Jump to content
FAS Goran
hasanze

Lancia Lybra 1.9 JTD - osvetljenje displeja ne radi

Recommended Posts

Ondak je majkala Cveta.  :laughing:  Salim se,verovatno je crklo osvetljenje displeja. Procitaj prethodne odgovore na ovoj temi,pa se uputi kod nekog kvalitetnog elektronicara.  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,zavoravio u trenutku da sam procitao da radi normalno dok se ne upale svetla. Znaci dugme Light radi,pojacava i smanjuje osvetljenost ekrana,dok su ugasena svetla,ali ne pojacava osvetljenost kad upalis farove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad upalis farove probaj da mrdnes potenciometar za osvetljenje table - ako ne upali mrdni ga malo brze :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taj potenciometar smanjuje i osvetljenost displeja a displej promeni boju kad upalis svetla... i tako... ;)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj,o kom displeju se radi,onaj koji pokazuje kilometrazu na instrument-tabli,ili veliki dispej na radiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda onaj potenciometar nema veze sa radiom,on sluzi za osvetljenje kilometar sata,(instrument-table i dugmica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sedla

Kod mene regulise i displej i dugmice klime itd  ali samo kad je mrak tj kad mu senzor  na displeju ocita da  je dovoljno mracno.

 

A kod mene je ovde senzor

 

LANCIA-LYBRA-ICS-NAV-RES.jpg

 

Kada ga prekrijem(probao danas po danu pa sam palcem simulirao mrak :)  ) i upaljena su svetla potenciometrom regulisem osvetljenost displeja i ostalih dugmica.

 

Ako nije prekriven potenciometar regulise samo kilometar sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da ovo znaci kaput?

 

0-02-05-daeab49939b0a89eaba4e58e0d6720107088bde95f6aabc0457489d37d65fa3f_5fc5a899.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boga mi ne nadjoh ispod 40e. Ali i ovako i onako ce to verovatno sacekati prolece. Bas sad kad ne treba to mi se desi, ali obicno to tako i bude, biiip te marfine :) 

 

Zanima me da li ima nesto sto tu signalizira sto ne na tabli, ne mislim na otvorena vrata i sijalicu da ne radi vec nesto ozbiljnije?

 

I pretopstavljam da je ista od dizela i benzina? Znam da je fizicki ista, ali sta znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade li ostale funkcionalnosti uredjaja ili je samo problem sa ekranom (da vidimo sa kojom postojecom temom da spojimo)?

Ako je samo do ekrana, desava li se ista kada se pritiska dugme "Light" ili potenciometar osvetljenja kod volana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve normalno funkcionise, sem ekrana. Probacu ovo sa dugmetom i potenciometrom. 

3 hours ago, cika_kole said:

Sa ovim likom imam lose iskustvo, ali bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, kaskabgd said:

Sve normalno funkcionise, sem ekrana.

Moguce da te zeza neka stampa ili lem.

Spojicemo sa postojecom temom sa identicnom problematikom, pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva. Ako si vican cackanju, mozes i sam da pokusas da sredis, nemas ionako sta da izgubis. Verujem da se u ostalim slucajevima cena popravke priblizava ceni "novog" uredjaja koji bi prepakovao, kao sto kolege vec rekose...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni kako ni zasto ali sad radi normalno. Pipnuo ga nisam, taman sam mislio da narucim drugi od ponedeljka.

IMG_20181205_202807.thumb.jpg.95b3e53ab970c7631409dc427011f10d.jpg

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...