Jump to content
FAS Goran
zaki

Mini Cooper 1.6 2002. god

Recommended Posts

Mini mi se bas svidja, kakvo je Vase misljenje o njemu oko 2002. godine i ovaj motor, molim iskustva ili misljenje, cene u oglasima oko 5500e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno gay auto, ako mene pitaš. Za tatine sinove, pederčiće i fensiće. A drugo, sa tvojim čipovanim stilom bi ga odrao kao Musa jarca, sve da se puši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja drugarica ima taj model,cesto vozi i njen burazer.

Motor je BMW/ov ,nislim da je 100,110ks nije ni bitno.

Odrzavanje iz originala,papreno skupo(mozda nekome i nije),iz zamenskih delova falsa,opet cene jake.

Sto se tice kvaliteta izrade,sve je dobro,enterijer u stilu minija,samo modifikovan vremenom,motor ,kazem BMW/ov,trap dobar,znajuci nase puteve,sve sto je dobro,lose je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja bas zato sto je avangarda, skroz originalan, mali sportski autic, ali moram gledati realno da li ja to mogu da odrzavam, kolika je razlika u odnosu na Stila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam prilike da ga vozim 15 dana, doduse u najjacoj Cooper S opremi. Sa navigacijom u sredini. Ozbiljan auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno gay auto, ako mene pitaš. Za tatine sinove, pederčiće i fensiće. A drugo, sa tvojim čipovanim stilom bi ga odrao kao Musa jarca, sve da se puši.

Auuu :blink:

Mislim, slazem se da ga uglavnom voze bogate zene i bogata deca, sto je i logicno s' obzirom na cenu i velicinu... ali mislim da si malo opterecen.

Gejevi voze i Porsche i Ferrari kada imaju para, a ako nemaju voze cak i Stilo, Punto, Bravo... Ne postoji gej auto, mozda postoje zenski i muski automobili, ali ako cemo tako da gledamo i moj Punto je podjednako zenski koliko i Mini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam bas da li je u svaki model isao krajslerov motor! U svakom slucaju,znam da je u miniju od drugarice bmw/ov motor,mozda je onda njen nesto mladji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je Chrysler, jel mu to minus ili plus, kakve je cena odrzavanja u odnosu na Stila, to me veoma zanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The Mk I Mini One, Cooper and Cooper S used some version of the reliable, Brazilian-built Tritec engine, co-developed by Chrysler & BMW; the Mini One D used a Toyota-built diesel engine"

http://en.wikipedia....E2.80.932006.29

Pre dva meseca sam pricao sa likom koji je radio u Delti, kaze da nije bas jeftin za odrzavanje. Cisto sumnjam da ima delova u AP Sportu i Kit komercu. Inace u USA minija ima bas, bas mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da taj Tritec nije najsrecniji izbor, od kada su u njemu BMW motori, kako ga prepoznati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno gay auto, ako mene pitaš. Za tatine sinove, pederčiće i fensiće.

Potpuno se slažem. Uvek bih pre vozio auto koji je ružan nego auto koji je "slaadak".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komentari tipa auto je pederski i zenski me ne zanimaju, svaki auto moze da vozi zena a i muskarac, to je stvar ukusa, Mini je po mom ukusu lep auto sa stilom, kao sto je i moj Stilo lep auto sa stilom, zato mi se Mini i svidja...

lkl1.jpg

http://www.nsautomobili.com/vest.php?id=1358

Evo zanimljivog testa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od stila je drasticno skuplji za odrzavanje,ne mogu da se setim cene,ali mislim da su komplet diskovi bili 250eura,ali nisam siguran,bas cu pitati ,tako neke cene,mislim da su radili mali servis sa kocnicama,pa cu ti javiti sutra!

Sto se tice kako auto izgleda,meni je ekstra,ali ima i onih koji nemaju neki fazon.zavisi od paketa opreme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece Bane, zavisi sve od paketa opreme. Opet za te pare, za koje se prodaje, mozes da kupis dobar BMW E46 koji ces i uspeti da prodas posle. Po meni je 6k EUR mnogo para za taj auto. Koliko se secam za njega ide neko ulje po specifikaciji, koje kosta... Najbolje Deltu da pozoves.

Kao sto rekoh imao sam prilike da vozim 15-ak dana Cooper S, 1.6 turbo, 6 brzina. Auto lezi kao zakovan i ide mnogo dobro... Ima mesta unutra, gepek je mali. Ali opet to nema veze sa ovim 1.6 iz 2002.

IMG_0001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada budeš prikupljao info o cenama potrudi se da cene budu iz jednakog ranga tj. ako se raspituješ za originalne delove za Minija, onda se raspitaj i za originalne delove za Stila. Iskreno ne znam ni cene za Minija ni za Stila, ali "odokativnom" metodom mislim da je bi Mini trebalo da bude skuplji za održavanje, ali neznatno. Možda do 20% skuplji. Ipak se radi o benzincu tako da bi generalno trebalo da bude jeftiniji, a BMW-a kod nas ima dovoljno da delovi nisu papreno skupi usled malog prometa. S druge strane, Minija kao takvog nema baš toliko kod nas kao Stila pa možeš slobodno očekivati skuplje limarijske i električarske radove ;)

Stavi sve na papir... cene jednog cene drugog, originalne i polovne pa će ti se sve vrlo brzo samo reći. Lepota i zadovoljstvo uvek imaju svoju cenu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mini je po meni jako originalan i smekerski auto. Slazem se da ima reputaciju da ga uglavnom voze nafurani burzuji, ali kakve to ima veze. Ja bih ga vozi na keca. A cuo sam da je auto neverovatno stabilan, ali da je isto tako i neudoban. I jos jedna bitna stvar je da trosi kao lud, minimum 11 po gradu... a ako ga malo nagazis, ko zna...

Edited by Roske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada budeš prikupljao info o cenama potrudi se da cene budu iz jednakog ranga tj. ako se raspituješ za originalne delove za Minija, onda se raspitaj i za originalne delove za Stila. Iskreno ne znam ni cene za Minija ni za Stila, ali "odokativnom" metodom mislim da je bi Mini trebalo da bude skuplji za održavanje, ali neznatno. Možda do 20% skuplji. Ipak se radi o benzincu tako da bi generalno trebalo da bude jeftiniji, a BMW-a kod nas ima dovoljno da delovi nisu papreno skupi usled malog prometa. S druge strane, Minija kao takvog nema baš toliko kod nas kao Stila pa možeš slobodno očekivati skuplje limarijske i električarske radove ;)

Stavi sve na papir... cene jednog cene drugog, originalne i polovne pa će ti se sve vrlo brzo samo reći. Lepota i zadovoljstvo uvek imaju svoju cenu ;)

Za Stila sam delove kupovao u Kit komercu i Ap sportu, ne verujem da su original, a za Mini bih morao da kupujem originale u Delti, ne znam da li za njega ima prodavnice tipa Kit i Ap?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje prodavnice zamenskih delova sigurno... ono što ja znam ima u Cvijićevoj jedna BMW-ova prodavnica tipa AP i KIT za Fiat. Ako i odlučiš da ga održavaš originalnim delovima, onda cene upoređuj za Fiatovim originalima čisto da ne ispadne nerealna računica jer je poređenje BMW-ovih originala i Fiatovih zamena glup posao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili apsolutno se slazem sa tvojom konstatacijom.... :unworthy:

Ako mene pitas mini je super auto za grad...ali i auto u kome se pretezno voze 2 osobe( takav je slucaj sa mojom eksplatacijom svog auta)

Drugar ga je vozio u Spaniji iznajmljen i nejgove impresije su da je odlican auto ali da nije za duza putovanja a secam se da mi je rekao da gepek prakticno da nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovo uopšte ne bih poredio sa Stilom.

Manji auto, ali mora još više da troši jer ima više KS izvučenih iz 1.6 što znači veći broj obrtaja na kojima daje te performanse. Limarijski (ne daj Bože) potpuno ne može da se poredi po pitanju cene. Dostupnost zamenskih delova, kao i polovnih delova sa otpada po Srbiji opet ne može da se poredi sa Stilom. Koliko će biti lako ili teško ga prodati kasnije, opet nije uporedivo jer nije isto u Srbiji imati Fiat, VW ili Opel (na jednoj strani) i bilo koju marku na drugoj...naročito što ovu kategoriju automobila ne kupuje neki čovek od 40 godina, nego ga ili kupuju kao drugi auto u porodici, ili ga kupuju kao novog, kao prvi auto za sina ili ćerku, a takva klijentela ne želi polovnog Minija starog blizu 13-15 godina (tu će negde imati kada ga ti budeš prodavao). Dakle, njih neće zanimati, a onu klasičnu klijentelu kojoj treba auto sa kojim mogu da odu i do rodbine na selo Mini ne zanima...

Videćeš kada ljudi napišu cene održavanja i brojnost servisa. Za to je možda dovoljno otići na neki BMW forum (ne znam da li kod nas ima forum za ovu novu generaciju Minija), pa videti šta kažu ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako,drugaricin mini je 2005 god,zamenjeni diskovi komplet sa plocicama i spaner lin kaisa 20000din,plus ruke,iz zamenskih delova.

Kaze mi da hoce sada da kupi i njen brat.

Neka ludnica za mini morisima :harhar: .

Ona je platila njen ,decembar 2005god.5700eura,ali je u fulu! :rolleyes:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cool cena nije strasna, ocekivao sam skuplje, zvao sam par radnji ali niko nece da kaze cene delova bez broja sasije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...