Jump to content
FAS Goran
calicd

Lancia Lybra 2.0 SW - Check signal and trip computer missing

Recommended Posts

Dragi moji libraši, pre neki dan sam vam predstavio moju ljubimicu i utisci su zaista sjajni. Prešao sam skoro 1000 km sa njom i oduševljen sam. Kad sam je uzeo, oterao sam je na dijagnostiku i pri tom je konstatovano da ne radi lambda sonda (pre katalizatora, sensor 1, red 1) i pretpostavljam da mi je termostat ostao zaglavljen u otvorenom položaju, obzirom da mi u toku vožnje ne diže temperaturu iznad 50 stepeni (kada radi u mestu popne se do 90 i tu stoji). To ću rešiti ovih dana.

U felix tim-u u BGD sam našao lambda sondu za 5400 dinara, a u Kit komercu u Zemunu, termostat za oko 3400 dinara.

Povod mog obraćanja danas nije prethodno navedeno, već to što mi od prvog dana na displeju stoji poruka "CHECK" SIGNAL AND TRIP COMPUTER MISSING. Ovo mi uopšte ne utiče na rad motora, jedino što ne mogu da pratim potrošnju goriva. Kompjuter me pušta da uđem u meni TRIP i da šetam po njemu, ali nudi samo resetovanje i promenu sa "KEY" na "TRIP".

Kada sam pazario auto, akumulator na njemu je bio slab i paljen je uz pomoć startera i pretpostavljam da ga je to z.... Napominjem da na dijagnostici ne pokazuje nikakvu grešku. Da li je iko imao ovakav problem? Bio sam u ovlašćenom servisu "Bogunović" i ispraćen sam sa rečima da oni to ne mogu da reše i da konsultujem nekog autoelektroničara (OVLAŠĆENI SERVIS :wallbash: ). Dosta sam vas davio.

Ako neko može da pomogne bio bih mu zahvalan. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde posto je tebi veca muka ;) prevedi ovo

image.jpg

Koliko sam ja video problem je u komunikaciji instrument table i ICS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da mrdnem ovu temu iz letargije. Naime, u proteklom periodu nisam uspeo da saniram ovaj problem, a svašta sam probao. Skidao sam klemu i posle nekog vremena vratio - NIŠTA, skidao ICS, otkačio konektore, ponovo ih spojio - OPET NIŠTA. Na kraju sam počeo da tražim kompjuter i jedva sam ga našao...

gg35.jpg gg36.jpg

Nalazi se ispod nogu suvozača, ispod one plastike na itisonu. Raskačim komp, ostavim tako nekih 3 sata, zakačim konektore i opet NIŠTA. Baš sam se izbedačio, išao sam i kod autoelektroničara (viđenjiji u BG - neću navoditi kod koga) i ništa nisu uradili. Prikačili dijagnostiku, kažu nema grešaka i da ne znaju šta bi bilo pametno da se uradi. Juče uhvatim malo vremena i skinem komp, izvadim štampanu ploču iz one narandžaste kutije i u donjem delu ploče vidim da je bila u kontaktu sa vlagom (vreovatno dubinsko pranje). Očistim od tragova prljavštine i oksidacije, odem do drugara i prelemimo kontakte u tom delu ploče i opet NIŠTA (verovatno je neki elemenat skiknuo). Zna li iko ko popravlja ovako nešto?

Mislio sam da sa neke lybre kao što je moja skinem komp i montiram na moju i vidim da li se isto ponaša, ali ko za maler ne poznajem nikoga ko vozi ovakav auto, čak se ispostavilo da niko koga znam ne poznaje nekog ko ima lybru. Bedak. Glupo bi bilo da se zalećem i kupujem taj deo, a da pritom nisam siguran da li je to uzrok problema. Napominjem da mi auto radi normalno, ali nemam CHECK na displeju ICS. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem CHECK" SIGNAL AND TRIP COMPUTER MISSING. , sredjen u Bg elektru, problem je u kontolnoj tabli kao sto ti rece Woodoo , to je njima rutinska popravka, brzo resavaju problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li neki kontakt telefon ili adresa? Hvala

P.S. Inače da odgovorim i na prethodni post. Nemam problem sa kazaljkom za gorivo, niti sa bilo kojim instrumentom oko brzinomera(na onom malom displeju pokazuje uredno ukupnu kilometražu i gradsku), nego ne mogu da pratim potreošnju u opciji Trip na ICS (daje mi da šetam po meniju i da resetujem, odnosno menjam opciju sa KEY na TRIP...). Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tosin bunar 188, tel 011 319 16 82, auto elektronika, mislim da je tebi problem manji nego meni jer meni se cela tabla gasila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas me zadesio isti problem. Naime, krenuo sam da zamenim sijalicu treceg stop svetla (a usput i da osposobim prskalicu). Kad sam stavio novu otisao sam da dam kontakt, kad ono na ICS-u poruka "CHECK" SIGNAL AND TRIP COMPUTER MISSING. Naravno sijalica nije proradila, a jos sam i primetio da mi zadnja stop svetla ne rade uopste (nijedno), da mi ne rade maglenke (ni predje ni zadnja) i da mi ne radi kilometar sat. Sreca u nesreci je to sto je zadnja prskalica proradila. Ovih dana cu da odem kod elektricara i da vidim u cemu je problem :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces da kazes, osigurac je bio uzrok svih problema, od trip opcije i kontrole potrosnje do maglenki i stop svetala?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kada je pregoreo osigurač na Mercedesu (prilikom zamene svetla na tablici) prestali su da rade podizači stakala, ESP/BAS/ABS, osvetljenje kabine i možda još po nešto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces da kazes, osigurac je bio uzrok svih problema, od trip opcije i kontrole potrosnje do maglenki i stop svetala?!

Upravo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Pozdrav,

moze li mala pomoc? Danas mi se pojavila ista greskaa.

Znate li bar koji je osigurac u pitanju i da li to mogu sam da otklonim ili moram kod majstora?

Posto zivim u Vranju, a BG daleko, moze li neko da mi kaze gde da kazem majstoru da bar obrati paznju?

Ovde na jugu imamo dosta problema sa italijanima, retko ko ih radi

\\\hvala vam unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, nisam bio tu kad je majstor otklanjao kvar, ali znam da se osigurac nalazi u kabini, kod nogu vozaca, samo ne znam koji je... :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektronika... Sta se dogadja na kolima?

Kad izvadim osigurac za kod, ima veze izmedju svih delova i pokazuje da su uvezani, al auto naravno ne pali...

Kad vratim osigurac, pokazuje bedna crvena slova, al mogu da vozim... 

Aj sad budi normalan...  :guitar:  :harhar:  :whistle::wallbash:  

veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se,

ne stizem da se vratim ovde tako cesto kao sto bih hteo. Nisam u Srbiji trenutno, ali auto se jos vozi onako sa ovim sasavim crvenim slovima.. doduse, i odustao sam da se bakcem sa tim. mozda kad budem isao za bg poslom po povratku nazad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan librasi opet pisem na ovu temu,kod mene se  problem desio pre jedno dva tri meseca ali i dalje vozim tako....
Chek signal and computer missing crvenim slovima onako na ekranu ne samo sto ne mogu da proveravam kilmotrazu nego ona opcija koja su vrata zatvorena a koja otvorena ne radi radio stanice prikazuje tek ponekad...... Sve ostalo je normalno....

 

Da napomenem na instrumental tabli se nalazi ispupcenje kao da je plastika pregorela i udarila tj istopila se u nekom krugu od precnika 1 cm..

e sad da li da pregledam osigurace ili da menjam kontrol tablu ili se moze popraviti...
pozdravljam vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dobar dan librasi opet pisem na ovu temu,kod mene se  problem desio pre jedno dva tri meseca ali i dalje vozim tako....

Chek signal and computer missing crvenim slovima onako na ekranu ne samo sto ne mogu da proveravam kilmotrazu nego ona opcija koja su vrata zatvorena a koja otvorena ne radi radio stanice prikazuje tek ponekad...... Sve ostalo je normalno....

 

Da napomenem na instrumental tabli se nalazi ispupcenje kao da je plastika pregorela i udarila tj istopila se u nekom krugu od precnika 1 cm..

e sad da li da pregledam osigurace ili da menjam kontrol tablu ili se moze popraviti...
pozdravljam vas!

 

Druze, da sam na tvom mestu, posetio bih majstora. Ne zameri, al instalacija je to, ko zna sta sve moze da se glupavo desi.

Ja jos nisam bio kod majstora, ono skoro godinu ispisuje poruke crvenim slovima, al jbg kad u Vranju nema majstora koji zna sta da radi sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri zicu od table konektor A pin 12 do B pin 6 na displeju -bez  Navi

ili B12  - sa navigacijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari molim sve koji su rešili ovaj problem da napišu kako su otklonili grešku a korisnika Lybra posebno da pita tog svog majstora o kojem se tačno osiguraču radi? Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je u proteklih 2 meseca ovo zadesilo.E sada kod mene je druga prica.Pojavi se na kratko odjednom i posle nestane.Ali sam resio da prekontrolisem to.Ima li neko neku ideju?

Malopre mi je upalilo tu gresku na nekih 200m ispred kuce,stigao kuci ugasio auto sada dao kontakt nema greske.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...