Jump to content
FAS Goran
hasanze

Lancia Lybra 1.9 JTD - osvetljenje displeja ne radi

Recommended Posts

Kad sam danas upalio auto primijetio sam da mi displej nema osvetlenje inače sve ostalo radi. Mogu slusati radio, pojačati traziti stanice ali osvetlenje nema.

Da li je neko imao takav problem i kako ga resiti?

Veliki pozz i unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem ,ali nista nisam napravio, displej taman ne vidim ni stanice koje sam prije memorisao ne znam sta da vise

gledam

Edited by hasanze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sto rece kolega dzumandzi, stisni dugme "light" i gledaj sta se desava.

Trebalo bi da se postepeno menja jacina osvetljaja displeja.

U jednom trenutku se osvetljenje displeja potpuno gasi.Moguce je da je tebi nekako ostalo u tom polozaju.

Ako nije to, onda je elektronika oko displeja sto je ipak stvar za majstora.

Pozdrav

4uvwxl.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lijepa probao sam i sa dugmetom light. nista se ne desava prije sam ga koristio normalno.ne znam da lise moze skinuti sam radio sa doisplejem

probao sam skinuti po nekom uputstvu odvrnuo 4 vijka ali nisam uspio izvuci, vjerovatno postoji neka caka.Po baksuzluku nudio mi kolega radio nisam htio uzeo cd čendzer i navigaciju i sad stoji bez veze.Pitao kolegu on prodao radio. Jos jednom veliko hvala i zelim vam sretne praznike. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani prijatelji dugujem vam veliku zahvalnost za pokusaj da mi pomognete, znam i za taj potenciometar sa njim pojacam svjetlo na instrument tabli u mene ne radi ne svijitli displej radia, nema sta nisam probao ali nece, inace radimi radio mijenja stanice ali ne vidim nista displej taman,jos jednom hvala i sretne bozicne praznike od srca zelim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se par puta desilo da mi je bilo slabije osvetljenje displeja (nekako je tinjalo) pa kad sam pomerao ovaj potenciometar za instrument tablu sve se vratilo na normalu. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skinuo radio uz dosta muke, mogu samo reci da je princip rada displeja apsolutno isti kao kod lcd tv, sam displej se napaja preko invertora to jest daje napon na lampe koje su smjestene u samom displeju. znaci moze biti, kvar u elektronici kaoi i samo pregaranje lampi,što mislim u ovih par dana sve istestirati.veliki pozz za sve koji su mi pokusali pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skinuo radio uz dosta muke, mogu samo reci da je princip rada displeja apsolutno isti kao kod lcd tv, sam displej se napaja preko invertora to jest daje napon na lampe koje su smjestene u samom displeju. znaci moze biti, kvar u elektronici kaoi i samo pregaranje lampi,što mislim u ovih par dana sve istestirati.veliki pozz za sve koji su mi pokusali pomoci.

Kako izgleda sklop napajanja pozadinskog osvetlenja displeja? Koji je tip DC-DC pretvaraca? Ima li u tom sklopu elektrolitskih kondenzatora? Ili je napajanje direktno +12V?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Displej sam napravio i mogu reci da nije bio veliki kvar radilo se samo o prekidima stampane veze . s obzirom da su veoma tanki korozija ih pojela./vlaga/

Čestitke i od mene. Tebi koliko razumijem nije nikako radilo osvjetljenje, našao si prekid i popravio. Šta je da kažem - LCD se na mojoj Lybri svaki recimo pedeseti, šezdeseti put kad dajem kontakt ne upali!!! Radio funkcioniše, mjenjam stanice, sve OK ali displej mrtav. I najsmješnije je kako prevazići ovaj problem - ugasim i ponovo upalim auto i displej radi! Još jednom kažem, ovo mi se dešava svaka 2 mjeseca i nije nešto što me sikira. Problem jeste hardwer, ali stvarno ne znam kako bi se ovo moglo riješiti. Inače, odziv na komande ICS sistema je stvarno spor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javila mi se ista problematika, displej je počeo da treperi i nakon nekog vremena osvetljenje je skroz oslabilo. Problem je rešen skidanjem komplet radio uređaja. Uređaj je skinut po uputstvu sa neta tako da nikakvih većih problema nisam imao (bez uputstva je gadna rabota pošto ima par caka). Nakon vađenja uređaja na njemu se odvije par šrafova koji drže prednju plastiku sa displejem i opet par šrafova kojima je sam displej vezan za masku (pažljivo skinuti flat kablove koji povezuju masku uređaja i sam uređaj). Ispod displeja je mala pravougaona pločica umnoživača napona, na toj pločici imao sam hladan lem na trafou umnoživača napona, jedna nogica se skroz izdigla. Na istoj pločici zamenjen je i 1 kondezator jer je skroz izgubio vrednost. Uređaj vraćen i od tog trenutka sve savršeno radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pozdrav mene interesuje gdje mogu naci to uputstvo za skidanje displeja.

Imam problem sa mojim, unazad par dana, poceo je da treperi, ali ne samo osvjetljenje, nego i slika, a pocesto se pojave samo vertikalne ili horizontalne linije, ako nekoliko puta dam kontakt, vrati se u normalu, pa opet tako nakon nekog vremena...

Inace sve radi, samo mi se gubi pregled..Vjerovatno ga trebam odnijeti nekom ko popravlja LCD uredjaje..Ali ga prije toga trebam skinuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem i jako lako ga rijesio, nasao sam na matičnoj ploči displeja prekid jednog dijela stampane veze,isti nastao usled vlage samo ga preletovao i radi super.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos skinuo displej, ustvari nikako da nadjem vrmena...Ali cim budem mogao, skidam..pa cu vidjeti sta mu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje ime je Dejan i imam problem sa mojom Lybrom.

Pre jedno desetak dana, pokvario se radio tama , cista tama sto znaci displej ne radi . Ne mogu da ga palim ,ne radi radio ,navigacija...... ama nista. Sledeci dan pokvario se i alternator. O.K odoh kod automehanicarja obnovio mi alternator, nakon 5 dana opet otisao alternator tada sm mu rekao i za radio, alternator sredio a za radio je rekao da se je upalio za kratko vreme 10 minuta i opet tama. I sta sad?

 

Molim za vase misljenje, jer ja mislim da je to nekako povezano radio-alternator. Taj radio-displej , ima li kakav rele i gde se nalazi.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj da kada upalis svetla,ako ti se samo tada ugasi dislpej,stisnes i zadrzis dugme "Light" ,cini mi se da je gore desno u odnosu na ekran,i vidi da li ce se nesto desiti. Pa javi... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...