hvataju sve zivo, piste i na ivicnjake, kamencice i prevoje na asvaltu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga link gde sam ja naručio, da vas ne deru naši prepodavci http://www.dhgate.com/1-set-factory-wholesale-electromagnetic-parking/p-ff8080813097879b0130bf7a40fe3a3b.html#s2-29-null

Što se tiče grešaka i nepravilnosti u radu senzora naišao sam na čoveka na dačia forumu koji kaže da ako nekome ne rade dobro da nisu pravilno postavljeni i da on hoće svakome da objasni kako se pravilno postavljaju jer nije za svaki auto isto i da je pravilno postavljanje trake ključno za pravilan rad senzora. Takođe dosta njih je hvalilo ove senzore i oduševljeni su sa njihovim funkcionisanjem a ne verujem da bi to pisali da nešto ne valja.

E sad taj lik sa dačia foruma nije nigde javno napisao pravilno postavljanje ali kaže da je svima polao na pp koji su ga pitali kako da ih montiraju pa mogu potražim taj post i ostavim link ovde pa se registrujte tamo i pitajte čoveka. Ja ću to uraditi na proleće jer neću sad po hladnoći da skidan branik. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto ne hvale elektromagnetne parking senzore. Gde god sam čitao (tako i na našem forumu) ljudi su se pokajali što su kupili. Inače nepouzdani, nereaguju na vreme, rade samo dok se vozilo kreće, na drvene predmete slabo ili uopšte ne reaguju (jedino ako imaju eksere u sebi) itd. Svi preporučuju bušenje branika i ugradnu ultrazvučnih senzora.

Možda ima neka fora pri ugradnji (dosta se njh sjebalo), a možda jednostavno nije prava stvar. Da je dobra tehnologija sigurno bi fabrike prve prestale da buše branike.

Posle ovih iskustva kolega sa foruma sigurno kupujem ultrazvučne, samo koje ? Valeo ili male kineze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se dosta njih bude žalilo i ja ću moje na limundo pa za te pare mogu kupiti obične. Ali meni se obične ne sviđaju ne zbog bušenja već zbog toga što vire napolje. A nigde u prodaji nisam našao da izgledaju kao fabrički, znači u liniji sa površinom branika.

Ja verujem da elektromagnetni senzori rade dobro ako se pravilno montiraju. Da ne budu previsoko ili prenisko postavljeni ili na krivinu na braniku nego da se traka zalepi po pravim uglom u odnosu na put. Jer zašto bi ih neki hvalili i pričali da nemaju problema sa njima?

Evo vam link ka dacia forumu gde pričaju o elektromagnetnim senzorima a član Sale je osoba koja hoće da objasni kako se pravilno postavljaju.

http://74.220.207.172/~daciafor/index.php?PHPSESSID=oblqpqc1nbekv75dcr920r2hv7&topic=116.150

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...