Jump to content
FAS Goran
zaki

Mini Cooper 1.6 2002. god

Recommended Posts

...mini je 2005 god,zamenjeni diskovi komplet sa plocicama i spaner lin kaisa 20000din,plus ruke,iz zamenskih delova.

Koji diskovi, tj. prednji, zadnji, ili i napred i pozadi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti lepo odeš na neki plac, upišeš broj šasije i onda zoveš prodavnice :D

Nece mu dati vlasnik placa,mislice da je iz interpola :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi svaki da da broj sasije. Jos malo sam se raspitivao, kazu da im cesto riknjavaju silen blokovi cena 100e plus ruke 70e, mali servis 80e, kao kod Stila, sve zamenski delovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum ima minija 1,6 116ks iz 2002.god. s vremena na vreme ga uzmem da se provozam i mogu da kažem

da je to pravi sportista, ne ide nego kida, dosta je tvrd i neudoban ali stabilan, poslušan u krivinama

i nije baš neki veliki potrošač po bordu. Po mom mišljenju ozbiljan autić!

održavanje; zamenjena pumpa za vodu originalna 26000 RSD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fensi auto.

Od njega se neočekuje da bude naročito funkcionalan, već da bude lep i da se za njime okreću.

Kao recimo Fiat 500.

Ciljna grupa kupaca su svakako oni sa dubljim džepom. Takva mu je cena kao novog, takvo mu je i održavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas upoznat sa detaljima, ali se secam da sam pre mnogo godina u jednoj auto reviji procitao da Mini u dizel varijanti, ima jos brdo zajednickih delova sa Yarisom, osim motora (tipa: mehanika, vesanje, sasija...). Ako je to tacno, onda je u pitanju prilicno pouzadn auto. Ne znam kakva je situacija sa benzincima.

Problem je naravno skupo odrzavanje polovnog Minija. I svakako to ne treba porediti sa bilo kojim Fiatom, osim nove 500-tke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...mini je 2005 god,zamenjeni diskovi komplet sa plocicama i spaner lin kaisa 20000din,plus ruke,iz zamenskih delova.

Koji diskovi, tj. prednji, zadnji, ili i napred i pozadi?

Prednji,zadnji i komplet plocice,napred i pozadi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par meseci sam onako iz radoznalosti pogledao na polovnim automobilima oglas jednog minija, ne znam koji je motor bio u pitanju, ali se sećam da je čovek napisao da auto troši 13L i da ispod ne ide, iskreno nisam ljubitelj takvih automobila, ali je to baš stavilo moje mišljenje o njemu u neki negativan kontekst, a da izgleda, spolja jeste fensi, ali unutra je tek vrhunski

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bas skupo, mada ja kontam da je Mini auto koji se vozi max 1 godinu, samo da se zadovoljis i pustas dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo teksta sa vikipedije o motoru

The Mk I Mini One, Cooper and Cooper S used some version of the reliable, Brazilian-built Tritec engine, co-developed by Chrysler & BMW; the Mini One D used a Toyota-built diesel engine. In August 2006, BMW announced that future engines would be built in the UK, making the car essentially British-built again; final assembly took place at Oxford, and the body pressings were made in nearby Swindon at BMW's Swindon Pressings Ltd subsidiary.

Ja koliko sam razumeo, do 2007 je isao Tritec motor a nakon toga neki koji su razvili u saradnji sa pezoom i citroenom. I mislim da ovaj Tritec motor ide samo u minije i nigde vise

http://en.wikipedia.org/wiki/Tritec_engine

http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_engine

ako nekog zanima da procita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlicita su misljenja povodom ovih Crajslerovih motora, majstor koji odrzava samo Minija mi je juce rekao da su to skroz dobri motori i da nije imao mnogo slucajeva da je kvar motora, servisni interval je cak 20000-25000km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum ima minija 1,6 116ks iz 2002.god. s vremena na vreme ga uzmem da se provozam i mogu da kažem...

I moj kum, i moj kum... :w00t: ga je imao, doduše iz 2005. i u nekoj kuper varijanti i mogu samo da kažem da je to najzabavniji auto koji sam ikada vozio. Sve mi se sviđa kod njega, i taj direktni volan, i stabilnost, i živahnost, i kvalitet izrade, i upotrebljivost u gradu, i preglednost... I taj skoro vertikalni vetrobran, kao kod starih automobila, volvoa na primer ili lade, me oduševljava. A ne da vozač sedi skoro na zadnjoj osovini jer je dizajner previše zakosio prednje staklo (pežo 407 i većina konfekcijskih automobila) "sportskog" izgleda radi. Takođe, sviđaju mi se i countryman i clubman zbog prostora. Kum je inače upravo prodao alfu 159 sportwagon i opet obleće da uzme minija. Ovde se na jednom placu baš pojavilo dvadesetak minija iz VIP flote. Svi su 2007-2008. godište.

Vidi malo šta na tu temu kaže i Iskreni Džon http://www.honestjohn.co.uk/ ima i tu finesa i verzija.

Edited by Bolens

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam čitao baš sve što je svako napisao, pa ću samo ukratko da iznesem utiske, pošto sam imao prilike dosta da ga vozim... Cooper 1.6 110 (ili 115?) konja, BMW motor. Auto pretvrd, leži brutalno, sedišta mogu toliko da se spuste da se skoro ne vidite u autu, direktan volan, ali malo teži, kao i ručica menjača, koja je "teška" kao tuč, ali vrhunski precizna... Jest da važi za ženski auto, ali ne vidim uopšte kako prosečna žena ovo može da vozi ako ne ide u neku teretanu redovno...

Prostora pozadi apsolutno nema ni za šta, kao ni u gepeku, praktičnost sa te strane je nula. Instrumenti i prekidači su katastrofalno rešeni, jesu dizajnerski zanimljivi, ali nepraktični do bola.

Što se tiče motora i vožnje, tu nema šta da se priča. Može lepo lagano da se vozi, sasvim solidno vuče u nižim obrtajima, ali je prava zabava tek kad se patosira, ono se nerealno vrti, i snaga proporcionalno raste sa brojem obrtaja, bukvalno do same blokade... Prenos je dugačak, trećom brzinom sam izvlačio 150 Kmh bez ikakvih problema. Zvuk takođe vrh, BMW je to ipak :)

Toliko od mene, valjda sam pomogao bar malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolens (sta kaze kum), Vule kako je odrzavanje, kakve su cene delova, sta ste menjali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista ne znam da li i koliko postoji neovlašćenih servisa koji rade Mini, ovaj je održavan u Raduloviću i nije bilo smisla uopšte koliko je bilo skupo... Ne sećam se nažalost tačnih cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bolens

Ovde se na jednom placu baš pojavilo dvadesetak minija iz VIP flote. Svi su 2007-2008. godište.

Imao sam prilike da vidim kako voze te Minije ljudi iz VIP-a i ne bih preporucio nikome da ih uzme. A pogotovu sto su svi presli preko 150.000 km za 3-4 godine, sto znaci da nisu gaseni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mini se održava mahom u BMW servisima.

VIPovi Miniji nisu Cooper, nego One koji su malo slabiji 98ks.

Evo jednog track testa Mini One vs 500

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre 150000km nije mnogo za polovnjak, a s druge strane 50 000km nije baš da auto "nije gašen". To možda tako deluje ali zaista nije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi kako covek gleda na to ja sam recimo za 3.5 godine presao 45 kkm a komsa preko puta mene je odprilike toliko presao samo ove godine ako se ne varam...iz rosketove pa i moje perspektive to je mnogo(mislim na 50kkm godisnje) iz tvoje to je verovatno ok...cale od bivse devojke svaki vikend ide do bratunca i nazad za bg plus sto se vozi po beogradu...to je mnoogo mnoogo km...moj ujak recimo predje godisnje neverovatnih 4000 km...Drugar ima kia rio 2003-2004god nisam siguran, 58kkm na satu..

http://www.blic.rs/Auto/289426/Najvise-se-vozi-u-Luksemburgu

ne kazem da je ovo istrazivanje merodavno ali pokazuje bar od prilike...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

50000km je u proseku 130km dnevno. Na primer ja dok sam putovao na faks kolima Pančevo-Beograd to je bilo ~45km do faksa i najčešće uveče još jednom. Znači 90km dnevno ni iz čega, a da je neki put i da je neka kilometraža i nije. Otići dva puta do Pančeva ;) A da ne pričam dva puta mesečno do Bosne, letovanje, zimovanje, roštiljanja, vikendašenja... nakupi se 50000km bez problema, a u suštini auto se gasi :)

Što se linka tiče to se odnosi na broj pređenih kilometara po stanovniku, a ne po vozilu što je potpuno drugačije od ovoga o čemu mi pričamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravimo ovo istrazivanje...ja ponovo kazem sve zavisi ko kao gleda na to...meni je 50 km dnevno ozbiljna kilometraza...ako uzmem u obzir da mi auto trosi oko7.5litara u gradu sto znaci da mi treba oko 1000 dinara da predjem 100km a uzeci u obzir da sam student i da gorivo sipam iskljucivo od svog takoreci dzeparca jer je auto moj i ja vodim racuna o tome onda je meni tih 130 km = 1300 dnevno sto znaci da bi za mesec dana morao da imam 39000 rsd samo za benzin....da se ne lazemo zivimo u zemlji gde se 390 eura kotira kao veoma dobra plata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Evropi je prosek sigurno jedno 40-50k km godisnje,ali opet ta kola su manje pohabana nego nasa koja prelaze 10-15k Ta od vipa ne bih uzeo u razmatranje,da su iz inostranstva sluzbena pa ajde,ali nasi to voze kao da je jednokratan auto,cast izuzecima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nešto drugo i svakako nije priča za ignorisanje, ali pričali smo o tome u kakvom se stanju nalazi auto ako pređe 50000km godišnje i pokušao sam da objasnim da to nije varijanta "ne gasi se" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...