Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Elektromagnetni parking senzori

Recommended Posts

- Što jes - jes, Lybra SW je jako nepregledna za vožnju u rikverc. :thumbdown:

- Odavno sam planirao da namestim parking senzore, ali nikako mi se nije dalo da bušim zadnji branik (tamno sive boje) i nakalamim 4 ružna crna "dugmeta". :thumbdown: Da bar imam neku crnu lajsnu, pa da ih tu namestim, ali jok.

I evo sad vidim da postoje neki elektromagnetni parking senzori (video sam na temi o skidanju zadnjeg branika na Lybri) za koje ne treba bušenje branika, već se neka traka zalepi na unutrašnji deo. :thumbup:

Nije ni mnogo skupo, ima na Kupindu, za 2.900 din (valjda se plaća i transport, ne znam još nisam kupovao) :coffee:

Zanima me mišljenje forumaša koji već imaju pomenutu spravicu. Valja li ? Mane, prednsoti ? Bilo kakav komentar je dobrodošao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio ja al nisam ugradio vec par meseci :whistle:

Deluje ok , probao sam "na suvo" pisi, radi :)

Jos samo da ugradim... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja narucio iz Kine. Gledao sam i dosta skuplje na nekom engleskom sajtu. Po izgledu su identicni kinezima, a da li su unutra isti nemam pojma :)

Inace i one "obicne" parking senzore imas u bojama, takodje mozes ih farbati u koju hoces boju. Ima varijanta gde su smesteni u okvir tablice recimo

Trazim temu gde smo pisali o tome, ali nesto mi slabo ide :rolleyes:

edit: evo teme :)

evo jos jedne http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=45776&st=20

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, pominjani su ti elektro-magnetni senzori, cak mislim da ih je dovla imao, pa dao komsiji koji je vrisnuo na uredjaj...tako nekako, uglavnom, valjda rade ok!!!

da "udarim" i ja edit: objasnjeno u gornjoj dopuni posta... :rolleyes:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inace i one "obicne" parking senzore imas u bojama, takodje mozes ih farbati u koju hoces boju.
Ma znam to, ali sigurno nema u mojoj boji, a kako da farbam ? Kako da smućkam deset kapi baš moje metalic tamno sivu ? Nema šanse.

Nego nisi rekao koliko si platio ?

Ma kupujem. :thumbup: Na kupindu samo 2.9000,00 din. (http://www.kupindo.com/Ostalo/9769766_Elektromagnetni-parking-senzori-bez-busenja-)

Sve i da ne radi bog zna kako, nije mi ni žao para.

Kad budem ugrađivao, slikaću postupak, korak po korak, pa ću da postavim temu na Uradi Sam.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

platio nesto manje od 20eur, tako da je ta cena na kupindu OK ;)

Neces smuckati par kapi nego recimo 200gr boje pa ti mozda zatreba za neku ogrebotinicu, tackicu od kamencica itd... :thumbup:

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih uzeo jer mislim da ni kvalitet ovih klasicnih (u toj ceni) nije bas vrhunski pa mi busenje branika i nije bas prva opcija ;)

Sta je prednost: ako crknu, skines kontakt sa rikverc svetla i nemas parking senzor i ne vidi se :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da li je zaista besplatna isporuka ili je to samo navlakusa, pa kada stigne paket a ono... :vava:

ako je zaista ovako ja narucujem sa gore postavljenog linka, samo neka neko potvrdi ili demantuje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da li je zaista besplatna isporuka ili je to samo navlakusa, pa kada stigne paket a ono... :vava:

ako je zaista ovako ja narucujem sa gore postavljenog linka, samo neka neko potvrdi ili demantuje. ;)

Nije navlakuša, zaista je besplatna poštarina. Preporučujem HONGKONGPOST. Može ti se desiti da ovi naši pokušaju da ti naplate carinu kada ti stigne paket, ali pošto je vrednost ispod 50€ možeš da se žališ (da priložiš račun koji ćeš dobiti na mail) i da ti ukinu, mada čisto sumnjam da će ti razrezati carinu jer znaju i oni koliko koja roba vredi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti su na mojoj Lancii.

i kako rade ?

p.s. daj link od teme gde si predstavio lanciu,hocu da vidim kakve to felne imas :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besplatna postarina, kao sto pise. DHGate i slicni sajtovi su malo skuplji od ebaya, ali nije uslov paypal ;) vec se moze platiti direkt sa karticom :)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking senzori rade savršeno. Kraj označavaju neprekidnim pištanjem na nekih 5-10 cm. Sto se tiče felgi, auto nisam predstavljao. Radi se o Alessio Monzi.

I da, di ces jeftinije od 15 eura za ovo čudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,a ja sam moj branik izbusio i sada imam dugmice :thumbdown:

Klasicna rad za ugradnju,eto samo sto su iza vidljivog dela branika i ekstra su :thumbsup:

Ja sam moje platio pre neke dve god, mozda malo manje oko 40eura i rade super i imaju jos displej koji je ekstra,s tim sto su ovi bolji ne busis branik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zadovoljstvom bih platio nekom da mi ugradi takav ili sličan senzor. :) Je'l radi to neko nama bez garaža uz skromnu novčanu nadoknadu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zadovoljstvom bih platio nekom da mi ugradi takav ili sličan senzor. :) Je'l radi to neko nama bez garaža uz skromnu novčanu nadoknadu? :D

pa ni ne treba ti garaza, samo sacekas da bude malo lepsi dan, bez padavina, i odradis sam na parkingu, veruj mi da nije nista tesko.

@Valdo

kucaj u guglu parking senzori i izbacice ti par firmi koje to prodaju, ja sam pre neki dan nasao, negde kod nas ali ne mogu da se setim kako se zove firma, i cini mi se da je bilo nesto jeftino.

Ja sam danas kupio preko kupinda one obicne za koje mora da se busi branik ali sam uzeo u sivoj boji, da ugradim burazeru na punta, a ove nisam hteo ne znam zasto ali mi ne ulivaju neko poverenje, znaci bez razlozno ali tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montirao sam danas, žešče sam se namučio sa branikom, sve spojio kako je u uputstvu ali - džaba ga bilo, ne radi ! :thumbdown: Zapravo radi, ali non-stop pišti sve jednako !

Na kutijisi spolja nema nikakvih potenciometara za podešavanje, pa sam otvorio da pogledam da li možda ima unutra. Ali - jok. Ostavio sam ga tako, neka pišti do daljnjeg, a posle ću već da smislim.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...