Jump to content
FAS Goran
goran-72

Otvaranje otpada? / Kupovina stranca radi delova - savet

Recommended Posts

Zamolio bih sve clanove, ako mogu da mi nekako pomognu tj. daju neki savet

Naime vec neko vreme mi treba neki dodatni posao, kroz neko razmisljanje sam dosao na ideju prodaje polovnih delova tj. kao neki mini otpad, uslove imam, znanje sasvim solidno.

Koji marku, model izabrati? Razmisljanjem sam dosao do Fiat Bravo, Brava, Marea (u sustini jedan slican auto), iz razloga sto ih ima dosta na putevina, a opet moze se naci solidno ocuvan stranac

Koliko je to uopste isplativo? Isao bi na to da kupim ovde celog stranca, pa posle prodajem pojedinacno delove. Pomenuti automobili ovde se mogu naci za 600-700eur.

Par primera koje sam izvukao iz oglasa:

BRAVO 1.6 16ventila,97god.klima,podizaci abs,servo.centralna,stranac sa tabicama.u odlicnom satanju enerijer kao nov,motor odlican.cena 700

MAREA 1.8, '99, karavan, klima, 16v, stranac, 850 €.

MAREA 1.8ELX, karavan, '97. stranac, 690 €.

MAREA 2.0 '00., klima, abs, servo, cb, stranac, 750 €.

Pa molim sve koji nesto znaju, imaju neko iskustvo, da li se tu uopste mogu izvuci svoje pare da iznesu svoje misljenje

Uopste ne zelim od ovog da se "obogatima" cisto da imam neki dodatni prihod

Hvala svima koji se budu ukljucili u ovu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otpad je fin biznis ali prvi problem koji imas je to da ne smes da imas auto koji je stranac jer je to carinski prekrsaj,jebi ga.a kupiti aute koji su pokvareni ili havarisani iziskuje veliki trosak.mozes kupovati strance i rasturati ih ali rizikujes da budes kaznjen toliko toliko da posle radis bukvalno godinama da bi platio kaznu.ali ko reskira profitira :whistle:

veoma je isplativo.nema sanse da budes u minusu pogotovu sa strancima.

ako izuzmemo :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posao je dosta isplativ, moj burazer je pre 4 god otvorio VW otpad na magistrali. U pocetku je imao dosta problema sa konkurencijom tipa kradja delova, unistavanje limarije i samog placa i dosta drugih stvari. Stalno doteruje samo strance i nikakvih problema nikad nije imao sto se tice papira i prekrsaja. Eto primer prosle nedelje je uzeo Golfa 4 za 1500 eur u besprekornom stanju i iste nedelje je prodao par delova i izvukao skoro 700 eur. Ako imas uslove nemoj da se dvoumis, ja sam hteo da rasturam VW posto je njihov obrt kod nas za sada najveci ali nisam imao gde da drzim delove :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budes ljubazan i budes ljudima prodavao ono sto oni traze, moci ces da uspes u tome sigurno... Mislim uspevaju i ovi koji nisu ljubazni i koji kad trazite nosac menjaca pokusavaju da vam uvale kompletan menjac pa vam jos pokusavaju onda i motor utrpati jer ide u paketu sa menjacem :wallbash: Mislim, najveci fazon je da imas dobre komsije, pocetni kapital i da nadjes trziste ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve ima resenje! :book::rtfm:

\\\\\samo dobro odluci koja ces vozila da radis!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to prvo da uvedu ovi veliki otpadi :)

Ako si resio uzmi ta 2 auta pa probaj. Ako ti krene onda razmisljaj dalje. Kad vec imas mesta ti ih odmah rasturi, skloni delove da se ne vide sa ulice, a sasiju iseci i pravac otpad. Mozes i tu da uzmes lepu kintu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi

Ponovo mi treba vasa pomoc, nasao sam Mareu, ali 2.0 benz ima klimu, podizace, felne, ali je 2.0 ja sam mislio da jurim onu 1.6, 1.8 ili dizel. Pa me interesuje da li ima kod nas tih 2.0 motora tj. da li cu moci da prodam neke delove motora, menjac, elektroniku, hladnjake, klimu posto nisam bas video puno tih 2.0, s druge strane ima aluminijumske felne za koje mislim da se moze dobiti oko 200eur. Zvao sam coveka daje je za 700eur, pa me interesuje neko vase misljenje

To je ova Marea

sa20.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1810257/fiat_marea_20_benzklimaalu/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za 230e uzeo Abarth felne kao nove 17',a ove su i manje i u losijem su stanju ;)

Nego, ja znam 10 ljudi sa Mareama, svi imaju dizele, mada pazi, dosta stvari mozes prodati, od spoljasnosti (stakla, stopovi, farovi, hauba itd) ali kontam da glavne delove, gde se uzima jaca lova, ces teze prodati. Precesljaj oglase polovne i vidi koliko se prodaje tih 2.0, koliko dizela pa ces doci do nekog zakljucka :)

Inace, mozda ti se isplati da odes u Nemacku i dovezes 2 stranca, a tamo su oko 300-400e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za policiju nije problem ja imam tri komada na dvoristu bitan je samo dobar komsiluk.ovaj punto je prodat u gornji milanovac :wallbash:,trebao sam da ga uzmem.pogledaj i po lokalnim oglasima ja sam nasao punta za 400e sa ful opremom,kozom i novim gumama.srecno :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto te nameste za sekund, inspekcija i tap, gotovo. Do sada sam u garazi koju sam iznajmljivao po njima: rasturao kradene automobile i preprodavao naftu! Inspekcija dosla, uverila se da nema nista i gotovo, a ti vidi sta ce da kazu ako rasturim zaista neki auto :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,tvoja garaza je verovatno bila u blzini nekih solitera,verovatno si tu cesto "zujao i pravio buku" pa zato. :lol:

Ko ima kucu sa dvoristem ne vidim nikakav problem da doveze auto u dvoriste i da ga raskupusa,da te delove slozi po garazi,podrumu,tavanu,svinjcu... i posle fino i kulturno obavlja "transakcije" sa musterijama. :thumbup:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

bagra komsija ce da te navuce a neces ni tocak da stignes da skines

nazalost, a ima ih svuda

kad te vidi smeska se a ovamo jedva ceka da ti utera ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, imao sam saobracajku i sad razmisljam o tome da uopste ne popravljam auto (moja je krivica), nego da kupim nekog stranca za sitne novce i da ga rastavim u delove, ne bi li iskoristio nesto za svoj auto.

Da li ima neko iskustva sa kupovinom stranca radi delova? Kako funkcionise carinjenje? Kakva papirologija je potrebna? Kako dovesti taj auto dovde?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati ti se ako ces kupovati auto kao tvoj ( '01god, 1,2) jer je taj auto E3 i moze da se carini pa je samim tim i skup kao stranac a i glupo je da ga cerupas jer je carina mala za takav auto.

Jedina solucija je da npr. kupis nekog E2 za male pare relativno, ali i to je opet bar 500e pa da skidas delove, ali opet moras da platis majstora za to i da farbas sve sto stavis na auto. Taj stranac opet po meni i nije neki izbor, jer ga neces moci naci sa motorom kao sto je tvoj, nego ce biti neki drugi pa mislim da neces sem limarije moci puno drugih stvari da iskoristis, a kada vec kupujes drugi auto onda bi bilo dobro da bude isti kao tvoj pa da mozes da ga iskoristis u potpunosti za svaku sitnicu...Zeznuto je.

Da li si probao da ga prodas slupanog pa da dodas koiliko bi te otprilike izasla popravka za kupovinu drugog, mislim...jel' izlazi iole neka pristojna cifra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš šteka kupi drugi auto, a taj u delove i u oglase ili samo u oglase. Radnja zavisi, koliko si ga izudarao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prethodni auto imao isti kao i moj deda, isto godište, isti model i dogovorili smo se da kupimo stranca za delove, što se kasnije veoma isplatilo, očerupali smo ga kako je kome šta trebalo, nepotrebne delove isprodavali, tako da ti je moj savet da upecaš nekoga ko ima isti auto, date po pola, dogovorite se kome šta treba i očerupate ga kompletno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...